Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Schreuder kijkt uit naar mooie affiches voor Ajax in CL

Trainer Schreuder kijkt uit naar mooie affiches voor Ajax in CL

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Alfred Schreuder kijkt uit naar de groepsfase van de Champions League waarin Ajax het gaat opnemen tegen Liverpool, Napoli en Rangers FC. "Ik vind het een geweldige loting voor ons", reageerde hij. "Het zijn prachtige affiches. We kijken uit naar uitdagingen, daarom voetballen we. Voor ons wordt het moeilijk, maar dat geldt zeker ook voor onze tegenstanders."

Ajax is de enige landskampioen in groep A van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal. Liverpool, Napoli en Rangers FC hebben gemeen dat ze voor een luidruchtig eigen publiek weinig verliezen. "Dat worden prachtige wedstrijden voor onze supporters", verwacht Schreuder. "Maar vergeet niet dat het in ons stadion ook kan spoken."

Voor Schreuder is Liverpool de favoriet voor de groepszege. Ajax verloor twee jaar geleden tweemaal schlemielig met 1-0 van het elftal waarvan Virgil van Dijk ook deel uitmaakt. Nicolás Tagliafico maakte een eigen doelpunt in de thuiswedstrijd en doelman André Onana ging in de fout op Anfield.

Napoli

Napoli is na twee speelronden koploper van de Serie A. "Ze hebben alweer negen doelpunten gemaakt", zei Schreuder over de vereniging waar Ruud Krol als een van de grootste clubiconen geldt. "Ze spelen vaak aanvallend. Ik reken op twee mooie wedstrijden."

Rangers FC schakelde woensdag PSV nog uit met een zege van 1-0 in Eindhoven. "Ze stonden vorig seizoen in de finale van de Europa League en wonnen toen van Dortmund en Leipzig. Ook nu vormen ze een hechte ploeg", zei Schreuder over de club die eerder deze zomer Calvin Bassey voor 23 miljoen euro aan Ajax verkocht.

Schreuder wil zijn doelstelling over het nieuwe seizoen in de Champions League nog niet uitspreken. "Dat doe ik na 1 september", doelde hij op de sluitingstermijn van de transfermarkt. De opvolger van Erik ten Hag weet dat er veel interesse is voor Antony. Ajax weigerde al een bod van 80 miljoen euro van Manchester United op de Braziliaan.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

4 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

6 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

6 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

7 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

7 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

9 uur geleden