Trainer Slot van AZ houdt hoop op beste ticket CL
ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt nog steeds dat niet Ajax, maar zijn AZ het beste ticket voor de komende editie van de Champions League krijgt. "Ik heb woensdag goed geluisterd tijdens de persconferentie van de UEFA", zegt Slot. "En ik heb ze horen zeggen dat ze de situatie voor de deadline van 3 augustus gaan bekijken."
Ajax en AZ sloten het afgebroken seizoen van de eredivisie in punten gelijk af. De KNVB gaf Ajax het beste ticket voor de Champions League, op basis van het betere doelsaldo van de formatie uit Amsterdam. AZ protesteerde vergeefs bij de KNVB en stapte vervolgens naar de UEFA om z'n gelijk te halen.
"Ik snap wel waarom", zegt Slot. "De KNVB laat Cambuur en De Graafschap niet promoveren naar de eredivisie omdat de reglementen daar niet in voorzien. Maar bij de verdeling van de Europese tickets kijken ze wel naar de reglementen en beslist het doelsaldo. Als je het mij vraagt, is het eerlijker om naar de onderlinge resultaten te kijken", aldus Slot, die met zijn ploeg beide competitiewedstrijden tegen Ajax wist te winnen.
Onderlinge resultaat
"In Frankrijk hebben ze ook naar het onderlinge resultaat gekeken toen ze daar de competitie beëindigden. En daar hebben ze dezelfde regelgeving als bij ons. Dus doelsaldo boven onderlinge resultaat. Ik kan me zo voorstellen dat de UEFA gaat kijken waarom ze in Frankrijk zo hebben besloten en bij ons anders."
De nummer 1 van de afgebroken eredivisie plaatst zich voor de groepsfase van de Champions League als de winnaar van de huidige editie van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal zich in eigen land ook weer weet te plaatsen voor het lucratieve toernooi. De nummer 2 begint het Europese avontuur op 25 of 26 augustus met een wedstrijd in de tweede voorronde van de Champions League
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
7 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden