Trainer Schmidt: te veel spelers van PSV niet in vorm
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Roger Schmidt kon niet meteen een antwoord geven op de vraag waarom zijn PSV er vooral in de eerste helft van het verloren bekerduel met Ajax (2-1) nauwelijks aan te pas kwam. "Maar het is wel mijn verantwoordelijkheid", zei hij. "Ik baal daar enorm van."
"Te veel spelers van mij waren niet in topvorm", ging Schmidt op zoek naar oorzaken. "Dan kan je ook geen goede teamprestatie neerzetten. We hebben een jonge ploeg. In grote wedstrijden als deze zie je dat jongens als Tadic, Klaassen en Blind veel ervaring hebben. Maar wij waren de eerste 35 minuten erg zwak."
"Ajax heeft een goede ploeg", zei Schmidt. "Maar als wij niet meegaan in hun strijd, dan wordt het heel lastig. In de tweede helft hebben we het beter gedaan. Toen probeerden we alles nog te keren. Maar dat is niet gelukt, terwijl we wel een stuk beter speelden."
Trainer Schmidt voelt geen extra druk op zijn schouders na de uitschakeling in de KNVB-beker en de achterstand van 7 verliespunten op Ajax in de Eredivisie. "Ajax heeft een goede ploeg. We doen nog steeds mee in de Eredivisie en in de beker worden we in een uitwedstrijd door hen uitgeschakeld. Dat kan gebeuren."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
6 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
10 uur geleden