Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Slot: Feyenoord staat er fantastisch voor in titelstrijd

Trainer Slot: Feyenoord staat er fantastisch voor in titelstrijd

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot erkent dat Feyenoord zondag in Amsterdam een grote stap naar de landstitel heeft gezet. "We staan er ontzettend goed voor", zei Slot na de eerste zege sinds 2005 in de Johan Cruijff ArenA op Ajax: 2-3. "Dat we meedoen om het kampioenschap durf ik wel te zeggen. En dat we er fantastisch voor staan ook."

Feyenoord sloeg een gat van 6 punten met de regerend landskampioen. Acht wedstrijden voor het einde van de competitie lonkt de titel voor de Rotterdammers. "We boeken hier een geweldige overwinning. We weten hoeveel moeite het elke keer kost om te winnen. Daar is niets mis mee, dat doen we graag", zei Slot. "Ik heb vandaag een fysieke prestatie gezien die ook tot de verbeelding spreekt. Als we kunnen blijven leveren en niemand geblesseerd raakt, dan staan we er echt heel goed voor."

Slot beaamde bij ESPN dat zijn linksback Quilindschy Hartman al vroeg in de wedstrijd ontsnapte aan zijn tweede gele kaart. Niet lang daarna wisselde hij Hartman. "Hij kwam goed weg, de scheidsrechter had opnieuw geel kunnen geven", aldus Slot. "Al moet je dan ook die eerste gele kaart analyseren. Daar gingen drie overtredingen aan vooraf. Iedereen snapt dat je niet lekker meer voetbalt als je een overtreding hebt gemaakt die je tweede gele kaart had kunnen zijn. Dan kan je niet meer tegen Kudus spelen, een man die qua individuele klasse zo ongelooflijk goed is."

Zeges

Slot heeft sinds donderdag als eerste trainer van Feyenoord vijftien Europese duels gewonnen. Onder zijn leiding vierde de club uit Rotterdam zondag de eerste uitzege op Ajax in bijna achttien jaar. "Maar ik kan alleen maar dingen aangeven aan de jongens", relativeerde hij zijn rol. "Zij moeten het uitvoeren."

"Ajax ging verdiend met een voorsprong de rust in", erkende Slot. "De ArenA stond in brand na die 2-1, misschien waren we onder de indruk. Ajax won ook meer duels en dan kan je nooit van ze winnen. Ik denk dat we uiteindelijk niet onverdiend hebben gewonnen. Maar het zat wel mee. Vlak voor onze 3-2 redt Timon Wellenreuther fantastisch op dat schot van Kudus. Gelukkig scoort Geertruida wel. Hij maakt mooie dagen door voor een jongen die uit Rotterdam-Zuid komt. Vrijdag werd hij voor het Nederlands elftal oproepen en zaterdag verlengde hij zijn contract bij ons. En dan maak je ook nog het winnende doelpunt tegen Ajax."

Meer uit Voetbal

Chinese voetbalbond schorst 73 personen levenslang om matchfixing

BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.

1 uur geleden
Hoge boetes voor Senegal om weglopen in finale Afrika Cup

RABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.

2 uur geleden
Forse schorsing PSV'er Saibari voor handdoekenrel op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.

3 uur geleden
Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

11 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

11 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

12 uur geleden
Bodø/Glimt en Club Brugge toch nog door in Champions League

MADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.

12 uur geleden