Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Slot hecht weinig waarde aan favorietenrol van Feyenoord

Trainer Slot hecht weinig waarde aan favorietenrol van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot zegt het niet zo veel dat Feyenoord zondag als grote favoriet aan de uitwedstrijd tegen Ajax begint. "Ik ben nooit zo bezig met de favorietenrol", zei hij. "Je wint geen wedstrijden omdat je favoriet bent. Uit naar Ajax is een van de moeilijkste wedstrijden van het seizoen, ongeacht hoe Ajax in de wedstrijd zit. We hebben daar de laatste achttien jaar geloof ik eenmaal gewonnen. We hebben het vaak lastig daar. Dat geldt ook voor uitduels met FC Utrecht en Sparta."

Ajax beleeft de slechtste competitiestart in 59 jaar, met 5 punten uit de eerste vier competitieduels en een voorlopige twaalfde plaats op de ranglijst. Feyenoord steekt de laatste weken in uitstekende vorm. De landskampioen won de laatste vier wedstrijden en scoorde maar liefst zeventien keer in de laatste drie competitieduels.

"Maar ik heb vandaag gelukkig op de training gemerkt dat iedereen zich bewust is van de moeilijkheidsgraad van een uitwedstrijd tegen Ajax", zei Slot die mogelijk zondag al een beroep kan doen op Ayase Ueda. De Japanse aanvaller is sneller dan verwacht hersteld van een spierblessure. De trainer van Feyenoord rekent zondag ook op Gernot Trauner, die vrijdag ziek thuis bleef. Voor de geblesseerde Luka Ivanusec en Justin Bijlow komt het uitduel met Ajax nog wel te vroeg.

Individuele kwaliteiten

Slot benadrukte op een persconferentie dat Ajax veel individuele kwaliteiten heeft, maar dat het nog geen ingespeelde ploeg is, die heel veel kansen weggeeft. "Het gaat nu vooral over al die kansen die Marseille tegen Ajax heeft gekregen. Maar Ajax heeft ook veel gecreëerd", doelde de coach op het spectaculaire duel tussen beide ploegen donderdag in de Europa League (3-3). "Ze zijn nog lang niet tevreden bij Ajax en kunnen nog veel beter. Maar zelfs dan creëren ze al zoveel mogelijkheden. Dat zegt ook wel iets."

Ajax trok de afgelopen maanden twaalf nieuwe spelers aan. "En vaak duurt het dan even voordat je een perfecte wedstrijd speelt", zei Slot. "Wij spelen nu met vier verdedigers die vorig seizoen ook meededen. Dat zie je aan onze spelopbouw. Maar wij moeten ook beter dan dinsdag tegen Celtic", verwees hij naar een zege van 2-0 in de Champions League. "Anders wordt het lastig om Ajax te verslaan. Vooral in de eerste helft van het duel met Celtic zat er weinig rust in ons spel. Gelukkig ging dat na rust al veel beter."

Meer uit Voetbal

Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

27 minuten geleden
Arsenal wint in League Cup na strafschoppen van Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.

11 uur geleden
Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

13 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

14 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

14 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

20 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

23 uur geleden