Trainer Slot heeft alleen maar respect voor fanatieke Simeone
ROTTERDAM (ANP) - Als er dan toch iets valt aan te merken op Arne Slot, dan kan je zeggen dat de veelgeprezen trainer zich soms te veel bemoeit met de arbitrage. Maar zelfs zijn grootste uitbarstingen komen niet in de buurt van het Argentijnse temperament dat Diego Simeone beroemd en berucht heeft gemaakt. De oefenmeesters staan woensdagavond tegenover elkaar als Atlético Madrid en Feyenoord elkaar in Estadio Metropolitano treffen voor een krachtmeting in de Champions League.
Simeone heeft waarschijnlijk meer passie voor Atlético dan de meest fanatieke fan van Los Colchoneros, een bijnaam die de club dankt aan het tenue dat doet denken aan de vele matrassen met een rood-witte hoes in Spanje. Vaak leek Julio Velázquez hem vorig seizoen bij Fortuna Sittard te imiteren. Maar de 53-jarige Argentijn kent geen gelijke.
Als voetballer van Atlético, Sevilla, Internazionale en Lazio maakte Simeone naam met zijn fanatisme en strategisch vermogen. Als trainer is dat niet anders. Met een relatief klein budget drijft Atlético zelfs Real Madrid en FC Barcelona regelmatig tot wanhoop. Met bejubelde landstitels in 2014 en 2021 als gevolg.
Sprintjes
Wie Simeone af en toe langs de lijn tekeer ziet gaan, die denkt: hij is knettergek. De Argentijn trekt sprintjes van tientallen meters en schreeuwt het soms uit. Ook slaat en schopt hij met armen en benen in het luchtledige. Zijn spelers nemen die passie over. Daarom maakt Atlético al jaren naam als vechtmachine met een indrukwekkend tactisch programma. Kom niet met 1-0 achter tegen ze, want dan is het vaak gebeurd.
Simeone is al sinds 2011 hoofdtrainer van Atlético, maar van verslapping is nog geen sprake. Met een door Spaanse media geschat jaarloon van ruim 16 miljoen euro netto is hij een van de beste betaalde trainers van de wereld. Feyenoord-trainer Slot kon nog wel lachen nadat hij afgelopen seizoen na een uitduel met AS Roma een woedende José Mourinho achter zich aan had gekregen. Maar hij kreeg het even benauwd toen een woedende Simeone hem twee jaar geleden na een oefenduel tussen Feyenoord en Atlético (2-1) bijna omver duwde.
"Hij interpreteerde de lach die ik op dat moment had verkeerd", herinnert Slot zich nog. "Het zegt veel over hem, dat hij zelfs na een oefenduel zo snel geïrriteerd raakt. Het maakt niet uit wie er voor hem staat. Als het één tegen één wordt, dan heb ik niet het gevoel dat ik kans maak. Maar gelukkig heb ik nog een assistent als John de Wolf. Zonder gekheid, ik heb veel respect voor hem. Het is echt heel knap wat hij met Atlético presteert."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
19 uur geleden