Trainer Slot ziet AS Roma nauwelijks kansen weggeven
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Feyenoord donderdagavond AS Roma minimaal zo goed partij biedt als vorig jaar in de verloren finale van de Conference League (0-1). "Want dat zou betekenen dat we eigenlijk maar een echte kans weggeven en tot een aantal fantastische aanvallen komen", blikte hij vooruit op het thuisduel met de Italiaanse club in de kwartfinale van de Europa League.
Slot besloot de eindstrijd van vorig jaar tegen AS Roma in Tirana nog eenmaal terug te kijken. "En ik kreeg best wel andere inzichten", zei hij. "Dat tijdrekken en zo van ze viel reuze mee en bleef hooguit beperkt tot de laatste tien minuten. Dat is vrij normaal als je voor staat. Ik heb die wedstrijd nooit nabesproken met de jongens. In mijn hoofd was het veel minder goed dan dat ik het werkelijk vond. Ik heb veel goede aanvallen gezien. We waren heel goed in staat om dreigend te worden en kansen te creëren."
Slot weet niet of het huidige Feyenoord sterker is dan vorig jaar. "We hebben bijna een nieuwe ploeg dus dat zal de komende tijd moeten uitwijzen", zei hij. "Trainer José Mourinho van AS Roma heeft alleen maar een betere spelersgroep gekregen. Ze hebben nauwelijks spelers verloren en Paulo Dybala, Nemanja Matic en Georginio Wijnaldum zijn erbij gekomen. Ze spelen zoals alle ploegen onder Mourinho. Ze zijn erg goed georganiseerd en geven nauwelijks een kans weg."
Twee wedstrijden
Slot steekt nooit onder stoelen of banken dat hij een groot fan is van Pep Guardiola, misschien wel de grootste rivaal van Mourinho. "Maar dat wil niet zeggen dat ik geen respect voor hem heb", zei hij over zijn Portugese collega. "Voetbal gaat niet over veel balbezit en veel kansen. Winnen is het belangrijkste. Mourinho heeft heel veel gewonnen, al had hij ook altijd wel goede spelers."
Mourinho versloeg met Internazionale het Bayern München van Louis van Gaal in de finale van de Champions League. Hij bleef met Manchester United het Ajax van Peter Bosz de baas in de eindstrijd van de Europa League en vorig jaar klopte hij dus het Feyenoord van Slot in de finale van de Conference League. "Wat dat betreft is het wel mooi dat het nu om twee wedstrijden gaat", zei Slot. "Want finales verliest hij volgens mij nooit. AS Roma verliest ook zelden in eigen stadion. Dus het zou heel mooi zijn als we volgende week met een klein voorsprong aan het uitduel kunnen beginnen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
9 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
9 uur geleden