Trainer Schmidt: PSV is het jaar goed begonnen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Roger Schmidt was tevreden met het gelijkspel van zijn PSV bij Ajax (2-2). "Hier kan ik goed mee leven", zei hij. "Dit was voor ons een goede start van het jaar."
"Natuurlijk kun je een beetje teleurgesteld zijn als je een voorsprong van 2-0 weggeeft", zei Schmidt. "Maar we moeten ook erkennen dat we tegen een heel goede tegenstander speelden die bij een achterstand niet opgaf en nog meer druk ging zetten."
Schmidt zag dat zijn ploeg het na rust steeds lastiger kreeg om op de helft van de tegenstander te komen. Hij besloot zijn aanvallers Donyell Malen en Cody Gakpo te wisselen voor middenvelders Ryan Thomas en Mauro Júnior. Zij kregen de voorkeur boven aanvaller Noni Madueke, die alleen de laatste minuten meedeed.
"We stonden onder druk en hielden de bal nauwelijks meer in onze ploeg", zei Schmidt. "Ik wilde meer stabiliteit in mijn elftal krijgen. Volgens mij lukte dat aardig want in de slotfase kregen wij meer kansen dan Ajax."
"Het was een geweldige wedstrijd", vond Schmidt. "Een duel met veel strijd, dynamiek en mooie goals. Ajax speelde na onze twee doelpunten ook heel goed. Zo eerlijk moet ik zijn. Ik denk dat beide ploegen goed aan de tweede helft van het seizoen zijn begonnen."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
6 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
6 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
8 uur geleden