Trainer Slot van Feyenoord kan wel lachen om toneelspeler Antony
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord kreeg na afloop van het uitduel met Ajax de vraag of hij zich had geïrriteerd aan het toneelspel van Antony, toen de Braziliaanse aanvaller plotseling op krukken de perskamer van de Johan Cruijff ArenA kwam binnenlopen. "Blijkbaar heeft hij toch iets", reageerde de coach gevat. "Ik zeg al niets meer."
Antony maakte niet alleen het winnende doelpunt voor Ajax in de slotfase (3-2). Hij liet zich tijdens de wedstrijd ook een paar keer heel makkelijk vallen. De Braziliaan kreeg in de slotfase ook een tweede gele kaart omdat hij weer het veld kwam inlopen na een blessure en Dusan Tadic hem tegen de grond werkte om tijd te rekken.
"Ik dacht dat het met die zogenaamde blessure van Antony wel meeviel", zei Slot. "Maar Tadic wilde tijdrekken. Ik kon er wel om lachen, ook al stonden wij achter. Ajax heeft deze dingen afgelopen dinsdag tegen Benfica ook meegemaakt. Theater kan ook helpen. Door al dat gedoe was de blessuretijd nu ook snel voorbij."
Last
Antony vertelde even later dat hij wel degelijk last van een enkel had. "Eigenlijk dinsdag na het duel met Benfica al", zei hij. De vleugelaanvaller was zo gelukkig met zijn winnende treffer dat hij vergat dat één gele kaart hem al het volgende duel met FC Groningen zou kosten. "Na zo'n doelpunt denk je daar niet aan", zei hij.
Antony kreeg zijn eerste gele kaart omdat hij zijn shirt uittrok na zijn beslissende treffer. "Met een ontbloot bovenlijf ging hij op een reclamebord zitten, vlak voor de tribune met fanatieke supporters van de F-Side. "Dan komt alle emotie van zo'n wedstrijd eruit", zei hij. "Dit hadden we nodig na die nederlaag tegen Benfica."
Vieren
"Ik vond het ook mooi om dit doelpunt zo met onze fans te vieren", zei Antony. "Ik ben zo goed opgevangen door Ajax en alle supporters. Daar wil ik iets voor terugdoen. Het is jammer dat ik in blessuretijd een tweede gele kaart kreeg. Ik weet niet wat er gebeurde. Tadic gooide mij op de grond."
Bij het verlaten van het veld trok Antony opnieuw zijn shirt uit. Voordat hij het wist, trok een supporter het shirt uit zijn handen. "Ik hoop dat hij er blij mee is", zei Antony. "Ik vind het wel logisch dat een echte fan zoiets doet. Dat is alleen maar mooi, toch?"
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
12 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
14 uur geleden