Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Slot hecht weinig waarde aan favorietenrol van Feyenoord

Trainer Slot hecht weinig waarde aan favorietenrol van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot kreeg vlak voor de halve finale van de KNVB-beker van woensdag tussen zijn Feyenoord en Ajax een mooi compliment van zijn collega John Heitinga. "Ik heb nog nooit een coach van Ajax horen zeggen dat de ploeg die ik train favoriet is", zei Slot. "Maar wat is het waard? Volgens mij ontlopen we elkaar weinig."

Feyenoord en Ajax speelden eerder dit jaar gelijk tegen elkaar in De Kuip (1-1). Slot leidde zijn ploeg ruim twee weken geleden naar de eerste competitiezege in ruim zeventien jaar in de Johan Cruijff ArenA (2-3). "Maar vlak voor die late treffer van Lutsharel Geertruida redde onze doelman fantastisch op een inzet van Kudus", weet de trainer van Feyenoord nog. "Wij zullen echt heel goed moeten zijn om de finale te bereiken. Hetzelfde geldt voor Ajax."

Feyenoord strijdt richting het einde van het seizoen nog op drie fronten. De club lijkt met een voorsprong van 8 punten op Ajax en PSV op weg naar de eerste landstitel sinds 2017. AS Roma is de tegenstander van de Rotterdammers in de kwartfinales van de Europa League. Hoe anders is de sfeer in Amsterdam, waar de clubleiding al ruim een jaar op zoek is naar een technisch directeur en interim-trainer Heitinga moet afwachten of hij mag blijven.

Speciaal duel

Ajax heeft de laatste twee wedstrijden, tegen Feyenoord (2-3) en Go Ahead Eagles (0-0), niet gewonnen. "Maar ik denk dat dit weinig zegt over onze halve finale", aldus Slot. "We spelen de laatste tijd best veel grote wedstrijden. Maar geen wedstrijd is groter dan de Klassieker. We spelen ook nog eens voor onze eigen supporters. Het wordt weer een heel speciaal duel. En op basis van onze andere onderlinge duels van dit jaar verwacht ik dat de verschillen weer klein zullen zijn. "

Slot weet dat de successen van Feyenoord niet vanzelf komen. "We moeten iedere wedstrijd heel hard werken om succesvol te zijn. Dat zal nu tegen Ajax weer moeten. Een paar jaar geleden kon Ajax dit soort wedstrijden misschien nog winnen door op 80 procent te spelen. Maar de verschillen tussen de topploegen zijn nu kleiner. Wij willen heel graag naar de finale. Daar gaan we alles aan doen. Er komt in ieder geval een winnaar. Dat is het mooie van bekerduels."

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

8 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

9 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

10 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

10 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

10 uur geleden
Guardiola wil Rodri na blessure snel weer speelminuten geven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.

11 uur geleden
Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

12 uur geleden