Trainer Slot hecht weinig waarde aan favorietenrol van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot kreeg vlak voor de halve finale van de KNVB-beker van woensdag tussen zijn Feyenoord en Ajax een mooi compliment van zijn collega John Heitinga. "Ik heb nog nooit een coach van Ajax horen zeggen dat de ploeg die ik train favoriet is", zei Slot. "Maar wat is het waard? Volgens mij ontlopen we elkaar weinig."
Feyenoord en Ajax speelden eerder dit jaar gelijk tegen elkaar in De Kuip (1-1). Slot leidde zijn ploeg ruim twee weken geleden naar de eerste competitiezege in ruim zeventien jaar in de Johan Cruijff ArenA (2-3). "Maar vlak voor die late treffer van Lutsharel Geertruida redde onze doelman fantastisch op een inzet van Kudus", weet de trainer van Feyenoord nog. "Wij zullen echt heel goed moeten zijn om de finale te bereiken. Hetzelfde geldt voor Ajax."
Feyenoord strijdt richting het einde van het seizoen nog op drie fronten. De club lijkt met een voorsprong van 8 punten op Ajax en PSV op weg naar de eerste landstitel sinds 2017. AS Roma is de tegenstander van de Rotterdammers in de kwartfinales van de Europa League. Hoe anders is de sfeer in Amsterdam, waar de clubleiding al ruim een jaar op zoek is naar een technisch directeur en interim-trainer Heitinga moet afwachten of hij mag blijven.
Speciaal duel
Ajax heeft de laatste twee wedstrijden, tegen Feyenoord (2-3) en Go Ahead Eagles (0-0), niet gewonnen. "Maar ik denk dat dit weinig zegt over onze halve finale", aldus Slot. "We spelen de laatste tijd best veel grote wedstrijden. Maar geen wedstrijd is groter dan de Klassieker. We spelen ook nog eens voor onze eigen supporters. Het wordt weer een heel speciaal duel. En op basis van onze andere onderlinge duels van dit jaar verwacht ik dat de verschillen weer klein zullen zijn. "
Slot weet dat de successen van Feyenoord niet vanzelf komen. "We moeten iedere wedstrijd heel hard werken om succesvol te zijn. Dat zal nu tegen Ajax weer moeten. Een paar jaar geleden kon Ajax dit soort wedstrijden misschien nog winnen door op 80 procent te spelen. Maar de verschillen tussen de topploegen zijn nu kleiner. Wij willen heel graag naar de finale. Daar gaan we alles aan doen. Er komt in ieder geval een winnaar. Dat is het mooie van bekerduels."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
8 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
20 minuten geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
21 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
31 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
34 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.
35 minuten geleden