Trainer Slot hecht weinig waarde aan favorietenrol van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot zegt het niet zo veel dat Feyenoord zondag als grote favoriet aan de uitwedstrijd tegen Ajax begint. "Ik ben nooit zo bezig met de favorietenrol", zei hij. "Je wint geen wedstrijden omdat je favoriet bent. Uit naar Ajax is een van de moeilijkste wedstrijden van het seizoen, ongeacht hoe Ajax in de wedstrijd zit. We hebben daar de laatste achttien jaar geloof ik eenmaal gewonnen. We hebben het vaak lastig daar. Dat geldt ook voor uitduels met FC Utrecht en Sparta."
Ajax beleeft de slechtste competitiestart in 59 jaar, met 5 punten uit de eerste vier competitieduels en een voorlopige twaalfde plaats op de ranglijst. Feyenoord steekt de laatste weken in uitstekende vorm. De landskampioen won de laatste vier wedstrijden en scoorde maar liefst zeventien keer in de laatste drie competitieduels.
"Maar ik heb vandaag gelukkig op de training gemerkt dat iedereen zich bewust is van de moeilijkheidsgraad van een uitwedstrijd tegen Ajax", zei Slot die mogelijk zondag al een beroep kan doen op Ayase Ueda. De Japanse aanvaller is sneller dan verwacht hersteld van een spierblessure. De trainer van Feyenoord rekent zondag ook op Gernot Trauner, die vrijdag ziek thuis bleef. Voor de geblesseerde Luka Ivanusec en Justin Bijlow komt het uitduel met Ajax nog wel te vroeg.
Individuele kwaliteiten
Slot benadrukte op een persconferentie dat Ajax veel individuele kwaliteiten heeft, maar dat het nog geen ingespeelde ploeg is, die heel veel kansen weggeeft. "Het gaat nu vooral over al die kansen die Marseille tegen Ajax heeft gekregen. Maar Ajax heeft ook veel gecreëerd", doelde de coach op het spectaculaire duel tussen beide ploegen donderdag in de Europa League (3-3). "Ze zijn nog lang niet tevreden bij Ajax en kunnen nog veel beter. Maar zelfs dan creëren ze al zoveel mogelijkheden. Dat zegt ook wel iets."
Ajax trok de afgelopen maanden twaalf nieuwe spelers aan. "En vaak duurt het dan even voordat je een perfecte wedstrijd speelt", zei Slot. "Wij spelen nu met vier verdedigers die vorig seizoen ook meededen. Dat zie je aan onze spelopbouw. Maar wij moeten ook beter dan dinsdag tegen Celtic", verwees hij naar een zege van 2-0 in de Champions League. "Anders wordt het lastig om Ajax te verslaan. Vooral in de eerste helft van het duel met Celtic zat er weinig rust in ons spel. Gelukkig ging dat na rust al veel beter."
Meer uit Voetbal
HAMBURG (ANP/DPA) - Hamburger SV heeft onlangs het dienstverband van sportief directeur Stefan Kuntz beëindigd vanwege beschuldigingen van ernstig wangedrag. Eerder voerde de Bundesliga-club familieomstandigheden aan voor het plotselinge vertrek van de Duitse oud-international.
46 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
14 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
14 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
14 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
14 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
17 uur geleden