Trainer Slot: AZ blijft altijd vechten
ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot was zichtbaar opgelucht na de zwaarbevochten zege van AZ op Viktoria Plzen (3-1) in de tweede voorronde van de Champions League. "Natuurlijk was het niet goed", erkende hij. "Maar we zijn keihard blijven werken. In de laatste seconde van de blessuretijd dwingen we een verlenging af waarin we alles beslissen."
Invaller Albert Gudmundsson was de grote man met twee doelpunten in de verlenging. De IJslander speelde de hele voorbereiding op het seizoen als basisspeler maar moest tegen Viktoria Plzen plaatsmaken voor Calvin Stengs. "Ik heb goed gekeken hoe hij met dat slechte nieuws omging", zei Slot. "Maar hij was strijdbaar en daarom heb ik hem bij de selectie gehouden. Hij viel sterk in, maar hij liet ook een keer zijn man lopen wat ons bijna een treffer kostte. Hij is er nog niet, maar vandaag ben ik heel blij met hem."
AZ is nog niet zo ver als een half jaar geleden voor de coronapauze, erkende ook Slot. Van de zes oefenduels in de aanloop naar het komende seizoen werd er slechts een gewonnen. "Maar we misten Stengs en Vlaar", reageerde de coach van AZ. " Boadu lag er ook best lang uit. Zelfs Bizot en Midtsjø speelden niet alles. Het is dan wel logisch dat het nu nog niet wervelend is."
"Ik denk dat onze doelman die openingstreffer had moeten voorkomen", zei Slot. "Daarna liet ik Ferdy Druijf meteen invallen. En hij is zo slim om in de laatste seconde van de blessuretijd een strafschop te versieren. Hij tikt de bal aan en gaat liggen. We zijn komend seizoen zeker van Europees voetbal maar we kunnen ook nog naar de Champions League. Ik heb gehoord dat we in de derde ronde tegen Benfica, AA Gent of Dinamo Kiev moeten. Het zal beter moeten dan tegen Viktoria Plzen. En als dat goed goed gaat, wacht ons waarschijnlijk nog een sterke tegenstander in de play-offs. "
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
9 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
9 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
10 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
10 uur geleden