Trainer Schreuder is trots op winnend Hoffenheim
MAINZ (ANP) - Trainer Alfred Schreuder houdt met TSG 1899 Hoffenheim uitzicht op een ticket voor de Europa League voor het volgende seizoen. Hij won met zijn ploeg de uitwedstrijd tegen FSV Mainz 05 (0-1). Ihlas Bebou maakte even voor rust het enige doelpunt.
"Het was een intense wedstrijd", analyseerde Schreuder. "Jammer dat er geen fans welkom waren, want zij hadden kunnen genieten. Ik heb genoten van de vechtlust van mijn ploeg. In de tweede helft hebben we echt moeten knokken. Misschien verdiende Mainz wel iets meer. Maar wij speelden erg gedisciplineerd."
Hoffenheim klom naar de zevende plaats van de Bundesliga, met net zoveel punten als nummer 6 VfL Wolfsburg. De nummers 5 en 6 van de eindklassering van de Bundesliga mogen volgend seizoen aan de Europa League deelnemen.
Schreuder liet Melayro Bogarde debuteren. Het Rotterdamse neefje van Winston Bogarde vierde donderdag zijn achttiende verjaardag. Hij is de jongste Nederlandse debutant ooit in de Bundesliga. Schreuder wisselde Bogarde in de rust uit angst voor een tweede gele kaart.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
22 uur geleden