Trainer Slot: Feyenoord staat er fantastisch voor in titelstrijd
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot erkent dat Feyenoord zondag in Amsterdam een grote stap naar de landstitel heeft gezet. "We staan er ontzettend goed voor", zei Slot na de eerste zege sinds 2005 in de Johan Cruijff ArenA op Ajax: 2-3. "Dat we meedoen om het kampioenschap durf ik wel te zeggen. En dat we er fantastisch voor staan ook."
Feyenoord sloeg een gat van 6 punten met de regerend landskampioen. Acht wedstrijden voor het einde van de competitie lonkt de titel voor de Rotterdammers. "We boeken hier een geweldige overwinning. We weten hoeveel moeite het elke keer kost om te winnen. Daar is niets mis mee, dat doen we graag", zei Slot. "Ik heb vandaag een fysieke prestatie gezien die ook tot de verbeelding spreekt. Als we kunnen blijven leveren en niemand geblesseerd raakt, dan staan we er echt heel goed voor."
Slot beaamde bij ESPN dat zijn linksback Quilindschy Hartman al vroeg in de wedstrijd ontsnapte aan zijn tweede gele kaart. Niet lang daarna wisselde hij Hartman. "Hij kwam goed weg, de scheidsrechter had opnieuw geel kunnen geven", aldus Slot. "Al moet je dan ook die eerste gele kaart analyseren. Daar gingen drie overtredingen aan vooraf. Iedereen snapt dat je niet lekker meer voetbalt als je een overtreding hebt gemaakt die je tweede gele kaart had kunnen zijn. Dan kan je niet meer tegen Kudus spelen, een man die qua individuele klasse zo ongelooflijk goed is."
Zeges
Slot heeft sinds donderdag als eerste trainer van Feyenoord vijftien Europese duels gewonnen. Onder zijn leiding vierde de club uit Rotterdam zondag de eerste uitzege op Ajax in bijna achttien jaar. "Maar ik kan alleen maar dingen aangeven aan de jongens", relativeerde hij zijn rol. "Zij moeten het uitvoeren."
"Ajax ging verdiend met een voorsprong de rust in", erkende Slot. "De ArenA stond in brand na die 2-1, misschien waren we onder de indruk. Ajax won ook meer duels en dan kan je nooit van ze winnen. Ik denk dat we uiteindelijk niet onverdiend hebben gewonnen. Maar het zat wel mee. Vlak voor onze 3-2 redt Timon Wellenreuther fantastisch op dat schot van Kudus. Gelukkig scoort Geertruida wel. Hij maakt mooie dagen door voor een jongen die uit Rotterdam-Zuid komt. Vrijdag werd hij voor het Nederlands elftal oproepen en zaterdag verlengde hij zijn contract bij ons. En dan maak je ook nog het winnende doelpunt tegen Ajax."
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
6 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
7 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
10 uur geleden