Trainer Slot van Feyenoord kan wel lachen om toneelspeler Antony
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord kreeg na afloop van het uitduel met Ajax de vraag of hij zich had geïrriteerd aan het toneelspel van Antony, toen de Braziliaanse aanvaller plotseling op krukken de perskamer van de Johan Cruijff ArenA kwam binnenlopen. "Blijkbaar heeft hij toch iets", reageerde de coach gevat. "Ik zeg al niets meer."
Antony maakte niet alleen het winnende doelpunt voor Ajax in de slotfase (3-2). Hij liet zich tijdens de wedstrijd ook een paar keer heel makkelijk vallen. De Braziliaan kreeg in de slotfase ook een tweede gele kaart omdat hij weer het veld kwam inlopen na een blessure en Dusan Tadic hem tegen de grond werkte om tijd te rekken.
"Ik dacht dat het met die zogenaamde blessure van Antony wel meeviel", zei Slot. "Maar Tadic wilde tijdrekken. Ik kon er wel om lachen, ook al stonden wij achter. Ajax heeft deze dingen afgelopen dinsdag tegen Benfica ook meegemaakt. Theater kan ook helpen. Door al dat gedoe was de blessuretijd nu ook snel voorbij."
Last
Antony vertelde even later dat hij wel degelijk last van een enkel had. "Eigenlijk dinsdag na het duel met Benfica al", zei hij. De vleugelaanvaller was zo gelukkig met zijn winnende treffer dat hij vergat dat één gele kaart hem al het volgende duel met FC Groningen zou kosten. "Na zo'n doelpunt denk je daar niet aan", zei hij.
Antony kreeg zijn eerste gele kaart omdat hij zijn shirt uittrok na zijn beslissende treffer. "Met een ontbloot bovenlijf ging hij op een reclamebord zitten, vlak voor de tribune met fanatieke supporters van de F-Side. "Dan komt alle emotie van zo'n wedstrijd eruit", zei hij. "Dit hadden we nodig na die nederlaag tegen Benfica."
Vieren
"Ik vond het ook mooi om dit doelpunt zo met onze fans te vieren", zei Antony. "Ik ben zo goed opgevangen door Ajax en alle supporters. Daar wil ik iets voor terugdoen. Het is jammer dat ik in blessuretijd een tweede gele kaart kreeg. Ik weet niet wat er gebeurde. Tadic gooide mij op de grond."
Bij het verlaten van het veld trok Antony opnieuw zijn shirt uit. Voordat hij het wist, trok een supporter het shirt uit zijn handen. "Ik hoop dat hij er blij mee is", zei Antony. "Ik vind het wel logisch dat een echte fan zoiets doet. Dat is alleen maar mooi, toch?"
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
16 uur geleden