Trainer Slot vindt AS Roma een mooie tegenstander voor Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord kijkt uit naar het tweeluik met AS Roma in de kwartfinales van de Europa League. "Het is een prachtig affiche", aldus Slot. "AS Roma is een heel mooie tegenstander. We kijken uit naar die duels."
Feyenoord verloor vorig jaar van AS Roma in de finale van de Conference League (1-0). "Maar zij hebben zich daarna versterkt met spelers als Paulo Dybala, Nemanja Matic en natuurlijk Georginio Wijnaldum. En wij hebben bijna een compleet nieuwe ploeg. Dus eigenlijk heeft vergelijken met die finale weinig zin meer", zei Slot.
Bij winst op AS Roma neemt Feyenoord het bij de laatste vier op tegen de winnaar van de ontmoeting tussen de Duitse club Bayer Leverkusen en Union uit België. De andere twee kwartfinales zijn Manchester United - Sevilla en Juventus - Sporting. "Ik denk dat het wel een voordeel is dat we United pas in de finale kunnen treffen", zei Slot. "Die ploeg is voor mij de grote favoriet."
Eerst thuis
Feyenoord speelt op 13 april eerst thuis tegen AS Roma. De return is een week later in de hoofdstad van Italië. Feyenoord mocht eerder dit seizoen geen fans meenemen naar de uitwedstrijd tegen Lazio. De burgemeester van Rome gaf daar geen toestemming voor na ongeregeldheden in 2015 met supporters van Feyenoord. Daarbij raakte de Barcaccia-fontein beschadigd.
"Ik hoop natuurlijk dat onze fans mee mogen en dat ze zich dan ook goed gedragen", zei Slot. "Stel dat ze niet mogen gaan, dan weet ik ook niet of je moet voorkomen dat supporters van AS Roma hier naar toe komen. Aan de ene kant heb je dan geen competitievervalsing. Maar het is ook raar om ze te straffen als ze zich altijd goed hebben gedragen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
3 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
3 uur geleden