Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Schreuder kijkt uit naar mooie affiches voor Ajax in CL

Trainer Schreuder kijkt uit naar mooie affiches voor Ajax in CL

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Alfred Schreuder kijkt uit naar de groepsfase van de Champions League waarin Ajax het gaat opnemen tegen Liverpool, Napoli en Rangers FC. "Ik vind het een geweldige loting voor ons", reageerde hij. "Het zijn prachtige affiches. We kijken uit naar uitdagingen, daarom voetballen we. Voor ons wordt het moeilijk, maar dat geldt zeker ook voor onze tegenstanders."

Ajax is de enige landskampioen in groep A van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal. Liverpool, Napoli en Rangers FC hebben gemeen dat ze voor een luidruchtig eigen publiek weinig verliezen. "Dat worden prachtige wedstrijden voor onze supporters", verwacht Schreuder. "Maar vergeet niet dat het in ons stadion ook kan spoken."

Voor Schreuder is Liverpool de favoriet voor de groepszege. Ajax verloor twee jaar geleden tweemaal schlemielig met 1-0 van het elftal waarvan Virgil van Dijk ook deel uitmaakt. Nicolás Tagliafico maakte een eigen doelpunt in de thuiswedstrijd en doelman André Onana ging in de fout op Anfield.

Napoli

Napoli is na twee speelronden koploper van de Serie A. "Ze hebben alweer negen doelpunten gemaakt", zei Schreuder over de vereniging waar Ruud Krol als een van de grootste clubiconen geldt. "Ze spelen vaak aanvallend. Ik reken op twee mooie wedstrijden."

Rangers FC schakelde woensdag PSV nog uit met een zege van 1-0 in Eindhoven. "Ze stonden vorig seizoen in de finale van de Europa League en wonnen toen van Dortmund en Leipzig. Ook nu vormen ze een hechte ploeg", zei Schreuder over de club die eerder deze zomer Calvin Bassey voor 23 miljoen euro aan Ajax verkocht.

Schreuder wil zijn doelstelling over het nieuwe seizoen in de Champions League nog niet uitspreken. "Dat doe ik na 1 september", doelde hij op de sluitingstermijn van de transfermarkt. De opvolger van Erik ten Hag weet dat er veel interesse is voor Antony. Ajax weigerde al een bod van 80 miljoen euro van Manchester United op de Braziliaan.

Meer uit Voetbal

Mathijsen per direct weg als technisch directeur ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Technisch directeur Joris Mathijsen vertrekt per direct bij ADO Den Haag. Dat meldt de club uit de eerste divisie in een persbericht. Oud-international Mathijsen was twee jaar in dienst bij de Haagse club.

22 minuten geleden
Spitse kijkt ook naar Jonker voor wanprestatie tegen Engeland

SPIEZ (ANP) - Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt de pijnlijke EK-nederlaag van woensdag tegen Engeland (0-4) de schuld van zowel speelsters als de staf. Bondscoach Andries Jonker verweet zijn ploeg vooral het plan, dat "in theorie" volgens hem klopte, niet goed te hebben uitgevoerd. Spitse vindt dat dat niet alleen aan de voetbalsters lag.

2 uur geleden
Spitse wil als trainer samenwerken met komende bondscoach Veurink

SPIEZ (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse hoopt in haar toekomstige trainerscarrière samen te werken met Arjan Veurink, de bondscoach van Oranje vanaf na dit EK. De 35-jarige verdedigster noemt een combinatie met de huidige assistent van Engeland-bondscoach Sarina Wiegman "ideaal" gezien haar ervaring als voetbalster, maar sluit dit op korte termijn uit.

2 uur geleden
Aanvoerster Spitse niet bezig met mogelijk laatste interland

SPIEZ (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse is nog niet bezig met een mogelijk afscheid bij het Nederlands elftal. De 35-jarige aanvoerster zegt dat ze nu alleen nog maar denkt aan het EK-duel met Frankrijk van zondag en de kleine kans die Oranje nog heeft om de kwartfinales te bereiken.

3 uur geleden
PSV legt AZ-aanvaller Van Bommel vast tot medio 2030

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.

7 uur geleden
PSV'er Xhemaili schiet Zwitserland naar kwartfinales EK

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.

13 uur geleden
Vitesse: beroep tegen besluit KNVB 'ligt in lijn der verwachting'

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.

1 dag geleden