Trainer Slot heeft geen aanwijzingen voor vertrek Geertruida
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot heeft geen aanwijzingen dat Lutsharel Geertruida deze maand nog vertrekt bij Feyenoord. "Maar je weet het natuurlijk nooit", zei hij vrijdag op een persconferentie voor het eerste competitieduel van zondag met Fortuna Sittard in De Kuip. "Er kan zo weer ergens een verdediger geblesseerd raken. En misschien komen ze dan wel weer bij hem uit. Maar dat geldt ook voor andere spelers van ons."
De 23-jarige Geertruida zag afgelopen week op het laatste moment een transfer naar RB Leipzig afketsen. Volgens Duitse media zou Feyenoord een te hoge transfersom hebben gevraagd. "Maar de lezing die wij van Leipzig hebben gekregen is anders", zei Slot. "Zij vertelden dat een linksbenige centrale verdediger van hen geblesseerd was geraakt. Daarom zouden ze hun zoektocht hebben verlegd naar een andere linksbenige verdediger. Daar ben ik als trainer van Feyenoord niet rouwig om, maar als mens had ik Geertruida wel een transfer gegund."
"Ik vind het bovendien heel knap hoe Geertruida op de hele situatie heeft gereageerd", zei Slot. "Hij maakt dit voor de eerste keer mee. Maar we hebben niets gemerkt aan hem, ook niet op de trainingen. Hij kan best teleurgesteld zijn, maar dat heeft hij niet laten merken. Hij heeft zich meteen weer gericht op onze thuiswedstrijd van zondag tegen Fortuna Sittard. Hij vindt het ook nog steeds geweldig om voor zijn club Feyenoord te spelen."
Feyenoord anticipeerde met de terugkeer van Bart Nieuwkoop al op een vertrek van Geertruida. "Nu hebben we dus nog meer keuze", besefte Slot. "Dat is een luxe voor een club als Feyenoord. We waren hier gewend aan het feit dat we drie spelers voor twee posities hadden. Nu heb ik bijna alle posities in mijn ploeg dubbel bezet. Maar dat hoort natuurlijk ook bij een topclub. Ik ben blij met de komst van Nieuwkoop, maar we hebben hem gehaald omdat we echt dachten dat Geertruida weg was."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
1 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriƫn Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
8 uur geleden