Trainer Slot heeft alleen maar respect voor fanatieke Simeone
ROTTERDAM (ANP) - Als er dan toch iets valt aan te merken op Arne Slot, dan kan je zeggen dat de veelgeprezen trainer zich soms te veel bemoeit met de arbitrage. Maar zelfs zijn grootste uitbarstingen komen niet in de buurt van het Argentijnse temperament dat Diego Simeone beroemd en berucht heeft gemaakt. De oefenmeesters staan woensdagavond tegenover elkaar als Atlético Madrid en Feyenoord elkaar in Estadio Metropolitano treffen voor een krachtmeting in de Champions League.
Simeone heeft waarschijnlijk meer passie voor Atlético dan de meest fanatieke fan van Los Colchoneros, een bijnaam die de club dankt aan het tenue dat doet denken aan de vele matrassen met een rood-witte hoes in Spanje. Vaak leek Julio Velázquez hem vorig seizoen bij Fortuna Sittard te imiteren. Maar de 53-jarige Argentijn kent geen gelijke.
Als voetballer van Atlético, Sevilla, Internazionale en Lazio maakte Simeone naam met zijn fanatisme en strategisch vermogen. Als trainer is dat niet anders. Met een relatief klein budget drijft Atlético zelfs Real Madrid en FC Barcelona regelmatig tot wanhoop. Met bejubelde landstitels in 2014 en 2021 als gevolg.
Sprintjes
Wie Simeone af en toe langs de lijn tekeer ziet gaan, die denkt: hij is knettergek. De Argentijn trekt sprintjes van tientallen meters en schreeuwt het soms uit. Ook slaat en schopt hij met armen en benen in het luchtledige. Zijn spelers nemen die passie over. Daarom maakt Atlético al jaren naam als vechtmachine met een indrukwekkend tactisch programma. Kom niet met 1-0 achter tegen ze, want dan is het vaak gebeurd.
Simeone is al sinds 2011 hoofdtrainer van Atlético, maar van verslapping is nog geen sprake. Met een door Spaanse media geschat jaarloon van ruim 16 miljoen euro netto is hij een van de beste betaalde trainers van de wereld. Feyenoord-trainer Slot kon nog wel lachen nadat hij afgelopen seizoen na een uitduel met AS Roma een woedende José Mourinho achter zich aan had gekregen. Maar hij kreeg het even benauwd toen een woedende Simeone hem twee jaar geleden na een oefenduel tussen Feyenoord en Atlético (2-1) bijna omver duwde.
"Hij interpreteerde de lach die ik op dat moment had verkeerd", herinnert Slot zich nog. "Het zegt veel over hem, dat hij zelfs na een oefenduel zo snel geïrriteerd raakt. Het maakt niet uit wie er voor hem staat. Als het één tegen één wordt, dan heb ik niet het gevoel dat ik kans maak. Maar gelukkig heb ik nog een assistent als John de Wolf. Zonder gekheid, ik heb veel respect voor hem. Het is echt heel knap wat hij met Atlético presteert."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
12 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
21 uur geleden