Trainer Slot hoopt dat fans van Feyenoord zich gedragen
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord beseft dat waarnemers van de UEFA donderdag tijdens het thuisduel met AS Roma in de kwartfinale van de Europa League ook goed zullen kijken hoe supporters van de club uit Rotterdam zich gedragen. "Die spotlight zit op ons en dat hebben we zelf veroorzaakt", zei hij. "Afgelopen zondag tegen RKC Waalwijk is het goed gegaan. Maar een keer is niet zo moeilijk. Het moet vaker. Dat is altijd een uitdaging voor ons op het veld, maar ook op de tribunes."
Feyenoord kwam vorige week slecht in het nieuws omdat Davy Klaassen een hoofdwond opliep in De Kuip. De middenvelder van Ajax werd geraakt door een voorwerp dat vanuit het publiek werd gegooid. De club uit Rotterdam nam een dag later drastische maatregelen en besloot alle resterende thuisduels in de Eredivisie achter netten rond het hele veld te spelen.
De UEFA staat niet toe dat er netten en dikke palen voor televisiecamera's staan. Daarom moet Feyenoord donderdag een aantal netten weghalen. De club heeft besloten de tribunes onder de televisiecamera's leeg te laten. Daardoor blijven er tijdens het duel met AS Roma ruim 2000 stoeltjes onbezet.
Slot hoopt dat fans van Feyenoord geen vuurwerk afsteken en trainer José Mourinho en zijn spelers van AS Roma niet bekogelen. Hij snapt ook dat in beide duels met AS Roma geen fans van de bezoekende club welkom zijn. "Als je romantisch bent, dan baal je daar misschien van", zei hij. "Maar als je alleen het hoofd gebruikt, dan is dat heel goed te begrijpen."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
22 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
1 dag geleden