Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Schreuder ondanks contract weg bij eredivisionist PEC

Trainer Schreuder ondanks contract weg bij eredivisionist PEC

ZWOLLE (ANP) - Het gepromoveerde PEC Zwolle moet voor het nieuwe Eredivisieseizoen op zoek naar een nieuwe trainer. Dick Schreuder had nog een contract voor twee seizoenen, maar stapt over naar een nog onbekende andere Europese club. Schreuder (51) promoveerde afgelopen seizoen met PEC naar het hoogste niveau nadat hij een jaar eerder met de club was gedegradeerd.

Assistent-trainer Johan Plat gaat met Schreuder mee naar zijn nieuwe club, naar verluidt een Spaanse club in een lagere divisie. PEC zegt "op hele korte termijn" een nieuwe hoofdtrainer bekend te maken. Dinsdag begint de club aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Assistent-trainer Henry van der Vegt leidt de eerste training vanaf 10.30 uur.

Schreuder, de broer van voormalig Ajax-trainer Alfred, laat weten eerder al "veel clubs" te hebben afgezegd. "Voor de kans die me nu is aangeboden wil ik echter gaan. Een goed moment om te vertrekken is er nooit, maar ik wil mijn opvolger ook de kans geven vanaf de voorbereiding met dit team aan de slag te gaan."

Beste trainer

Volgens technisch directeur Marcel Boudesteyn siert het Schreuder dat hij ondanks de vele interesse de afgelopen maanden is doorgegaan bij PEC. "Wij hadden de periode graag volgemaakt, maar de interesse van clubs uit binnen- en buitenland was al die tijd groot. Dick heeft in rap tempo met een gemêleerd team van jonge onervaren en oudere ervaren spelers een prachtig team gesmeed."

Schreuder was sinds anderhalf jaar trainer van de club uit Zwolle. Hij begon aan zijn baan toen PEC onderaan de Eredivisie stond. Ondanks een goede reeks lukte het de club toen niet om zich in seizoen 2021/2022 te handhaven. Afgelopen seizoen sloot PEC af op de tweede plek van de Keuken Kampioen Divisie, wat een snelle terugkeer op het hoogste niveau betekende. Schreuder werd voor zijn rol uitgeroepen tot beste trainer van de eerste divisie.

Meer uit Voetbal

Brobbey zorgt voor honderdste doelpunt van Nederland op het WK

HOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft nu in totaal honderd keer gescoord in de geschiedenis van het wereldkampioenschap voetbal. Brian Brobbey zorgde zaterdag voor die mijlpaal, door in de groepswedstrijd tegen Zweden in Houston twee doelpunten te maken.

1 uur geleden
Brobbey maakt in veertiende interland tweede en derde doelpunt

HOUSTON (ANP) - Brian Brobbey heeft in zijn veertiende interland voor het Nederlands elftal zijn tweede en derde doelpunt als international gemaakt. De spits van Sunderland opende in de groepswedstrijd tegen Zweden op het wereldkampioenschap in de vijfde minuut de score op aangeven van Cody Gakpo. In de zeventiende minuut verdubbelde hij de voorsprong. Dit keer gaf Denzel Dumfries de assist.

1 uur geleden
Koeman verwacht weer weinig ruimte en kiest daarom voor Brobbey

HOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman geeft Brian Brobbey in de groepswedstrijd tegen Zweden een basisplaats, omdat hij verwacht dat de ruimtes net als zondag tegen Japan klein zullen zijn. "We moeten aanvallend meer brengen en de ruimtes zullen weer klein zijn. Aan hem heb je dan meer als aanspeelpunt dan Donyell Malen. Donyell zal nu vanaf de rechterflank naar binnen komen, waardoor Denzel Dumfries ook weer hogerop kan spelen", legde Koeman uit aan de NOS.

1 uur geleden
Zweedse bondscoach Potter laat basisopstelling onveranderd

HOUSTON (ANP) - Zweden begint de tweede groepswedstrijd op het wereldkampioenschap voetbal tegen Nederland met een ongewijzigd basiselftal. Bondscoach Graham Potter kiest in het Houston Stadium voor dezelfde elf spelers als in het eerste duel met Tunesië, dat Zweden met 5-1 won.

2 uur geleden
Koeman coacht Oranje voor 62e keer en achterhaalt Advocaat

HOUSTON (ANP) - Ronald Koeman zit tijdens de tweede wedstrijd op het WK tegen Zweden voor de 62e keer op de bank als bondscoach van het Nederlands elftal. Hij komt op gelijke hoogte met Dick Advocaat, de huidige bondscoach van Curaçao op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
Oranje start met De Jong en Brobbey tegen Zweden op WK

HOUSTON (ANP) - Frenkie de Jong en Brian Brobbey beginnen met het Nederlands elftal aan de tweede groepswedstrijd op het WK tegen Zweden. De middenvelder van FC Barcelona kwam donderdag op de training hard in botsing met Quinten Timber, die een lichte hersenschudding opliep en ontbreekt in Houston. De Jong had vrijdag ook nog last en trainde niet volledig mee.

2 uur geleden
Güler biedt excuses aan voor uitschakeling Turkije

SANTA CLARA (ANP) - Buitenspeler Arda Güler baalt ervan dat hij met Turkije al na twee wedstrijden is uitgeschakeld op het WK. Turkije verloor in de nacht van vrijdag op zaterdag met 1-0 van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella verloor eerder al van Australië (0-2) en is daardoor met nog één wedstrijd te gaan al uitgeschakeld in groep D.

10 uur geleden