Trainer Slot ziet AS Roma nauwelijks kansen weggeven
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Feyenoord donderdagavond AS Roma minimaal zo goed partij biedt als vorig jaar in de verloren finale van de Conference League (0-1). "Want dat zou betekenen dat we eigenlijk maar een echte kans weggeven en tot een aantal fantastische aanvallen komen", blikte hij vooruit op het thuisduel met de Italiaanse club in de kwartfinale van de Europa League.
Slot besloot de eindstrijd van vorig jaar tegen AS Roma in Tirana nog eenmaal terug te kijken. "En ik kreeg best wel andere inzichten", zei hij. "Dat tijdrekken en zo van ze viel reuze mee en bleef hooguit beperkt tot de laatste tien minuten. Dat is vrij normaal als je voor staat. Ik heb die wedstrijd nooit nabesproken met de jongens. In mijn hoofd was het veel minder goed dan dat ik het werkelijk vond. Ik heb veel goede aanvallen gezien. We waren heel goed in staat om dreigend te worden en kansen te creëren."
Slot weet niet of het huidige Feyenoord sterker is dan vorig jaar. "We hebben bijna een nieuwe ploeg dus dat zal de komende tijd moeten uitwijzen", zei hij. "Trainer José Mourinho van AS Roma heeft alleen maar een betere spelersgroep gekregen. Ze hebben nauwelijks spelers verloren en Paulo Dybala, Nemanja Matic en Georginio Wijnaldum zijn erbij gekomen. Ze spelen zoals alle ploegen onder Mourinho. Ze zijn erg goed georganiseerd en geven nauwelijks een kans weg."
Twee wedstrijden
Slot steekt nooit onder stoelen of banken dat hij een groot fan is van Pep Guardiola, misschien wel de grootste rivaal van Mourinho. "Maar dat wil niet zeggen dat ik geen respect voor hem heb", zei hij over zijn Portugese collega. "Voetbal gaat niet over veel balbezit en veel kansen. Winnen is het belangrijkste. Mourinho heeft heel veel gewonnen, al had hij ook altijd wel goede spelers."
Mourinho versloeg met Internazionale het Bayern München van Louis van Gaal in de finale van de Champions League. Hij bleef met Manchester United het Ajax van Peter Bosz de baas in de eindstrijd van de Europa League en vorig jaar klopte hij dus het Feyenoord van Slot in de finale van de Conference League. "Wat dat betreft is het wel mooi dat het nu om twee wedstrijden gaat", zei Slot. "Want finales verliest hij volgens mij nooit. AS Roma verliest ook zelden in eigen stadion. Dus het zou heel mooi zijn als we volgende week met een klein voorsprong aan het uitduel kunnen beginnen."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
11 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
13 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
14 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
18 uur geleden