Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Slot heeft alleen maar respect voor fanatieke Simeone

Trainer Slot heeft alleen maar respect voor fanatieke Simeone

ROTTERDAM (ANP) - Als er dan toch iets valt aan te merken op Arne Slot, dan kan je zeggen dat de veelgeprezen trainer zich soms te veel bemoeit met de arbitrage. Maar zelfs zijn grootste uitbarstingen komen niet in de buurt van het Argentijnse temperament dat Diego Simeone beroemd en berucht heeft gemaakt. De oefenmeesters staan woensdagavond tegenover elkaar als Atlético Madrid en Feyenoord elkaar in Estadio Metropolitano treffen voor een krachtmeting in de Champions League.

Simeone heeft waarschijnlijk meer passie voor Atlético dan de meest fanatieke fan van Los Colchoneros, een bijnaam die de club dankt aan het tenue dat doet denken aan de vele matrassen met een rood-witte hoes in Spanje. Vaak leek Julio Velázquez hem vorig seizoen bij Fortuna Sittard te imiteren. Maar de 53-jarige Argentijn kent geen gelijke.

Als voetballer van Atlético, Sevilla, Internazionale en Lazio maakte Simeone naam met zijn fanatisme en strategisch vermogen. Als trainer is dat niet anders. Met een relatief klein budget drijft Atlético zelfs Real Madrid en FC Barcelona regelmatig tot wanhoop. Met bejubelde landstitels in 2014 en 2021 als gevolg.

Sprintjes

Wie Simeone af en toe langs de lijn tekeer ziet gaan, die denkt: hij is knettergek. De Argentijn trekt sprintjes van tientallen meters en schreeuwt het soms uit. Ook slaat en schopt hij met armen en benen in het luchtledige. Zijn spelers nemen die passie over. Daarom maakt Atlético al jaren naam als vechtmachine met een indrukwekkend tactisch programma. Kom niet met 1-0 achter tegen ze, want dan is het vaak gebeurd.

Simeone is al sinds 2011 hoofdtrainer van Atlético, maar van verslapping is nog geen sprake. Met een door Spaanse media geschat jaarloon van ruim 16 miljoen euro netto is hij een van de beste betaalde trainers van de wereld. Feyenoord-trainer Slot kon nog wel lachen nadat hij afgelopen seizoen na een uitduel met AS Roma een woedende José Mourinho achter zich aan had gekregen. Maar hij kreeg het even benauwd toen een woedende Simeone hem twee jaar geleden na een oefenduel tussen Feyenoord en Atlético (2-1) bijna omver duwde.

"Hij interpreteerde de lach die ik op dat moment had verkeerd", herinnert Slot zich nog. "Het zegt veel over hem, dat hij zelfs na een oefenduel zo snel geïrriteerd raakt. Het maakt niet uit wie er voor hem staat. Als het één tegen één wordt, dan heb ik niet het gevoel dat ik kans maak. Maar gelukkig heb ik nog een assistent als John de Wolf. Zonder gekheid, ik heb veel respect voor hem. Het is echt heel knap wat hij met Atlético presteert."

Meer uit Voetbal

AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

50 minuten geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

56 minuten geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

3 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

5 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

6 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

6 uur geleden
Lamine Yamal mist rest seizoen, maar is op tijd hersteld voor WK

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.

7 uur geleden