Trainer Slot van AZ houdt hoop op beste ticket CL
ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt nog steeds dat niet Ajax, maar zijn AZ het beste ticket voor de komende editie van de Champions League krijgt. "Ik heb woensdag goed geluisterd tijdens de persconferentie van de UEFA", zegt Slot. "En ik heb ze horen zeggen dat ze de situatie voor de deadline van 3 augustus gaan bekijken."
Ajax en AZ sloten het afgebroken seizoen van de eredivisie in punten gelijk af. De KNVB gaf Ajax het beste ticket voor de Champions League, op basis van het betere doelsaldo van de formatie uit Amsterdam. AZ protesteerde vergeefs bij de KNVB en stapte vervolgens naar de UEFA om z'n gelijk te halen.
"Ik snap wel waarom", zegt Slot. "De KNVB laat Cambuur en De Graafschap niet promoveren naar de eredivisie omdat de reglementen daar niet in voorzien. Maar bij de verdeling van de Europese tickets kijken ze wel naar de reglementen en beslist het doelsaldo. Als je het mij vraagt, is het eerlijker om naar de onderlinge resultaten te kijken", aldus Slot, die met zijn ploeg beide competitiewedstrijden tegen Ajax wist te winnen.
Onderlinge resultaat
"In Frankrijk hebben ze ook naar het onderlinge resultaat gekeken toen ze daar de competitie beëindigden. En daar hebben ze dezelfde regelgeving als bij ons. Dus doelsaldo boven onderlinge resultaat. Ik kan me zo voorstellen dat de UEFA gaat kijken waarom ze in Frankrijk zo hebben besloten en bij ons anders."
De nummer 1 van de afgebroken eredivisie plaatst zich voor de groepsfase van de Champions League als de winnaar van de huidige editie van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal zich in eigen land ook weer weet te plaatsen voor het lucratieve toernooi. De nummer 2 begint het Europese avontuur op 25 of 26 augustus met een wedstrijd in de tweede voorronde van de Champions League
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
46 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
23 uur geleden