Trainer Schreuder kijkt uit naar mooie affiches voor Ajax in CL
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Alfred Schreuder kijkt uit naar de groepsfase van de Champions League waarin Ajax het gaat opnemen tegen Liverpool, Napoli en Rangers FC. "Ik vind het een geweldige loting voor ons", reageerde hij. "Het zijn prachtige affiches. We kijken uit naar uitdagingen, daarom voetballen we. Voor ons wordt het moeilijk, maar dat geldt zeker ook voor onze tegenstanders."
Ajax is de enige landskampioen in groep A van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal. Liverpool, Napoli en Rangers FC hebben gemeen dat ze voor een luidruchtig eigen publiek weinig verliezen. "Dat worden prachtige wedstrijden voor onze supporters", verwacht Schreuder. "Maar vergeet niet dat het in ons stadion ook kan spoken."
Voor Schreuder is Liverpool de favoriet voor de groepszege. Ajax verloor twee jaar geleden tweemaal schlemielig met 1-0 van het elftal waarvan Virgil van Dijk ook deel uitmaakt. Nicolás Tagliafico maakte een eigen doelpunt in de thuiswedstrijd en doelman André Onana ging in de fout op Anfield.
Napoli
Napoli is na twee speelronden koploper van de Serie A. "Ze hebben alweer negen doelpunten gemaakt", zei Schreuder over de vereniging waar Ruud Krol als een van de grootste clubiconen geldt. "Ze spelen vaak aanvallend. Ik reken op twee mooie wedstrijden."
Rangers FC schakelde woensdag PSV nog uit met een zege van 1-0 in Eindhoven. "Ze stonden vorig seizoen in de finale van de Europa League en wonnen toen van Dortmund en Leipzig. Ook nu vormen ze een hechte ploeg", zei Schreuder over de club die eerder deze zomer Calvin Bassey voor 23 miljoen euro aan Ajax verkocht.
Schreuder wil zijn doelstelling over het nieuwe seizoen in de Champions League nog niet uitspreken. "Dat doe ik na 1 september", doelde hij op de sluitingstermijn van de transfermarkt. De opvolger van Erik ten Hag weet dat er veel interesse is voor Antony. Ajax weigerde al een bod van 80 miljoen euro van Manchester United op de Braziliaan.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
16 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
19 uur geleden