Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Slot van Feyenoord heeft geen medelijden met Ajax

Trainer Slot van Feyenoord heeft geen medelijden met Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord heeft geen medelijden met Ajax. "Dat zouden ze daar denk ik ook niet willen", zei hij op een persconferentie voor de Klassieker van zondag in De Kuip.

Feyenoord begint met een voorsprong van 21 punten aan het duel met de rivaal uit de hoofdstad. De club verpletterde Ajax eerder dit seizoen al met 4-0 in de Johan Cruijff ArenA. "We staan inderdaad heel veel punten voor", zei Slot. "Maar we hebben donderdag dus niet van Volendam, de nummer 18 van de Eredivisie, kunnen winnen. Soms maakt het dus niet uit hoe hoog een tegenstander op de ranglijst staat."

Ajax beleeft niet alleen in sportief opzicht een mislukt seizoen. De club nam ook al afscheid van trainer Maurice Steijn, directeur voetbalzaken Sven Mislintat en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen. De rvc van Ajax wil ook afscheid nemen van algemeen directeur Alex Kroes omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld. En nu blijkt dat voorzitter Michael van Praag van de raad van commissarissen zijn honderd aandelen is vergeten aan te melden bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

Hoop onrust

"Ik weet niet of ze helemaal in verval zijn", zei Slot over Ajax. "Maar dat er een hoop onrust is, zowel op als buiten het veld, dat is wel helder. Dan heb ik geen medelijden met de club Ajax, omdat iedereen wel eens door zo'n fase gaat. Feyenoord is daar geen uitzondering op, die hebben deze fases ook gehad in hun historie."

"Ik zou bijna zeggen dat Ajax zich moet vastklampen aan Feyenoord", vervolgde Slot. "Want er was ook een tijd dat er over Feyenoord-spelers werd gezegd dat ze bij Almere City niet in de basis zouden staan. Twee jaar later bleken dat A-internationals van het Nederlands elftal te zijn. In voetbal gaat het altijd op en neer. Ik vind dat Ajax nog steeds uitstekende spelers heeft. Ik denk ook niet dat ik daar een uitzondering op ben. Alhoewel de algehele opinie anders is. Ik vind bijvoorbeeld Kenneth Taylor een goede speler, maar hij heeft veel kritiek gekregen."

"Toen ik hier begon, stonden er ook fans in de tuin van onze algemeen directeur Mark Koevermans", zei Slot. "Dat is heel vervelend. Maar ik heb toen geen speler gehoord die zei: trainer, ik kan even niet presteren want ik vind het zo vervelend wat er met Koevermans is gebeurd."

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

3 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

5 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

6 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

6 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

7 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

7 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

12 uur geleden