Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Slot ziet AS Roma nauwelijks kansen weggeven

Trainer Slot ziet AS Roma nauwelijks kansen weggeven

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Feyenoord donderdagavond AS Roma minimaal zo goed partij biedt als vorig jaar in de verloren finale van de Conference League (0-1). "Want dat zou betekenen dat we eigenlijk maar een echte kans weggeven en tot een aantal fantastische aanvallen komen", blikte hij vooruit op het thuisduel met de Italiaanse club in de kwartfinale van de Europa League.

Slot besloot de eindstrijd van vorig jaar tegen AS Roma in Tirana nog eenmaal terug te kijken. "En ik kreeg best wel andere inzichten", zei hij. "Dat tijdrekken en zo van ze viel reuze mee en bleef hooguit beperkt tot de laatste tien minuten. Dat is vrij normaal als je voor staat. Ik heb die wedstrijd nooit nabesproken met de jongens. In mijn hoofd was het veel minder goed dan dat ik het werkelijk vond. Ik heb veel goede aanvallen gezien. We waren heel goed in staat om dreigend te worden en kansen te creëren."

Slot weet niet of het huidige Feyenoord sterker is dan vorig jaar. "We hebben bijna een nieuwe ploeg dus dat zal de komende tijd moeten uitwijzen", zei hij. "Trainer José Mourinho van AS Roma heeft alleen maar een betere spelersgroep gekregen. Ze hebben nauwelijks spelers verloren en Paulo Dybala, Nemanja Matic en Georginio Wijnaldum zijn erbij gekomen. Ze spelen zoals alle ploegen onder Mourinho. Ze zijn erg goed georganiseerd en geven nauwelijks een kans weg."

Twee wedstrijden

Slot steekt nooit onder stoelen of banken dat hij een groot fan is van Pep Guardiola, misschien wel de grootste rivaal van Mourinho. "Maar dat wil niet zeggen dat ik geen respect voor hem heb", zei hij over zijn Portugese collega. "Voetbal gaat niet over veel balbezit en veel kansen. Winnen is het belangrijkste. Mourinho heeft heel veel gewonnen, al had hij ook altijd wel goede spelers."

Mourinho versloeg met Internazionale het Bayern München van Louis van Gaal in de finale van de Champions League. Hij bleef met Manchester United het Ajax van Peter Bosz de baas in de eindstrijd van de Europa League en vorig jaar klopte hij dus het Feyenoord van Slot in de finale van de Conference League. "Wat dat betreft is het wel mooi dat het nu om twee wedstrijden gaat", zei Slot. "Want finales verliest hij volgens mij nooit. AS Roma verliest ook zelden in eigen stadion. Dus het zou heel mooi zijn als we volgende week met een klein voorsprong aan het uitduel kunnen beginnen."

Meer uit Voetbal

Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

1 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

4 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

4 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

5 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

6 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

7 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

13 uur geleden