Trainer Slot heeft geen aanwijzingen voor vertrek Geertruida
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot heeft geen aanwijzingen dat Lutsharel Geertruida deze maand nog vertrekt bij Feyenoord. "Maar je weet het natuurlijk nooit", zei hij vrijdag op een persconferentie voor het eerste competitieduel van zondag met Fortuna Sittard in De Kuip. "Er kan zo weer ergens een verdediger geblesseerd raken. En misschien komen ze dan wel weer bij hem uit. Maar dat geldt ook voor andere spelers van ons."
De 23-jarige Geertruida zag afgelopen week op het laatste moment een transfer naar RB Leipzig afketsen. Volgens Duitse media zou Feyenoord een te hoge transfersom hebben gevraagd. "Maar de lezing die wij van Leipzig hebben gekregen is anders", zei Slot. "Zij vertelden dat een linksbenige centrale verdediger van hen geblesseerd was geraakt. Daarom zouden ze hun zoektocht hebben verlegd naar een andere linksbenige verdediger. Daar ben ik als trainer van Feyenoord niet rouwig om, maar als mens had ik Geertruida wel een transfer gegund."
"Ik vind het bovendien heel knap hoe Geertruida op de hele situatie heeft gereageerd", zei Slot. "Hij maakt dit voor de eerste keer mee. Maar we hebben niets gemerkt aan hem, ook niet op de trainingen. Hij kan best teleurgesteld zijn, maar dat heeft hij niet laten merken. Hij heeft zich meteen weer gericht op onze thuiswedstrijd van zondag tegen Fortuna Sittard. Hij vindt het ook nog steeds geweldig om voor zijn club Feyenoord te spelen."
Feyenoord anticipeerde met de terugkeer van Bart Nieuwkoop al op een vertrek van Geertruida. "Nu hebben we dus nog meer keuze", besefte Slot. "Dat is een luxe voor een club als Feyenoord. We waren hier gewend aan het feit dat we drie spelers voor twee posities hadden. Nu heb ik bijna alle posities in mijn ploeg dubbel bezet. Maar dat hoort natuurlijk ook bij een topclub. Ik ben blij met de komst van Nieuwkoop, maar we hebben hem gehaald omdat we echt dachten dat Geertruida weg was."
Meer uit Voetbal
BELGRADO (ANP) - Veljko Paunovic is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Servië. Hij volgt Dragan Stojkovic op, die eerder deze maand na een nederlaag tegen Albanië (0-1) ontslag nam.
12 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool ging woensdag zonder veel vaste basisspelers onderuit (0-3) in het duel uit de League Cup met Crystal Palace. Coach Arne Slot verdedigde na afloop zijn keuze voor een veredeld tweede elftal en verwees naar het programma dat zijn ploeg de komende anderhalve week moet afwerken. "Maar het past niet bij een club als Liverpool om zes van de laatste zeven wedstrijden te verliezen", erkende hij wel.
5 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Excelsior Maassluis leek woensdag in de eerste ronde van de KNVB-beker op weg naar een strafschoppenserie tegen Eredivisionist Excelsior, dacht ook doelman Tobias van der Kleij. "Ik was me al vijf minuten aan het voorbereiden op 'pingels', maar opeens lag-ie er aan de andere kant in", keek hij terug op het spectaculaire slot. De keeper van de tweededivisionist droomt na de 1-0-zege al van een optreden in De Kuip of de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De ploeg van trainer Arne Slot verloor in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace. Het was de vierde nederlaag op rij op Anfield.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi is veruit de bestbetaalde voetballer van de Major League Soccer. De achtvoudig winnaar van de Gouden Bal, die onlangs bijtekende bij Inter Miami, voert de salarislijst aan met 20,4 miljoen dollar (17,5 miljoen euro) per jaar. De Zuid-Koreaan Son Heung-min, onlangs aangetrokken door Los Angeles FC, staat op gepaste afstand tweede met 11,1 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) per jaar. De Spanjaard Sergio Busquets, die aan het einde van het seizoen stopt bij Inter Miami, is de nummer drie op de lijst met 7,8 miljoen dollar.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Heracles Almelo heeft zich drie dagen na het ontslag van coach Bas Sibum en het vertrek van technisch directeur Nico-Jan Hoogma voor de tweede ronde van de KNVB-beker geplaatst. Met interim-trainer Hendrie Krüzen op de bank won de hekkensluiter van de Eredivisie het uitduel bij NAC Breda (1-4).
17 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de thuiswedstrijd tegen Parma met 2-1 gewonnen. Mario Hermoso en Artem Dovbyk maakten in het laatste halfuur de doelpunten voor de thuisploeg. Alessandro Circati bepaalde in de slotfase de eindstand namens de bezoekers.
18 uur geleden