Trainer Slot ziet AS Roma nauwelijks kansen weggeven
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Feyenoord donderdagavond AS Roma minimaal zo goed partij biedt als vorig jaar in de verloren finale van de Conference League (0-1). "Want dat zou betekenen dat we eigenlijk maar een echte kans weggeven en tot een aantal fantastische aanvallen komen", blikte hij vooruit op het thuisduel met de Italiaanse club in de kwartfinale van de Europa League.
Slot besloot de eindstrijd van vorig jaar tegen AS Roma in Tirana nog eenmaal terug te kijken. "En ik kreeg best wel andere inzichten", zei hij. "Dat tijdrekken en zo van ze viel reuze mee en bleef hooguit beperkt tot de laatste tien minuten. Dat is vrij normaal als je voor staat. Ik heb die wedstrijd nooit nabesproken met de jongens. In mijn hoofd was het veel minder goed dan dat ik het werkelijk vond. Ik heb veel goede aanvallen gezien. We waren heel goed in staat om dreigend te worden en kansen te creëren."
Slot weet niet of het huidige Feyenoord sterker is dan vorig jaar. "We hebben bijna een nieuwe ploeg dus dat zal de komende tijd moeten uitwijzen", zei hij. "Trainer José Mourinho van AS Roma heeft alleen maar een betere spelersgroep gekregen. Ze hebben nauwelijks spelers verloren en Paulo Dybala, Nemanja Matic en Georginio Wijnaldum zijn erbij gekomen. Ze spelen zoals alle ploegen onder Mourinho. Ze zijn erg goed georganiseerd en geven nauwelijks een kans weg."
Twee wedstrijden
Slot steekt nooit onder stoelen of banken dat hij een groot fan is van Pep Guardiola, misschien wel de grootste rivaal van Mourinho. "Maar dat wil niet zeggen dat ik geen respect voor hem heb", zei hij over zijn Portugese collega. "Voetbal gaat niet over veel balbezit en veel kansen. Winnen is het belangrijkste. Mourinho heeft heel veel gewonnen, al had hij ook altijd wel goede spelers."
Mourinho versloeg met Internazionale het Bayern München van Louis van Gaal in de finale van de Champions League. Hij bleef met Manchester United het Ajax van Peter Bosz de baas in de eindstrijd van de Europa League en vorig jaar klopte hij dus het Feyenoord van Slot in de finale van de Conference League. "Wat dat betreft is het wel mooi dat het nu om twee wedstrijden gaat", zei Slot. "Want finales verliest hij volgens mij nooit. AS Roma verliest ook zelden in eigen stadion. Dus het zou heel mooi zijn als we volgende week met een klein voorsprong aan het uitduel kunnen beginnen."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
3 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
10 uur geleden