Trainer Slot vindt AS Roma een mooie tegenstander voor Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord kijkt uit naar het tweeluik met AS Roma in de kwartfinales van de Europa League. "Het is een prachtig affiche", aldus Slot. "AS Roma is een heel mooie tegenstander. We kijken uit naar die duels."
Feyenoord verloor vorig jaar van AS Roma in de finale van de Conference League (1-0). "Maar zij hebben zich daarna versterkt met spelers als Paulo Dybala, Nemanja Matic en natuurlijk Georginio Wijnaldum. En wij hebben bijna een compleet nieuwe ploeg. Dus eigenlijk heeft vergelijken met die finale weinig zin meer", zei Slot.
Bij winst op AS Roma neemt Feyenoord het bij de laatste vier op tegen de winnaar van de ontmoeting tussen de Duitse club Bayer Leverkusen en Union uit België. De andere twee kwartfinales zijn Manchester United - Sevilla en Juventus - Sporting. "Ik denk dat het wel een voordeel is dat we United pas in de finale kunnen treffen", zei Slot. "Die ploeg is voor mij de grote favoriet."
Eerst thuis
Feyenoord speelt op 13 april eerst thuis tegen AS Roma. De return is een week later in de hoofdstad van Italië. Feyenoord mocht eerder dit seizoen geen fans meenemen naar de uitwedstrijd tegen Lazio. De burgemeester van Rome gaf daar geen toestemming voor na ongeregeldheden in 2015 met supporters van Feyenoord. Daarbij raakte de Barcaccia-fontein beschadigd.
"Ik hoop natuurlijk dat onze fans mee mogen en dat ze zich dan ook goed gedragen", zei Slot. "Stel dat ze niet mogen gaan, dan weet ik ook niet of je moet voorkomen dat supporters van AS Roma hier naar toe komen. Aan de ene kant heb je dan geen competitievervalsing. Maar het is ook raar om ze te straffen als ze zich altijd goed hebben gedragen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
2 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
6 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
10 uur geleden