Trainer Slot geniet van Feyenoord in duel met Lazio
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot denkt dat Feyenoord tegen Lazio (3-1) misschien wel de beste wedstrijd onder zijn leiding heeft gespeeld. "Dit duel zit zeker in de top 3", zei hij. "We speelden het eerste half uur tegen Olympique Marseille ook erg goed. Maar we hebben het nu langer volgehouden."
Feyenoord swingde tegen Lazio in een sfeervolle Kuip. "Na mijn eerste seizoen hier verloren we veertien spelers", zei Slot. "Dat was afgelopen zomer niet het geval. Dat was ook een van de redenen dat ik hier nog wilde blijven. Ik zag perspectief en ben blij dat we al vroeg in het seizoen op een heel aardig niveau zitten. Alleen de laatste fase in dit duel was niet onze beste fase."
Santiago Giménez scoorde tweemaal in zijn eerste duel in de Champions League. "Dat verbaast me niets", zei trainer Slot. "Dat klinkt misschien raar. Maar als wij hem in stelling brengen, dan schiet hij de ballen in het doel. Of hij een fenomeen is? Dat vinden de supporters van Feyenoord al een tijdje geloof ik."
Overwinteren
Feyenoord staat er halverwege de groepsfase uitstekend voor met 6 punten. "We hebben onze twee thuisduels gewonnen", zei Slot. "We moeten ook thuis van Atlético winnen. En dan zijn we er nog niet. Als we willen overwinteren in de Champions League, dan zullen we ook in onze uitwedstrijden tegen Lazio en Celtic een resultaat moeten boeken."
Slot benadrukte dat hij Bart Nieuwkoop niet in de rust heeft gewisseld omdat zijn rechtsback al een gele kaart had. "Hij kon niet verder. Ik wilde Geertruida en Hancko centraal in de defensie laten spelen. Daarom heb ik Marcos López gebracht, ook al is hij linksbenig."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
10 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
2 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
11 uur geleden