Trainer Schmidt ziet PSV knokken naar winst
EINDHOVEN (ANP) - Het was bepaald niet sprankelend, toch keek PSV-trainer Roger Schmidt met enige tevredenheid terug op de bekerontmoeting met Telstar, door de Eindhovenaren met 2-1 gewonnen. "We moesten knokken, zeker na die vroege tegentreffer. Maar het belangrijkste in de beker is toch gewoon dat je wint. En dat hebben we gedaan", sprak de Duitser bij ESPN na de 2-1-zege op de nummer 13 van de eerste divisie.
Schmidt miste een handvol spelers en hield, ook met het oog op de topper tegen Ajax van zondag, Cody Gakpo op de bank. De aanvaller moest er na de rust, bij een 1-1-stand, alsnog in en zag Joey Veerman het winnende doelpunt maken. "Een aantal spelers is niet 100 procent. Het is elke keer een puzzel. We kunnen nu niet in dezelfde opstelling drie wedstrijden op rij spelen", zei Schmidt, die onder meer geen beroep kan doen op basiskrachten als Ibrahim Sangaré (Afrika Cup) en André Ramalho (geblesseerd). Na rust haalde hij Mario Götze en Yorbe Vertessen naar de kant. De Israëliër Eran Zahavi kon voor het eerst sinds november na een knieblessure weer invallen.
"Het is nooit makkelijk tegen een scherpe tegenstander. Telstar deed het goed. Je moet accepteren dat het dan moeilijk gaat en blijven zoeken naar oplossingen. We hebben twee keer gescoord en gewonnen", aldus Schmidt.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
13 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
14 uur geleden