Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Slot van AZ houdt hoop op beste ticket CL

Trainer Slot van AZ houdt hoop op beste ticket CL

ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt nog steeds dat niet Ajax, maar zijn AZ het beste ticket voor de komende editie van de Champions League krijgt. "Ik heb woensdag goed geluisterd tijdens de persconferentie van de UEFA", zegt Slot. "En ik heb ze horen zeggen dat ze de situatie voor de deadline van 3 augustus gaan bekijken."

Ajax en AZ sloten het afgebroken seizoen van de eredivisie in punten gelijk af. De KNVB gaf Ajax het beste ticket voor de Champions League, op basis van het betere doelsaldo van de formatie uit Amsterdam. AZ protesteerde vergeefs bij de KNVB en stapte vervolgens naar de UEFA om z'n gelijk te halen.

"Ik snap wel waarom", zegt Slot. "De KNVB laat Cambuur en De Graafschap niet promoveren naar de eredivisie omdat de reglementen daar niet in voorzien. Maar bij de verdeling van de Europese tickets kijken ze wel naar de reglementen en beslist het doelsaldo. Als je het mij vraagt, is het eerlijker om naar de onderlinge resultaten te kijken", aldus Slot, die met zijn ploeg beide competitiewedstrijden tegen Ajax wist te winnen.

Onderlinge resultaat

"In Frankrijk hebben ze ook naar het onderlinge resultaat gekeken toen ze daar de competitie beëindigden. En daar hebben ze dezelfde regelgeving als bij ons. Dus doelsaldo boven onderlinge resultaat. Ik kan me zo voorstellen dat de UEFA gaat kijken waarom ze in Frankrijk zo hebben besloten en bij ons anders."

De nummer 1 van de afgebroken eredivisie plaatst zich voor de groepsfase van de Champions League als de winnaar van de huidige editie van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal zich in eigen land ook weer weet te plaatsen voor het lucratieve toernooi. De nummer 2 begint het Europese avontuur op 25 of 26 augustus met een wedstrijd in de tweede voorronde van de Champions League

Meer uit Voetbal

Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

7 minuten geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

51 minuten geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

1 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

7 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

8 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

17 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

17 uur geleden