Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Slot hecht weinig waarde aan favorietenrol van Feyenoord

Trainer Slot hecht weinig waarde aan favorietenrol van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot kreeg vlak voor de halve finale van de KNVB-beker van woensdag tussen zijn Feyenoord en Ajax een mooi compliment van zijn collega John Heitinga. "Ik heb nog nooit een coach van Ajax horen zeggen dat de ploeg die ik train favoriet is", zei Slot. "Maar wat is het waard? Volgens mij ontlopen we elkaar weinig."

Feyenoord en Ajax speelden eerder dit jaar gelijk tegen elkaar in De Kuip (1-1). Slot leidde zijn ploeg ruim twee weken geleden naar de eerste competitiezege in ruim zeventien jaar in de Johan Cruijff ArenA (2-3). "Maar vlak voor die late treffer van Lutsharel Geertruida redde onze doelman fantastisch op een inzet van Kudus", weet de trainer van Feyenoord nog. "Wij zullen echt heel goed moeten zijn om de finale te bereiken. Hetzelfde geldt voor Ajax."

Feyenoord strijdt richting het einde van het seizoen nog op drie fronten. De club lijkt met een voorsprong van 8 punten op Ajax en PSV op weg naar de eerste landstitel sinds 2017. AS Roma is de tegenstander van de Rotterdammers in de kwartfinales van de Europa League. Hoe anders is de sfeer in Amsterdam, waar de clubleiding al ruim een jaar op zoek is naar een technisch directeur en interim-trainer Heitinga moet afwachten of hij mag blijven.

Speciaal duel

Ajax heeft de laatste twee wedstrijden, tegen Feyenoord (2-3) en Go Ahead Eagles (0-0), niet gewonnen. "Maar ik denk dat dit weinig zegt over onze halve finale", aldus Slot. "We spelen de laatste tijd best veel grote wedstrijden. Maar geen wedstrijd is groter dan de Klassieker. We spelen ook nog eens voor onze eigen supporters. Het wordt weer een heel speciaal duel. En op basis van onze andere onderlinge duels van dit jaar verwacht ik dat de verschillen weer klein zullen zijn. "

Slot weet dat de successen van Feyenoord niet vanzelf komen. "We moeten iedere wedstrijd heel hard werken om succesvol te zijn. Dat zal nu tegen Ajax weer moeten. Een paar jaar geleden kon Ajax dit soort wedstrijden misschien nog winnen door op 80 procent te spelen. Maar de verschillen tussen de topploegen zijn nu kleiner. Wij willen heel graag naar de finale. Daar gaan we alles aan doen. Er komt in ieder geval een winnaar. Dat is het mooie van bekerduels."

Meer uit Voetbal

Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

2 uur geleden
Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

2 uur geleden
FC Barcelona mag tribune Camp Nou openen, nu 63.000 plaatsen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.

3 uur geleden
Van Duinen vanaf zomer technisch directeur AZ

ALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.

3 uur geleden
Arbeloa: Real zonder Mbappé niet minderwaardig aan City

MADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.

4 uur geleden
PSV'er Wanner mag van FIFA voor Oostenrijk voetballen

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.

4 uur geleden
Iraanse voetbalsters hebben Australië verlaten

SYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.

5 uur geleden