Trainer Slot heeft geen aanwijzingen voor vertrek Geertruida
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot heeft geen aanwijzingen dat Lutsharel Geertruida deze maand nog vertrekt bij Feyenoord. "Maar je weet het natuurlijk nooit", zei hij vrijdag op een persconferentie voor het eerste competitieduel van zondag met Fortuna Sittard in De Kuip. "Er kan zo weer ergens een verdediger geblesseerd raken. En misschien komen ze dan wel weer bij hem uit. Maar dat geldt ook voor andere spelers van ons."
De 23-jarige Geertruida zag afgelopen week op het laatste moment een transfer naar RB Leipzig afketsen. Volgens Duitse media zou Feyenoord een te hoge transfersom hebben gevraagd. "Maar de lezing die wij van Leipzig hebben gekregen is anders", zei Slot. "Zij vertelden dat een linksbenige centrale verdediger van hen geblesseerd was geraakt. Daarom zouden ze hun zoektocht hebben verlegd naar een andere linksbenige verdediger. Daar ben ik als trainer van Feyenoord niet rouwig om, maar als mens had ik Geertruida wel een transfer gegund."
"Ik vind het bovendien heel knap hoe Geertruida op de hele situatie heeft gereageerd", zei Slot. "Hij maakt dit voor de eerste keer mee. Maar we hebben niets gemerkt aan hem, ook niet op de trainingen. Hij kan best teleurgesteld zijn, maar dat heeft hij niet laten merken. Hij heeft zich meteen weer gericht op onze thuiswedstrijd van zondag tegen Fortuna Sittard. Hij vindt het ook nog steeds geweldig om voor zijn club Feyenoord te spelen."
Feyenoord anticipeerde met de terugkeer van Bart Nieuwkoop al op een vertrek van Geertruida. "Nu hebben we dus nog meer keuze", besefte Slot. "Dat is een luxe voor een club als Feyenoord. We waren hier gewend aan het feit dat we drie spelers voor twee posities hadden. Nu heb ik bijna alle posities in mijn ploeg dubbel bezet. Maar dat hoort natuurlijk ook bij een topclub. Ik ben blij met de komst van Nieuwkoop, maar we hebben hem gehaald omdat we echt dachten dat Geertruida weg was."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
14 uur geleden