Trainer Slot van AZ houdt hoop op beste ticket CL
ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt nog steeds dat niet Ajax, maar zijn AZ het beste ticket voor de komende editie van de Champions League krijgt. "Ik heb woensdag goed geluisterd tijdens de persconferentie van de UEFA", zegt Slot. "En ik heb ze horen zeggen dat ze de situatie voor de deadline van 3 augustus gaan bekijken."
Ajax en AZ sloten het afgebroken seizoen van de eredivisie in punten gelijk af. De KNVB gaf Ajax het beste ticket voor de Champions League, op basis van het betere doelsaldo van de formatie uit Amsterdam. AZ protesteerde vergeefs bij de KNVB en stapte vervolgens naar de UEFA om z'n gelijk te halen.
"Ik snap wel waarom", zegt Slot. "De KNVB laat Cambuur en De Graafschap niet promoveren naar de eredivisie omdat de reglementen daar niet in voorzien. Maar bij de verdeling van de Europese tickets kijken ze wel naar de reglementen en beslist het doelsaldo. Als je het mij vraagt, is het eerlijker om naar de onderlinge resultaten te kijken", aldus Slot, die met zijn ploeg beide competitiewedstrijden tegen Ajax wist te winnen.
Onderlinge resultaat
"In Frankrijk hebben ze ook naar het onderlinge resultaat gekeken toen ze daar de competitie beëindigden. En daar hebben ze dezelfde regelgeving als bij ons. Dus doelsaldo boven onderlinge resultaat. Ik kan me zo voorstellen dat de UEFA gaat kijken waarom ze in Frankrijk zo hebben besloten en bij ons anders."
De nummer 1 van de afgebroken eredivisie plaatst zich voor de groepsfase van de Champions League als de winnaar van de huidige editie van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal zich in eigen land ook weer weet te plaatsen voor het lucratieve toernooi. De nummer 2 begint het Europese avontuur op 25 of 26 augustus met een wedstrijd in de tweede voorronde van de Champions League
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
8 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
13 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
16 uur geleden