Trainer Slot van Feyenoord kan wel lachen om toneelspeler Antony
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord kreeg na afloop van het uitduel met Ajax de vraag of hij zich had geïrriteerd aan het toneelspel van Antony, toen de Braziliaanse aanvaller plotseling op krukken de perskamer van de Johan Cruijff ArenA kwam binnenlopen. "Blijkbaar heeft hij toch iets", reageerde de coach gevat. "Ik zeg al niets meer."
Antony maakte niet alleen het winnende doelpunt voor Ajax in de slotfase (3-2). Hij liet zich tijdens de wedstrijd ook een paar keer heel makkelijk vallen. De Braziliaan kreeg in de slotfase ook een tweede gele kaart omdat hij weer het veld kwam inlopen na een blessure en Dusan Tadic hem tegen de grond werkte om tijd te rekken.
"Ik dacht dat het met die zogenaamde blessure van Antony wel meeviel", zei Slot. "Maar Tadic wilde tijdrekken. Ik kon er wel om lachen, ook al stonden wij achter. Ajax heeft deze dingen afgelopen dinsdag tegen Benfica ook meegemaakt. Theater kan ook helpen. Door al dat gedoe was de blessuretijd nu ook snel voorbij."
Last
Antony vertelde even later dat hij wel degelijk last van een enkel had. "Eigenlijk dinsdag na het duel met Benfica al", zei hij. De vleugelaanvaller was zo gelukkig met zijn winnende treffer dat hij vergat dat één gele kaart hem al het volgende duel met FC Groningen zou kosten. "Na zo'n doelpunt denk je daar niet aan", zei hij.
Antony kreeg zijn eerste gele kaart omdat hij zijn shirt uittrok na zijn beslissende treffer. "Met een ontbloot bovenlijf ging hij op een reclamebord zitten, vlak voor de tribune met fanatieke supporters van de F-Side. "Dan komt alle emotie van zo'n wedstrijd eruit", zei hij. "Dit hadden we nodig na die nederlaag tegen Benfica."
Vieren
"Ik vond het ook mooi om dit doelpunt zo met onze fans te vieren", zei Antony. "Ik ben zo goed opgevangen door Ajax en alle supporters. Daar wil ik iets voor terugdoen. Het is jammer dat ik in blessuretijd een tweede gele kaart kreeg. Ik weet niet wat er gebeurde. Tadic gooide mij op de grond."
Bij het verlaten van het veld trok Antony opnieuw zijn shirt uit. Voordat hij het wist, trok een supporter het shirt uit zijn handen. "Ik hoop dat hij er blij mee is", zei Antony. "Ik vind het wel logisch dat een echte fan zoiets doet. Dat is alleen maar mooi, toch?"
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
16 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
17 uur geleden