Trainer Slot hoopt dat fans van Feyenoord zich gedragen
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord beseft dat waarnemers van de UEFA donderdag tijdens het thuisduel met AS Roma in de kwartfinale van de Europa League ook goed zullen kijken hoe supporters van de club uit Rotterdam zich gedragen. "Die spotlight zit op ons en dat hebben we zelf veroorzaakt", zei hij. "Afgelopen zondag tegen RKC Waalwijk is het goed gegaan. Maar een keer is niet zo moeilijk. Het moet vaker. Dat is altijd een uitdaging voor ons op het veld, maar ook op de tribunes."
Feyenoord kwam vorige week slecht in het nieuws omdat Davy Klaassen een hoofdwond opliep in De Kuip. De middenvelder van Ajax werd geraakt door een voorwerp dat vanuit het publiek werd gegooid. De club uit Rotterdam nam een dag later drastische maatregelen en besloot alle resterende thuisduels in de Eredivisie achter netten rond het hele veld te spelen.
De UEFA staat niet toe dat er netten en dikke palen voor televisiecamera's staan. Daarom moet Feyenoord donderdag een aantal netten weghalen. De club heeft besloten de tribunes onder de televisiecamera's leeg te laten. Daardoor blijven er tijdens het duel met AS Roma ruim 2000 stoeltjes onbezet.
Slot hoopt dat fans van Feyenoord geen vuurwerk afsteken en trainer José Mourinho en zijn spelers van AS Roma niet bekogelen. Hij snapt ook dat in beide duels met AS Roma geen fans van de bezoekende club welkom zijn. "Als je romantisch bent, dan baal je daar misschien van", zei hij. "Maar als je alleen het hoofd gebruikt, dan is dat heel goed te begrijpen."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
35 minuten geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
37 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
7 uur geleden