Trainer Schmidt: te veel spelers van PSV niet in vorm
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Roger Schmidt kon niet meteen een antwoord geven op de vraag waarom zijn PSV er vooral in de eerste helft van het verloren bekerduel met Ajax (2-1) nauwelijks aan te pas kwam. "Maar het is wel mijn verantwoordelijkheid", zei hij. "Ik baal daar enorm van."
"Te veel spelers van mij waren niet in topvorm", ging Schmidt op zoek naar oorzaken. "Dan kan je ook geen goede teamprestatie neerzetten. We hebben een jonge ploeg. In grote wedstrijden als deze zie je dat jongens als Tadic, Klaassen en Blind veel ervaring hebben. Maar wij waren de eerste 35 minuten erg zwak."
"Ajax heeft een goede ploeg", zei Schmidt. "Maar als wij niet meegaan in hun strijd, dan wordt het heel lastig. In de tweede helft hebben we het beter gedaan. Toen probeerden we alles nog te keren. Maar dat is niet gelukt, terwijl we wel een stuk beter speelden."
Trainer Schmidt voelt geen extra druk op zijn schouders na de uitschakeling in de KNVB-beker en de achterstand van 7 verliespunten op Ajax in de Eredivisie. "Ajax heeft een goede ploeg. We doen nog steeds mee in de Eredivisie en in de beker worden we in een uitwedstrijd door hen uitgeschakeld. Dat kan gebeuren."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
8 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
14 uur geleden