Trainer Slot vindt AS Roma een mooie tegenstander voor Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord kijkt uit naar het tweeluik met AS Roma in de kwartfinales van de Europa League. "Het is een prachtig affiche", aldus Slot. "AS Roma is een heel mooie tegenstander. We kijken uit naar die duels."
Feyenoord verloor vorig jaar van AS Roma in de finale van de Conference League (1-0). "Maar zij hebben zich daarna versterkt met spelers als Paulo Dybala, Nemanja Matic en natuurlijk Georginio Wijnaldum. En wij hebben bijna een compleet nieuwe ploeg. Dus eigenlijk heeft vergelijken met die finale weinig zin meer", zei Slot.
Bij winst op AS Roma neemt Feyenoord het bij de laatste vier op tegen de winnaar van de ontmoeting tussen de Duitse club Bayer Leverkusen en Union uit België. De andere twee kwartfinales zijn Manchester United - Sevilla en Juventus - Sporting. "Ik denk dat het wel een voordeel is dat we United pas in de finale kunnen treffen", zei Slot. "Die ploeg is voor mij de grote favoriet."
Eerst thuis
Feyenoord speelt op 13 april eerst thuis tegen AS Roma. De return is een week later in de hoofdstad van Italië. Feyenoord mocht eerder dit seizoen geen fans meenemen naar de uitwedstrijd tegen Lazio. De burgemeester van Rome gaf daar geen toestemming voor na ongeregeldheden in 2015 met supporters van Feyenoord. Daarbij raakte de Barcaccia-fontein beschadigd.
"Ik hoop natuurlijk dat onze fans mee mogen en dat ze zich dan ook goed gedragen", zei Slot. "Stel dat ze niet mogen gaan, dan weet ik ook niet of je moet voorkomen dat supporters van AS Roma hier naar toe komen. Aan de ene kant heb je dan geen competitievervalsing. Maar het is ook raar om ze te straffen als ze zich altijd goed hebben gedragen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
18 uur geleden