Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Slot van Feyenoord heeft geen medelijden met Ajax

Trainer Slot van Feyenoord heeft geen medelijden met Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord heeft geen medelijden met Ajax. "Dat zouden ze daar denk ik ook niet willen", zei hij op een persconferentie voor de Klassieker van zondag in De Kuip.

Feyenoord begint met een voorsprong van 21 punten aan het duel met de rivaal uit de hoofdstad. De club verpletterde Ajax eerder dit seizoen al met 4-0 in de Johan Cruijff ArenA. "We staan inderdaad heel veel punten voor", zei Slot. "Maar we hebben donderdag dus niet van Volendam, de nummer 18 van de Eredivisie, kunnen winnen. Soms maakt het dus niet uit hoe hoog een tegenstander op de ranglijst staat."

Ajax beleeft niet alleen in sportief opzicht een mislukt seizoen. De club nam ook al afscheid van trainer Maurice Steijn, directeur voetbalzaken Sven Mislintat en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen. De rvc van Ajax wil ook afscheid nemen van algemeen directeur Alex Kroes omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld. En nu blijkt dat voorzitter Michael van Praag van de raad van commissarissen zijn honderd aandelen is vergeten aan te melden bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

Hoop onrust

"Ik weet niet of ze helemaal in verval zijn", zei Slot over Ajax. "Maar dat er een hoop onrust is, zowel op als buiten het veld, dat is wel helder. Dan heb ik geen medelijden met de club Ajax, omdat iedereen wel eens door zo'n fase gaat. Feyenoord is daar geen uitzondering op, die hebben deze fases ook gehad in hun historie."

"Ik zou bijna zeggen dat Ajax zich moet vastklampen aan Feyenoord", vervolgde Slot. "Want er was ook een tijd dat er over Feyenoord-spelers werd gezegd dat ze bij Almere City niet in de basis zouden staan. Twee jaar later bleken dat A-internationals van het Nederlands elftal te zijn. In voetbal gaat het altijd op en neer. Ik vind dat Ajax nog steeds uitstekende spelers heeft. Ik denk ook niet dat ik daar een uitzondering op ben. Alhoewel de algehele opinie anders is. Ik vind bijvoorbeeld Kenneth Taylor een goede speler, maar hij heeft veel kritiek gekregen."

"Toen ik hier begon, stonden er ook fans in de tuin van onze algemeen directeur Mark Koevermans", zei Slot. "Dat is heel vervelend. Maar ik heb toen geen speler gehoord die zei: trainer, ik kan even niet presteren want ik vind het zo vervelend wat er met Koevermans is gebeurd."

Meer uit Voetbal

Van Bronckhorst: Feyenoord speelde tegen Utrecht beste wedstrijd

ROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst vindt dat Feyenoord tegen FC Utrecht de beste wedstrijd tot dusver van het seizoen heeft gespeeld. "Zeker als het gaat om de manier waarop we wonnen", zei de trainer van Feyenoord zondag tegen ESPN. Van Bronckhorst zag zijn elftal zondag met 5-0 winnen. Het was de eerste overwinning van de Rotterdammers in De Kuip dit seizoen in de Eredivisie.

1 uur geleden
Feyenoord laat FC Utrecht in De Kuip met 5-0 kansloos

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is na zeven wedstrijden nog altijd ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst behaalde zondag in De Kuip met een 5-0-zege tegen FC Utrecht de vijfde overwinning van het seizoen. Feyenoord heeft 17 punten. FC Utrecht staat na zeven duels op 5 punten.

1 uur geleden
Frans OM begint onderzoek naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi

PARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie is een onderzoek begonnen naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi wegens belangenverstrengeling. Dat meldt het Franse persbureau AFP. Het onderzoek naar de Qatarees houdt verband met zijn dubbelrol als voorzitter van de Parijse voetbalclub en de beIN Media Group tijdens besprekingen over uitzendrechten van de Franse voetbalbond.

2 uur geleden
Onderzoek voetballer Xhaka om vermeende valse coronacertificaten

LUZERN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie van Luzern is een onderzoek gestart tegen voetballer Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, op verdenking van het verkrijgen van valse coronavaccinatiebewijzen. Dit bevestigde de politie van Luzern aan persbureau DPA.

6 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona met hattrick langs Sevilla

SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.

16 uur geleden
Fortuna Sittard klimt naar zesde plaats na zege bij Willem II

TILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.

16 uur geleden
Ajax komt thuis niet verder dan gelijkspel tegen Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.

17 uur geleden