Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Slot heeft alleen maar respect voor fanatieke Simeone

Trainer Slot heeft alleen maar respect voor fanatieke Simeone

ROTTERDAM (ANP) - Als er dan toch iets valt aan te merken op Arne Slot, dan kan je zeggen dat de veelgeprezen trainer zich soms te veel bemoeit met de arbitrage. Maar zelfs zijn grootste uitbarstingen komen niet in de buurt van het Argentijnse temperament dat Diego Simeone beroemd en berucht heeft gemaakt. De oefenmeesters staan woensdagavond tegenover elkaar als Atlético Madrid en Feyenoord elkaar in Estadio Metropolitano treffen voor een krachtmeting in de Champions League.

Simeone heeft waarschijnlijk meer passie voor Atlético dan de meest fanatieke fan van Los Colchoneros, een bijnaam die de club dankt aan het tenue dat doet denken aan de vele matrassen met een rood-witte hoes in Spanje. Vaak leek Julio Velázquez hem vorig seizoen bij Fortuna Sittard te imiteren. Maar de 53-jarige Argentijn kent geen gelijke.

Als voetballer van Atlético, Sevilla, Internazionale en Lazio maakte Simeone naam met zijn fanatisme en strategisch vermogen. Als trainer is dat niet anders. Met een relatief klein budget drijft Atlético zelfs Real Madrid en FC Barcelona regelmatig tot wanhoop. Met bejubelde landstitels in 2014 en 2021 als gevolg.

Sprintjes

Wie Simeone af en toe langs de lijn tekeer ziet gaan, die denkt: hij is knettergek. De Argentijn trekt sprintjes van tientallen meters en schreeuwt het soms uit. Ook slaat en schopt hij met armen en benen in het luchtledige. Zijn spelers nemen die passie over. Daarom maakt Atlético al jaren naam als vechtmachine met een indrukwekkend tactisch programma. Kom niet met 1-0 achter tegen ze, want dan is het vaak gebeurd.

Simeone is al sinds 2011 hoofdtrainer van Atlético, maar van verslapping is nog geen sprake. Met een door Spaanse media geschat jaarloon van ruim 16 miljoen euro netto is hij een van de beste betaalde trainers van de wereld. Feyenoord-trainer Slot kon nog wel lachen nadat hij afgelopen seizoen na een uitduel met AS Roma een woedende José Mourinho achter zich aan had gekregen. Maar hij kreeg het even benauwd toen een woedende Simeone hem twee jaar geleden na een oefenduel tussen Feyenoord en Atlético (2-1) bijna omver duwde.

"Hij interpreteerde de lach die ik op dat moment had verkeerd", herinnert Slot zich nog. "Het zegt veel over hem, dat hij zelfs na een oefenduel zo snel geïrriteerd raakt. Het maakt niet uit wie er voor hem staat. Als het één tegen één wordt, dan heb ik niet het gevoel dat ik kans maak. Maar gelukkig heb ik nog een assistent als John de Wolf. Zonder gekheid, ik heb veel respect voor hem. Het is echt heel knap wat hij met Atlético presteert."

Meer uit Voetbal

Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

1 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

2 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

3 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

3 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

5 uur geleden
Grasmat De Kuip volgens aanvoerders Eredivisie niet meer de beste

HOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.

7 uur geleden
Timber met Arsenal mee naar Boedapest voor finale tegen PSG

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.

7 uur geleden