Trainer Slot snapt dat Sarri niet heeft genoten in De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot snapt dat zijn collega Maurizio Sarri van Lazio weinig goede herinneringen heeft overgehouden aan het duel van vorig jaar tussen beide ploegen in De Kuip. De Italiaanse coach vertelde na die wedstrijd dat hij was bekogeld met glazen vol urine. Een fan van Feyenoord gooide zelfs een katheter richting het speelveld.
"Hij vond een specifiek aspect van De Kuip niet zo plezierig, en daarin kan ik me volledig vinden", vertelde Slot op zijn laatste persconferentie voor het thuisduel van woensdag met Lazio in de Champions League. "Want ik denk dat we in Nederland volledig doorslaan als het om bekertjes gaat die ergens verdwaald op een veld liggen. Maar als ik op die bewuste avond naar links keek, dan zag ik hoe spelers van Lazio werden bedolven door bierglazen. Ik denk dat dit niet de bedoeling is van de geweldige sfeer in De Kuip."
"Ik snap ook dat hij verrast is als er een katheter wordt gegooid", vervolgde Slot. "Dat is vrij bizar. Maar ik denk ook dat Sarri kan genieten van de geweldige sfeer in ons stadion. Een volle Kuip is echt iets bijzonders en moois. Zeker als we het gooien van volle bierglazen, plus eventuele andere voorwerpen die op die avond voorbij kwamen, kunnen vermijden.
Feyenoord won vorig jaar het thuisduel met Lazio in de Europa League (1-0). De club had toen nog geen netten gespannen rond het speelveld.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
16 uur geleden