Trainer Slot hecht weinig waarde aan favorietenrol van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot zegt het niet zo veel dat Feyenoord zondag als grote favoriet aan de uitwedstrijd tegen Ajax begint. "Ik ben nooit zo bezig met de favorietenrol", zei hij. "Je wint geen wedstrijden omdat je favoriet bent. Uit naar Ajax is een van de moeilijkste wedstrijden van het seizoen, ongeacht hoe Ajax in de wedstrijd zit. We hebben daar de laatste achttien jaar geloof ik eenmaal gewonnen. We hebben het vaak lastig daar. Dat geldt ook voor uitduels met FC Utrecht en Sparta."
Ajax beleeft de slechtste competitiestart in 59 jaar, met 5 punten uit de eerste vier competitieduels en een voorlopige twaalfde plaats op de ranglijst. Feyenoord steekt de laatste weken in uitstekende vorm. De landskampioen won de laatste vier wedstrijden en scoorde maar liefst zeventien keer in de laatste drie competitieduels.
"Maar ik heb vandaag gelukkig op de training gemerkt dat iedereen zich bewust is van de moeilijkheidsgraad van een uitwedstrijd tegen Ajax", zei Slot die mogelijk zondag al een beroep kan doen op Ayase Ueda. De Japanse aanvaller is sneller dan verwacht hersteld van een spierblessure. De trainer van Feyenoord rekent zondag ook op Gernot Trauner, die vrijdag ziek thuis bleef. Voor de geblesseerde Luka Ivanusec en Justin Bijlow komt het uitduel met Ajax nog wel te vroeg.
Individuele kwaliteiten
Slot benadrukte op een persconferentie dat Ajax veel individuele kwaliteiten heeft, maar dat het nog geen ingespeelde ploeg is, die heel veel kansen weggeeft. "Het gaat nu vooral over al die kansen die Marseille tegen Ajax heeft gekregen. Maar Ajax heeft ook veel gecreëerd", doelde de coach op het spectaculaire duel tussen beide ploegen donderdag in de Europa League (3-3). "Ze zijn nog lang niet tevreden bij Ajax en kunnen nog veel beter. Maar zelfs dan creëren ze al zoveel mogelijkheden. Dat zegt ook wel iets."
Ajax trok de afgelopen maanden twaalf nieuwe spelers aan. "En vaak duurt het dan even voordat je een perfecte wedstrijd speelt", zei Slot. "Wij spelen nu met vier verdedigers die vorig seizoen ook meededen. Dat zie je aan onze spelopbouw. Maar wij moeten ook beter dan dinsdag tegen Celtic", verwees hij naar een zege van 2-0 in de Champions League. "Anders wordt het lastig om Ajax te verslaan. Vooral in de eerste helft van het duel met Celtic zat er weinig rust in ons spel. Gelukkig ging dat na rust al veel beter."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 dag geleden