Trainer Schmidt tevreden met wat PSV laat zien
THESSALONIKI (ANP) - Trainer Roger Schmidt is tevreden met wat PSV tot op heden laat zien. De club werd geplaagd door een stevige uitbraak van het coronavirus in de selectie, maar de resultaten en het spel bleven naar behoren. Dat zei de Duitser in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League donderdag in Griekenland tegen PAOK.
"We hebben vorige week laten zien dat we tot goed voetbal in staat zijn. Ook in deze situatie", zo keek Schmidt terug op onder meer de overwinning bij Omonia Nicosia. "Toch zal het hier lastig worden en we zullen op ons best moeten zijn om een resultaat te behalen. We spelen nu twee duels tegen PAOK. Als wie die winnen hebben we een goede kans de knock-outfase te bereiken."
Pablo Rosario is terug in de selectie, na een eerdere besmetting. De middenvelder testte maandag negatief. Schmidt: "Het is zeer belangrijk in deze situatie dat spelers terugkeren. We missen er veel en Pablo is een belangrijke speler, maar hij trainde vandaag pas weer voor het eerst met het team en we moeten zien hoe fit hij is en hoe hij ervoor staat voor morgen."
Negatieve testen
PSV mist tegen PAOK nog onder anderen aanvoerder Denzel Dumfries, Cody Gakpo, Nick Viergever, Timo Baumgartl en Jorrit Hendrix. Schmidt: "We kunnen niet zeggen wanneer spelers weer beschikbaar zijn. Wanneer je weer negatief test, verschilt per persoon. Gelukkig hebben ze geen echte symptomen en kunnen ze, zodra ze weer mogen, meteen aansluiten bij de groepstraining en de wedstrijdselectie. Maar wanneer het is, dat verschilt per individu.’’
De Eindhovenaren verloren in de Europa League eerder van Granada en wonnen van Omonia Nicosia.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Middenvelder Dani Ceballos vertrekt na zeven seizoenen bij Real Madrid. De 29-jarige Spanjaard kondigde zijn afscheid aan op X. Real Madrid bevestigde het vertrek kort daarop.
1 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR) - Voetballer Achraf Hakimi, momenteel met Marokko actief op het WK voetbal, gaat in cassatie tegen een uitspraak die bepaalde dat hij terecht moet staan voor een verkrachtingszaak uit 2023 waarin hij verdachte is. Dat heeft zijn advocaat aan persbureau Reuters bevestigd.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Paul Nuijten gaat na zijn vertrek bij Ajax per direct aan de slag bij FC Dordrecht. De 33-jarige trainer heeft een contract voor twee seizoenen getekend, zo meldt de eerstedivisieclub. Eerder op vrijdag werd bekend dat Ajax "in goed overleg" de samenwerking met Nuijten heeft beëindigd.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Noorwegen begint de derde groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Frankrijk zonder topschutter Erling Haaland. Bondscoach Ståle Solbakken heeft zijn elftal, dat net als Frankrijk al zeker is van de volgende ronde, flink gewijzigd en heeft de spits van Manchester City op de bank gezet en Jørgen Strand Larsen, oud-speler van FC Groningen, in de spits.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal moet een grootse prestatie leveren als het ten koste van Marokko de achtste finales van het WK wil bereiken. Oranje won sinds de terugkeer van Ronald Koeman als bondscoach begin 2023 geen enkele keer van een landenploeg uit de top 25 van de wereldranglijst. Na de 2-2 in het eerste WK-duel met Japan staat de teller op acht nederlagen en zes gelijke spelen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Paul Nuijten. Het contract van de trainer liep bij Ajax nog tot en met 30 juni 2027, maar is in goed onderling overleg per direct beëindigd, meldt de Amsterdamse club.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft niet de volledige training met het Nederlands elftal afgewerkt. De middenvelder liep eerder dit WK tijdens een training een hersenschudding op en miste daardoor de tweede groepswedstrijd tegen Zweden. Na overleg met de medische staf is besloten om hem af en toe een aangepast programma te laten afwerken.
4 uur geleden