
Trainer Schreuder zwijgt voorlopig over Ajax
BRUGGE (ANP) - Trainer Alfred Schreuder van Club Brugge zwijgt voorlopig over Ajax. Alles wijst erop dat Schreuder na dit seizoen terugkeert in Amsterdam, als opvolger van Erik ten Hag die verhuist naar Manchester United. "Ik focus me volledig op Club Brugge, met speculaties kan ik niets. Daar ga ik niet op in", zei Schreuder na de winst op Union (1-0).
Algemeen directeur Edwin van der Sar zei woensdag rond de gewonnen kampioenswedstrijd tegen sc Heerenveen (5-0) dat Ajax voor het einde van het seizoen een nieuwe hoofdtrainer presenteert. Ajax sluit de competitie zondag af tegen Vitesse. De landskampioen zou in hoofdlijnen akkoord zijn met Schreuder over een contract voor twee jaar.
In de play-offs om de Belgische titel won Club Brugge in vier dagen tijd twee keer van Union. De ploeg van Schreuder heeft daardoor nu 3 punten voorsprong op de club die het grootste deel van het seizoen bovenaan stond. Met nog twee wedstrijden te gaan, tegen Antwerp en Anderlecht, koerst Club Brugge af op de derde landstitel op rij.
Schreuder hoorde na de zege op Union in het Jan Breydelstadion dat Ajax de Nederlandse titel had gepakt. "Leuk voor ze", zei de 49-jarige Barnevelder, die tussen begin 2018 en de zomer van 2019 assistent van Ten Hag was in Amsterdam. Schreuder werkte daarna als hoofdtrainer van de Duitse club Hoffenheim en als assistent van Ronald Koeman bij FC Barcelona. Begin dit jaar werd hij aangesteld bij Club Brugge, als opvolger van de naar AS Monaco vertrokken Philippe Clement.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Xabi Alonso gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Real Madrid. Volgens Marca tekent de coach van Bayer Leverkusen nog deze maand een contract voor drie seizoenen.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Davy van den Berg keert terug bij FC Utrecht. De middenvelder verlaat PEC Zwolle transfervrij aan het einde van dit seizoen en tekent een driejarig contract bij de club waarvoor hij van 2019 tot en met 2022 ook in actie kwam.
30 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse neemt afscheid van hoofdtrainer John van den Brom. De nieuwe eigenaren van de club gaan op zoek naar een coach die een jeugdige selectie moet aansturen.
31 minuten geledenBODØ (ANP) - Micky van de Ven is blij dat Tottenham Hotspur een vooralsnog teleurstellend seizoen toch met een hoofdprijs kan afsluiten. "Het was een zwaar jaar maar we zijn maar één zege verwijderd van succes", zei de Nederlandse verdediger na de uitzege op Bodø/Glimt in de halve finale van de Europa League (0-2).
2 uur geledenBILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Mickaël Tirpan terug in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met Heracles Almelo van vrijdagavond. Trainer Kristof Aelbrecht bevestigde donderdag tijdens de persconferentie dat de 31-jarige verdediger weer inzetbaar is.
19 uur geleden