Trainer Slot hecht weinig waarde aan favorietenrol van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot zegt het niet zo veel dat Feyenoord zondag als grote favoriet aan de uitwedstrijd tegen Ajax begint. "Ik ben nooit zo bezig met de favorietenrol", zei hij. "Je wint geen wedstrijden omdat je favoriet bent. Uit naar Ajax is een van de moeilijkste wedstrijden van het seizoen, ongeacht hoe Ajax in de wedstrijd zit. We hebben daar de laatste achttien jaar geloof ik eenmaal gewonnen. We hebben het vaak lastig daar. Dat geldt ook voor uitduels met FC Utrecht en Sparta."
Ajax beleeft de slechtste competitiestart in 59 jaar, met 5 punten uit de eerste vier competitieduels en een voorlopige twaalfde plaats op de ranglijst. Feyenoord steekt de laatste weken in uitstekende vorm. De landskampioen won de laatste vier wedstrijden en scoorde maar liefst zeventien keer in de laatste drie competitieduels.
"Maar ik heb vandaag gelukkig op de training gemerkt dat iedereen zich bewust is van de moeilijkheidsgraad van een uitwedstrijd tegen Ajax", zei Slot die mogelijk zondag al een beroep kan doen op Ayase Ueda. De Japanse aanvaller is sneller dan verwacht hersteld van een spierblessure. De trainer van Feyenoord rekent zondag ook op Gernot Trauner, die vrijdag ziek thuis bleef. Voor de geblesseerde Luka Ivanusec en Justin Bijlow komt het uitduel met Ajax nog wel te vroeg.
Individuele kwaliteiten
Slot benadrukte op een persconferentie dat Ajax veel individuele kwaliteiten heeft, maar dat het nog geen ingespeelde ploeg is, die heel veel kansen weggeeft. "Het gaat nu vooral over al die kansen die Marseille tegen Ajax heeft gekregen. Maar Ajax heeft ook veel gecreëerd", doelde de coach op het spectaculaire duel tussen beide ploegen donderdag in de Europa League (3-3). "Ze zijn nog lang niet tevreden bij Ajax en kunnen nog veel beter. Maar zelfs dan creëren ze al zoveel mogelijkheden. Dat zegt ook wel iets."
Ajax trok de afgelopen maanden twaalf nieuwe spelers aan. "En vaak duurt het dan even voordat je een perfecte wedstrijd speelt", zei Slot. "Wij spelen nu met vier verdedigers die vorig seizoen ook meededen. Dat zie je aan onze spelopbouw. Maar wij moeten ook beter dan dinsdag tegen Celtic", verwees hij naar een zege van 2-0 in de Champions League. "Anders wordt het lastig om Ajax te verslaan. Vooral in de eerste helft van het duel met Celtic zat er weinig rust in ons spel. Gelukkig ging dat na rust al veel beter."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
11 uur geleden