Trainer Schreuder ziet Ajax opbloeien na invalbeurt Brobbey
SITTARD (ANP) - Trainer Alfred Schreuder weet niet of hij met Ajax verkeerd aan de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard is begonnen of dat hij juist goed heeft gewisseld. "Dat laat ik aan anderen over", zei hij na een zege van 3-2 in het zuiden van Limburg. "Maar na die wissels ging het natuurlijk wel veel beter."
Ajax keek tegen een achterstand van 1-0 aan toen de opvolger van Erik ten Hag in de rust Brian Brobbey en Davy Klaassen voor Steven Berghuis en Perr Schuurs bracht. "Ik heb geen spijt dat ik zonder hen was begonnen", zei hij. "Want we hebben de hele week goed getraind en dachten dat we het zo goed konden doen. Maar dat bleek niet zo en dan moet je niet heel lang wachten met ingrijpen. Dan moet je als trainer lef tonen."
Ajax profiteerde vooral van het inbrengen van Brobbey. De spits leverde de assist op de 1-2 van Devyne Rensch en tekende zelf voor de 1-3. Met een echte spits als Brobbey ging Ajax ook makkelijker voetballen. "We weten wat Brian kan en gelukkig hebben we een heel brede selectie", zei Schreuder. "Brian wordt steeds fitter. Hij kan nu het eerste uur spelen of invallen. Hij traint hard. Hopelijk kan hij snel meer minuten maken."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
7 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
9 uur geleden