Trainer Slot hecht weinig waarde aan favorietenrol van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot zegt het niet zo veel dat Feyenoord zondag als grote favoriet aan de uitwedstrijd tegen Ajax begint. "Ik ben nooit zo bezig met de favorietenrol", zei hij. "Je wint geen wedstrijden omdat je favoriet bent. Uit naar Ajax is een van de moeilijkste wedstrijden van het seizoen, ongeacht hoe Ajax in de wedstrijd zit. We hebben daar de laatste achttien jaar geloof ik eenmaal gewonnen. We hebben het vaak lastig daar. Dat geldt ook voor uitduels met FC Utrecht en Sparta."
Ajax beleeft de slechtste competitiestart in 59 jaar, met 5 punten uit de eerste vier competitieduels en een voorlopige twaalfde plaats op de ranglijst. Feyenoord steekt de laatste weken in uitstekende vorm. De landskampioen won de laatste vier wedstrijden en scoorde maar liefst zeventien keer in de laatste drie competitieduels.
"Maar ik heb vandaag gelukkig op de training gemerkt dat iedereen zich bewust is van de moeilijkheidsgraad van een uitwedstrijd tegen Ajax", zei Slot die mogelijk zondag al een beroep kan doen op Ayase Ueda. De Japanse aanvaller is sneller dan verwacht hersteld van een spierblessure. De trainer van Feyenoord rekent zondag ook op Gernot Trauner, die vrijdag ziek thuis bleef. Voor de geblesseerde Luka Ivanusec en Justin Bijlow komt het uitduel met Ajax nog wel te vroeg.
Individuele kwaliteiten
Slot benadrukte op een persconferentie dat Ajax veel individuele kwaliteiten heeft, maar dat het nog geen ingespeelde ploeg is, die heel veel kansen weggeeft. "Het gaat nu vooral over al die kansen die Marseille tegen Ajax heeft gekregen. Maar Ajax heeft ook veel gecreëerd", doelde de coach op het spectaculaire duel tussen beide ploegen donderdag in de Europa League (3-3). "Ze zijn nog lang niet tevreden bij Ajax en kunnen nog veel beter. Maar zelfs dan creëren ze al zoveel mogelijkheden. Dat zegt ook wel iets."
Ajax trok de afgelopen maanden twaalf nieuwe spelers aan. "En vaak duurt het dan even voordat je een perfecte wedstrijd speelt", zei Slot. "Wij spelen nu met vier verdedigers die vorig seizoen ook meededen. Dat zie je aan onze spelopbouw. Maar wij moeten ook beter dan dinsdag tegen Celtic", verwees hij naar een zege van 2-0 in de Champions League. "Anders wordt het lastig om Ajax te verslaan. Vooral in de eerste helft van het duel met Celtic zat er weinig rust in ons spel. Gelukkig ging dat na rust al veel beter."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
26 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
43 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De boekpresentatie van de Braziliaan Romário bij PSV gaat komend weekend niet door. De Braziliaanse oud-voetballer van de club kan niet komen door medische redenen, bevestigt PSV.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Cristiano Ronaldo hoeft tijdens het WK van komende zomer geen schorsing meer uit te zitten na zijn rode kaart tegen Ierland eerder deze maand. De FIFA heeft de 40-jarige Portugees voor drie duels geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De andere wedstrijd schorsing zat Ronaldo eerder deze maand in het kwalificatieduel met Armenië al uit.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-coach Arne Slot liet zich dinsdag vol lof uit over PSV en zijn collega Peter Bosz. "Teams onder Peter zijn altijd leuk om naar te kijken", zei Slot tijdens de persconferentie, een dag voordat beide teams elkaar treffen op de vijfde speeldag van de Champions League.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces 31 aanklachten ontkend, waaronder zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé maakt woensdag naar alle waarschijnlijkheid weer deel uit van de wedstrijdselectie van Paris Saint-Germain. De 28-jarige aanvaller, winnaar van de Gouden Bal, kwam dit seizoen door verschillende blessures pas vijf keer in actie. Drie weken geleden deed Dembélé voor het laatst mee.
6 uur geleden