Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Schmidt is voorzichtig met spits Malen

Trainer Schmidt is voorzichtig met spits Malen

ARNHEM (ANP) - Donyell Malen had zondag vanaf het begin mee kunnen doen in de uitwedstrijd van PSV tegen Vitesse. Trainer Roger Schmidt wilde echter geen risico nemen met de aanvaller, die onlangs terugkeerde na een zware knieblessure. "Als voetballer wil je altijd spelen, maar je moet soms ook naar het grotere plaatje kijken", zei Malen, die de laatste dertig minuten meedeed en zijn elftal met 2-1 zag verliezen.

De keuze van Schmidt was best opmerkelijk. Hij had namelijk niet de beschikking over basisspelers Denzel Dumfries, Pablo Rosario, Cody Gakpo en Mario Götze. Op de reservebank zaten, naast Malen, slechts twee andere veldspelers.

"Het is een hele aparte situatie, een hele aparte aanloop. Veel jongens zijn er nu niet. Als team probeer je dicht bij elkaar te zijn", aldus Malen, die veel te vinden was aan de linkerkant. "In het centrum was het heel druk, ik probeerde de ruimte aan de zijkant te zoeken."

PSV leek in de slotfase een strafschop te krijgen, maar scheidsrechter Bas Nijhuis draaide die beslissing terug. "Dat hij de beelden ging bekijken, vond ik best opmerkelijk. Hij stond dichtbij de situatie en floot. Mij leek het wel een penalty. We hebben veel pech gehad vandaag."

PSV verloor donderdag in de Europa League ook met 2-1, toen van Granada. Malen: "Twee keer verliezen is nooit goed, zeker niet als PSV zijnde. We kennen een beetje onze situatie, maar daar moeten we het niet op gooien."

Meer uit Voetbal

PSG boekt in Brest eerste competitiezege van het seizoen

BREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.

1 uur geleden
Juventus verliest in aanloop naar Europees duel met NEC

SASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.

1 uur geleden
PSV verovert koppositie Eredivisie na thuiszege op Sparta

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.

2 uur geleden
Van Bronckhorst: eerste helft Feyenoord beste tot nu toe

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.

2 uur geleden
Haaland schiet tien man Manchester City naar zege op United

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.

4 uur geleden
Feyenoord geeft zwak PEC Zwolle afstraffing: 0-7

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.

5 uur geleden
FC Barcelona blijft zonder puntenverlies na uitzege op Levante

VALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.

5 uur geleden