Trainer Schreuder ondanks contract weg bij eredivisionist PEC
ZWOLLE (ANP) - Het gepromoveerde PEC Zwolle moet voor het nieuwe Eredivisieseizoen op zoek naar een nieuwe trainer. Dick Schreuder had nog een contract voor twee seizoenen, maar stapt over naar een nog onbekende andere Europese club. Schreuder (51) promoveerde afgelopen seizoen met PEC naar het hoogste niveau nadat hij een jaar eerder met de club was gedegradeerd.
Assistent-trainer Johan Plat gaat met Schreuder mee naar zijn nieuwe club, naar verluidt een Spaanse club in een lagere divisie. PEC zegt "op hele korte termijn" een nieuwe hoofdtrainer bekend te maken. Dinsdag begint de club aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Assistent-trainer Henry van der Vegt leidt de eerste training vanaf 10.30 uur.
Schreuder, de broer van voormalig Ajax-trainer Alfred, laat weten eerder al "veel clubs" te hebben afgezegd. "Voor de kans die me nu is aangeboden wil ik echter gaan. Een goed moment om te vertrekken is er nooit, maar ik wil mijn opvolger ook de kans geven vanaf de voorbereiding met dit team aan de slag te gaan."
Beste trainer
Volgens technisch directeur Marcel Boudesteyn siert het Schreuder dat hij ondanks de vele interesse de afgelopen maanden is doorgegaan bij PEC. "Wij hadden de periode graag volgemaakt, maar de interesse van clubs uit binnen- en buitenland was al die tijd groot. Dick heeft in rap tempo met een gemêleerd team van jonge onervaren en oudere ervaren spelers een prachtig team gesmeed."
Schreuder was sinds anderhalf jaar trainer van de club uit Zwolle. Hij begon aan zijn baan toen PEC onderaan de Eredivisie stond. Ondanks een goede reeks lukte het de club toen niet om zich in seizoen 2021/2022 te handhaven. Afgelopen seizoen sloot PEC af op de tweede plek van de Keuken Kampioen Divisie, wat een snelle terugkeer op het hoogste niveau betekende. Schreuder werd voor zijn rol uitgeroepen tot beste trainer van de eerste divisie.
Meer uit Voetbal
PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
1 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
5 uur geleden