Trainer Schmidt is voorzichtig met spits Malen
ARNHEM (ANP) - Donyell Malen had zondag vanaf het begin mee kunnen doen in de uitwedstrijd van PSV tegen Vitesse. Trainer Roger Schmidt wilde echter geen risico nemen met de aanvaller, die onlangs terugkeerde na een zware knieblessure. "Als voetballer wil je altijd spelen, maar je moet soms ook naar het grotere plaatje kijken", zei Malen, die de laatste dertig minuten meedeed en zijn elftal met 2-1 zag verliezen.
De keuze van Schmidt was best opmerkelijk. Hij had namelijk niet de beschikking over basisspelers Denzel Dumfries, Pablo Rosario, Cody Gakpo en Mario Götze. Op de reservebank zaten, naast Malen, slechts twee andere veldspelers.
"Het is een hele aparte situatie, een hele aparte aanloop. Veel jongens zijn er nu niet. Als team probeer je dicht bij elkaar te zijn", aldus Malen, die veel te vinden was aan de linkerkant. "In het centrum was het heel druk, ik probeerde de ruimte aan de zijkant te zoeken."
PSV leek in de slotfase een strafschop te krijgen, maar scheidsrechter Bas Nijhuis draaide die beslissing terug. "Dat hij de beelden ging bekijken, vond ik best opmerkelijk. Hij stond dichtbij de situatie en floot. Mij leek het wel een penalty. We hebben veel pech gehad vandaag."
PSV verloor donderdag in de Europa League ook met 2-1, toen van Granada. Malen: "Twee keer verliezen is nooit goed, zeker niet als PSV zijnde. We kennen een beetje onze situatie, maar daar moeten we het niet op gooien."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.
2 uur geledenGARDEREN (ANP) - Miguel Ángel Sánchez Muñoz, roepnaam Míchel, eist dat alle spelers van Ajax een winnaarsmentaliteit ontwikkelen. "Daarnaast is het voor mij belangrijk dat onze fans trots zijn op hoe we voetballen", zei de nieuwe trainer van de club uit Amsterdam tijdens zijn eerste gesprek met Nederlandse journalisten.
2 uur geledenGARDEREN (ANP) - Daley Blind twijfelde geen moment toen hij zijn carrière bij Ajax kon afsluiten. "Dit is wat ik wilde", vertelde hij na zijn eerste training voor het nieuwe seizoen. "De cirkel is rond, zoals ze zeggen. Voor mij is dit een droom die uitkomt."
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/RTR) - Het is nog onzeker of Frankrijk donderdag een beroep kan doen op Aurélien Tchouaméni voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Marokko. De middenvelder kwam tijdens het laatste duel met Paraguay (1-0-zege) niet in actie door een spierblessure.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Engelse middenvelder Jordan Henderson is geopereerd aan de armblessure die hij heeft opgelopen na de gewonnen wedstrijd tegen Mexico in de achtste finales van het WK voetbal (3-2). Dat maakte de oud-Ajacied bekend op Instagram.
5 uur geleden