Trainer Schmidt: PSV is het jaar goed begonnen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Roger Schmidt was tevreden met het gelijkspel van zijn PSV bij Ajax (2-2). "Hier kan ik goed mee leven", zei hij. "Dit was voor ons een goede start van het jaar."
"Natuurlijk kun je een beetje teleurgesteld zijn als je een voorsprong van 2-0 weggeeft", zei Schmidt. "Maar we moeten ook erkennen dat we tegen een heel goede tegenstander speelden die bij een achterstand niet opgaf en nog meer druk ging zetten."
Schmidt zag dat zijn ploeg het na rust steeds lastiger kreeg om op de helft van de tegenstander te komen. Hij besloot zijn aanvallers Donyell Malen en Cody Gakpo te wisselen voor middenvelders Ryan Thomas en Mauro Júnior. Zij kregen de voorkeur boven aanvaller Noni Madueke, die alleen de laatste minuten meedeed.
"We stonden onder druk en hielden de bal nauwelijks meer in onze ploeg", zei Schmidt. "Ik wilde meer stabiliteit in mijn elftal krijgen. Volgens mij lukte dat aardig want in de slotfase kregen wij meer kansen dan Ajax."
"Het was een geweldige wedstrijd", vond Schmidt. "Een duel met veel strijd, dynamiek en mooie goals. Ajax speelde na onze twee doelpunten ook heel goed. Zo eerlijk moet ik zijn. Ik denk dat beide ploegen goed aan de tweede helft van het seizoen zijn begonnen."
Meer uit Voetbal
KEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
29 minuten geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
58 minuten geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
4 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League aanvoerder Virgil van Dijk een overwinning als cadeau geven voor zijn honderdste interland. Dat zei rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries, die zondag zelf aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal begint.
7 uur geleden