Trainer Slot van AZ houdt hoop op beste ticket CL
ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt nog steeds dat niet Ajax, maar zijn AZ het beste ticket voor de komende editie van de Champions League krijgt. "Ik heb woensdag goed geluisterd tijdens de persconferentie van de UEFA", zegt Slot. "En ik heb ze horen zeggen dat ze de situatie voor de deadline van 3 augustus gaan bekijken."
Ajax en AZ sloten het afgebroken seizoen van de eredivisie in punten gelijk af. De KNVB gaf Ajax het beste ticket voor de Champions League, op basis van het betere doelsaldo van de formatie uit Amsterdam. AZ protesteerde vergeefs bij de KNVB en stapte vervolgens naar de UEFA om z'n gelijk te halen.
"Ik snap wel waarom", zegt Slot. "De KNVB laat Cambuur en De Graafschap niet promoveren naar de eredivisie omdat de reglementen daar niet in voorzien. Maar bij de verdeling van de Europese tickets kijken ze wel naar de reglementen en beslist het doelsaldo. Als je het mij vraagt, is het eerlijker om naar de onderlinge resultaten te kijken", aldus Slot, die met zijn ploeg beide competitiewedstrijden tegen Ajax wist te winnen.
Onderlinge resultaat
"In Frankrijk hebben ze ook naar het onderlinge resultaat gekeken toen ze daar de competitie beëindigden. En daar hebben ze dezelfde regelgeving als bij ons. Dus doelsaldo boven onderlinge resultaat. Ik kan me zo voorstellen dat de UEFA gaat kijken waarom ze in Frankrijk zo hebben besloten en bij ons anders."
De nummer 1 van de afgebroken eredivisie plaatst zich voor de groepsfase van de Champions League als de winnaar van de huidige editie van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal zich in eigen land ook weer weet te plaatsen voor het lucratieve toernooi. De nummer 2 begint het Europese avontuur op 25 of 26 augustus met een wedstrijd in de tweede voorronde van de Champions League
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden