Trainer Slot van AZ wil nog niet van titelstrijd spreken
ALKMAAR (ANP) - Halverwege december kwam AZ in punten naast Ajax, daarna liep de achterstand op tot zes punten en nu lijkt AZ toch weer de concurrentiestrijd met de Amsterdammers aan te kunnen gaan. Trainer Arne Slot van de Alkmaarders kan wel lachen om de vragen over de titelstrijd. "Het zit dicht bij elkaar. Dan is het volgens velen weer beslist, dan weer niet. Het is voor mij als trainer om daar een middenweg in te vinden", zei hij na de zege van 4-0 op RKC Waalwijk.
Slot genoot van de doelpunten die zijn ploeg tegen RKC maakte. "Als trainer vond ik de tweede de mooiste, dat was een perfecte aanval", zei hij over het doelpunt van Myron Boadu, die de bal na een voorzet van rechts van Jonas Svensson in het doel werkte. "Als je puur naar individuele klasse kijkt was de 3-0 van Oussama Idrissi de mooiste. Soms loopt hij zich ook wel eens vast, maar hij kan geweldige dingen laten zien."
RKC kreeg voor rust in Alkmaar een paar goede kansen. "Het is geen slechte ploeg, dat zei ik vooraf al", aldus Slot. "RKC doet heel veel dingen goed. Ik kan me ook niet voorstellen dat het zo blijft gaan. Ze creëren veel mogelijkheden."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Stefan Mitrovic heeft afscheid genomen van Excelsior. De 23-jarige aanvaller uit Servië maakt het seizoen af bij Asteras Tripolis FC uit Griekenland.
1 uur geledenROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
17 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
21 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
23 uur geleden