Trainer Slot: AZ blijft altijd vechten
ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot was zichtbaar opgelucht na de zwaarbevochten zege van AZ op Viktoria Plzen (3-1) in de tweede voorronde van de Champions League. "Natuurlijk was het niet goed", erkende hij. "Maar we zijn keihard blijven werken. In de laatste seconde van de blessuretijd dwingen we een verlenging af waarin we alles beslissen."
Invaller Albert Gudmundsson was de grote man met twee doelpunten in de verlenging. De IJslander speelde de hele voorbereiding op het seizoen als basisspeler maar moest tegen Viktoria Plzen plaatsmaken voor Calvin Stengs. "Ik heb goed gekeken hoe hij met dat slechte nieuws omging", zei Slot. "Maar hij was strijdbaar en daarom heb ik hem bij de selectie gehouden. Hij viel sterk in, maar hij liet ook een keer zijn man lopen wat ons bijna een treffer kostte. Hij is er nog niet, maar vandaag ben ik heel blij met hem."
AZ is nog niet zo ver als een half jaar geleden voor de coronapauze, erkende ook Slot. Van de zes oefenduels in de aanloop naar het komende seizoen werd er slechts een gewonnen. "Maar we misten Stengs en Vlaar", reageerde de coach van AZ. " Boadu lag er ook best lang uit. Zelfs Bizot en Midtsjø speelden niet alles. Het is dan wel logisch dat het nu nog niet wervelend is."
"Ik denk dat onze doelman die openingstreffer had moeten voorkomen", zei Slot. "Daarna liet ik Ferdy Druijf meteen invallen. En hij is zo slim om in de laatste seconde van de blessuretijd een strafschop te versieren. Hij tikt de bal aan en gaat liggen. We zijn komend seizoen zeker van Europees voetbal maar we kunnen ook nog naar de Champions League. Ik heb gehoord dat we in de derde ronde tegen Benfica, AA Gent of Dinamo Kiev moeten. Het zal beter moeten dan tegen Viktoria Plzen. En als dat goed goed gaat, wacht ons waarschijnlijk nog een sterke tegenstander in de play-offs. "
Meer uit Voetbal
PRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.
46 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.
8 uur geleden