Trainer Schreuder kijkt uit naar mooie affiches voor Ajax in CL
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Alfred Schreuder kijkt uit naar de groepsfase van de Champions League waarin Ajax het gaat opnemen tegen Liverpool, Napoli en Rangers FC. "Ik vind het een geweldige loting voor ons", reageerde hij. "Het zijn prachtige affiches. We kijken uit naar uitdagingen, daarom voetballen we. Voor ons wordt het moeilijk, maar dat geldt zeker ook voor onze tegenstanders."
Ajax is de enige landskampioen in groep A van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal. Liverpool, Napoli en Rangers FC hebben gemeen dat ze voor een luidruchtig eigen publiek weinig verliezen. "Dat worden prachtige wedstrijden voor onze supporters", verwacht Schreuder. "Maar vergeet niet dat het in ons stadion ook kan spoken."
Voor Schreuder is Liverpool de favoriet voor de groepszege. Ajax verloor twee jaar geleden tweemaal schlemielig met 1-0 van het elftal waarvan Virgil van Dijk ook deel uitmaakt. Nicolás Tagliafico maakte een eigen doelpunt in de thuiswedstrijd en doelman André Onana ging in de fout op Anfield.
Napoli
Napoli is na twee speelronden koploper van de Serie A. "Ze hebben alweer negen doelpunten gemaakt", zei Schreuder over de vereniging waar Ruud Krol als een van de grootste clubiconen geldt. "Ze spelen vaak aanvallend. Ik reken op twee mooie wedstrijden."
Rangers FC schakelde woensdag PSV nog uit met een zege van 1-0 in Eindhoven. "Ze stonden vorig seizoen in de finale van de Europa League en wonnen toen van Dortmund en Leipzig. Ook nu vormen ze een hechte ploeg", zei Schreuder over de club die eerder deze zomer Calvin Bassey voor 23 miljoen euro aan Ajax verkocht.
Schreuder wil zijn doelstelling over het nieuwe seizoen in de Champions League nog niet uitspreken. "Dat doe ik na 1 september", doelde hij op de sluitingstermijn van de transfermarkt. De opvolger van Erik ten Hag weet dat er veel interesse is voor Antony. Ajax weigerde al een bod van 80 miljoen euro van Manchester United op de Braziliaan.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
2 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
2 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
11 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
11 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
15 uur geleden