Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Schreuder ondanks contract weg bij eredivisionist PEC

Trainer Schreuder ondanks contract weg bij eredivisionist PEC

ZWOLLE (ANP) - Het gepromoveerde PEC Zwolle moet voor het nieuwe Eredivisieseizoen op zoek naar een nieuwe trainer. Dick Schreuder had nog een contract voor twee seizoenen, maar stapt over naar een nog onbekende andere Europese club. Schreuder (51) promoveerde afgelopen seizoen met PEC naar het hoogste niveau nadat hij een jaar eerder met de club was gedegradeerd.

Assistent-trainer Johan Plat gaat met Schreuder mee naar zijn nieuwe club, naar verluidt een Spaanse club in een lagere divisie. PEC zegt "op hele korte termijn" een nieuwe hoofdtrainer bekend te maken. Dinsdag begint de club aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Assistent-trainer Henry van der Vegt leidt de eerste training vanaf 10.30 uur.

Schreuder, de broer van voormalig Ajax-trainer Alfred, laat weten eerder al "veel clubs" te hebben afgezegd. "Voor de kans die me nu is aangeboden wil ik echter gaan. Een goed moment om te vertrekken is er nooit, maar ik wil mijn opvolger ook de kans geven vanaf de voorbereiding met dit team aan de slag te gaan."

Beste trainer

Volgens technisch directeur Marcel Boudesteyn siert het Schreuder dat hij ondanks de vele interesse de afgelopen maanden is doorgegaan bij PEC. "Wij hadden de periode graag volgemaakt, maar de interesse van clubs uit binnen- en buitenland was al die tijd groot. Dick heeft in rap tempo met een gemêleerd team van jonge onervaren en oudere ervaren spelers een prachtig team gesmeed."

Schreuder was sinds anderhalf jaar trainer van de club uit Zwolle. Hij begon aan zijn baan toen PEC onderaan de Eredivisie stond. Ondanks een goede reeks lukte het de club toen niet om zich in seizoen 2021/2022 te handhaven. Afgelopen seizoen sloot PEC af op de tweede plek van de Keuken Kampioen Divisie, wat een snelle terugkeer op het hoogste niveau betekende. Schreuder werd voor zijn rol uitgeroepen tot beste trainer van de eerste divisie.

Meer uit Voetbal

Arsenal nog weken zonder geblesseerde aanvaller Saka

LONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.

2 uur geleden
WK-deelname Curaçao zorgde voor 29,5 miljard 'views' op internet

WILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.

2 uur geleden
Feyenoord met Targhalline en Watanabe naar Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."

3 uur geleden
Eerste oproep Bouwman en Schaken voor Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.

3 uur geleden
Algemeen directeur Geelen vertrekt in april bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen (44) vertrekt in april volgend jaar bij Ajax. Dat is na gesprekken met de raad van commissarissen besloten, meldt de club uit Amsterdam in een persbericht.

4 uur geleden
Trainer Bosz rekent op Perišić in uitduel met SC Cambuur

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz rekent zondag op Ivan Perišić voor de uitwedstrijd van PSV tegen SC Cambuur. De aanvaller liep woensdag een hoofdwond op in het thuisduel met Club Brugge in de Champions League. "Maar we hebben nog twee dagen", zei de coach van de titelverdediger in de Eredivisie. "We gaan het zien maar ik denk wel dat hij het redt."

4 uur geleden
Van Bommel onaangenaam verrast door afmelding De Winter

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van België is onaangenaam verrast door Koni De Winter. De verdediger van AC Milan weigerde een plek in de selectie voor de laatste groepsduels met Turkije en Italië in de Nations League. De Winter vindt dat hij in de vorige interlandperiode te weinig speeltijd heeft gekregen.

4 uur geleden