Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Schreuder ondanks contract weg bij eredivisionist PEC

Trainer Schreuder ondanks contract weg bij eredivisionist PEC

ZWOLLE (ANP) - Het gepromoveerde PEC Zwolle moet voor het nieuwe Eredivisieseizoen op zoek naar een nieuwe trainer. Dick Schreuder had nog een contract voor twee seizoenen, maar stapt over naar een nog onbekende andere Europese club. Schreuder (51) promoveerde afgelopen seizoen met PEC naar het hoogste niveau nadat hij een jaar eerder met de club was gedegradeerd.

Assistent-trainer Johan Plat gaat met Schreuder mee naar zijn nieuwe club, naar verluidt een Spaanse club in een lagere divisie. PEC zegt "op hele korte termijn" een nieuwe hoofdtrainer bekend te maken. Dinsdag begint de club aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Assistent-trainer Henry van der Vegt leidt de eerste training vanaf 10.30 uur.

Schreuder, de broer van voormalig Ajax-trainer Alfred, laat weten eerder al "veel clubs" te hebben afgezegd. "Voor de kans die me nu is aangeboden wil ik echter gaan. Een goed moment om te vertrekken is er nooit, maar ik wil mijn opvolger ook de kans geven vanaf de voorbereiding met dit team aan de slag te gaan."

Beste trainer

Volgens technisch directeur Marcel Boudesteyn siert het Schreuder dat hij ondanks de vele interesse de afgelopen maanden is doorgegaan bij PEC. "Wij hadden de periode graag volgemaakt, maar de interesse van clubs uit binnen- en buitenland was al die tijd groot. Dick heeft in rap tempo met een gemêleerd team van jonge onervaren en oudere ervaren spelers een prachtig team gesmeed."

Schreuder was sinds anderhalf jaar trainer van de club uit Zwolle. Hij begon aan zijn baan toen PEC onderaan de Eredivisie stond. Ondanks een goede reeks lukte het de club toen niet om zich in seizoen 2021/2022 te handhaven. Afgelopen seizoen sloot PEC af op de tweede plek van de Keuken Kampioen Divisie, wat een snelle terugkeer op het hoogste niveau betekende. Schreuder werd voor zijn rol uitgeroepen tot beste trainer van de eerste divisie.

Meer uit Voetbal

Ajax verliest ook doelman Jaros met zware knieblessure

AMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.

4 minuten geleden
IOC-baas kijkt of FIFA-baas regels breekt met akkoord Vredesraad

MILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.

1 uur geleden
Real Madrid-trainer: team zou voor Vinícius Jr. van veld stappen

MADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.

1 uur geleden
United rekent nog niet op geblesseerde verdediger De Ligt

MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.

4 uur geleden
Van Persie wil Sterling zondag inzetten bij Feyenoord - Telstar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.

5 uur geleden
Steijn voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.

5 uur geleden
Pepi keert mogelijk tegen sc Heerenveen terug als spits bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.

7 uur geleden