Trainer Simeone geniet van landstitel met Atlético Madrid
MADRID (ANP) - Trainer Diego Simeone vierde na de zege op Real Valladolid (2-1) zijn derde landstitel met Atlético Madrid en zijn tweede als trainer van de club uit de hoofdstad van Spanje. "Het is fantastisch dat we zo'n lastig jaar met een landstitel kunnen afsluiten", jubelde hij.
"Dit betekent zoveel voor de club", zei Simeone die in 1996 als speler en in 2014 voor de eerste keer als trainer kampioen werd met Atlético. "Ik ben het gezicht van de club, maar achter mij wordt heel hard gewerkt door een groot aantal mensen. Vijf of zes weken geleden heb ik met mijn fysiotherapeuten afgesproken dat we bij het groeten niet meer 'hallo' zouden zeggen maar 'wij gaan kampioen worden'. En het is uitgekomen."
"Er waren moeilijke momenten zoals blessures, coronabesmettingen en geen fans in de stadions", weet Simeone. "Maar we hebben 31 van de 38 speeldagen op de eerste plaats gestaan. Al mijn spelers hebben alles gegeven."
Suárez maakte het winnende doelpunt tegen Real Valladolid. De aanvaller, vorig jaar weggestuurd bij Barcelona, scoorde dit seizoen 21 keer in La Liga. "Luis is een man van eer", zei Simeone. "Barcelona heeft hem alleen maar gemotiveerd. Hij wilde bewijzen dat hij nog mee kan. Hij heeft het fantastisch gedaan."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain heeft linksback Lucas Digne overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige Franse international heeft in Parijs een contract voor drie jaar getekend, meldt PSG.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is het seizoen begonnen met een 1-0-zege op FC Twente. Luca Oyen maakte het enige doelpunt van de wedstrijd in Friesland.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Jorthy Mokio en Julian Brandt hebben Ajax aan een uitzege op PEC Zwolle (0-2) geholpen. Beide invallers sloegen toe toen de thuisploeg al even met tien man speelde. Sherel Floranus kreeg in de 57e minuut een rode kaart voor een zware overtreding op Lucas Rosa.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de eigen Euroborg met 2-1 van FC Utrecht gewonnen. Het elftal van Dick Lukkien had de zege te danken aan doelpunten van de IJslander Brynjólfur Willumsson en Thom van Bergen. Adrian Blake scoorde voor FC Utrecht.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - De wedstrijd tussen PEC Zwolle en Ajax is vlak voor rust even stilgelegd vanwege een medisch noodgeval op de tribune. Het duel werd na een paar minuten weer hervat bij een stand van 0-0.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read haalde opgelucht adem na de 1-0-overwinning van Feyenoord bij Sparta. "We hadden heel veel kansen die we niet afmaakten. Op het einde was het daarom nog zwaar. Maar we hebben het overleefd", zei de rechtsback van Feyenoord na afloop tegen ESPN.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is met een 1-0-overwinning bij Sparta aan de competitie begonnen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst had zondag in de stadsderby op Het Kasteel voor de zege genoeg aan een doelpunt van Luciano Valente.
12 uur geleden