Trainer Slot geniet van Feyenoord in duel met Lazio
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot denkt dat Feyenoord tegen Lazio (3-1) misschien wel de beste wedstrijd onder zijn leiding heeft gespeeld. "Dit duel zit zeker in de top 3", zei hij. "We speelden het eerste half uur tegen Olympique Marseille ook erg goed. Maar we hebben het nu langer volgehouden."
Feyenoord swingde tegen Lazio in een sfeervolle Kuip. "Na mijn eerste seizoen hier verloren we veertien spelers", zei Slot. "Dat was afgelopen zomer niet het geval. Dat was ook een van de redenen dat ik hier nog wilde blijven. Ik zag perspectief en ben blij dat we al vroeg in het seizoen op een heel aardig niveau zitten. Alleen de laatste fase in dit duel was niet onze beste fase."
Santiago Giménez scoorde tweemaal in zijn eerste duel in de Champions League. "Dat verbaast me niets", zei trainer Slot. "Dat klinkt misschien raar. Maar als wij hem in stelling brengen, dan schiet hij de ballen in het doel. Of hij een fenomeen is? Dat vinden de supporters van Feyenoord al een tijdje geloof ik."
Overwinteren
Feyenoord staat er halverwege de groepsfase uitstekend voor met 6 punten. "We hebben onze twee thuisduels gewonnen", zei Slot. "We moeten ook thuis van Atlético winnen. En dan zijn we er nog niet. Als we willen overwinteren in de Champions League, dan zullen we ook in onze uitwedstrijden tegen Lazio en Celtic een resultaat moeten boeken."
Slot benadrukte dat hij Bart Nieuwkoop niet in de rust heeft gewisseld omdat zijn rechtsback al een gele kaart had. "Hij kon niet verder. Ik wilde Geertruida en Hancko centraal in de defensie laten spelen. Daarom heb ik Marcos López gebracht, ook al is hij linksbenig."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
3 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
5 uur geleden