Trainer Schmidt is voorzichtig met spits Malen
ARNHEM (ANP) - Donyell Malen had zondag vanaf het begin mee kunnen doen in de uitwedstrijd van PSV tegen Vitesse. Trainer Roger Schmidt wilde echter geen risico nemen met de aanvaller, die onlangs terugkeerde na een zware knieblessure. "Als voetballer wil je altijd spelen, maar je moet soms ook naar het grotere plaatje kijken", zei Malen, die de laatste dertig minuten meedeed en zijn elftal met 2-1 zag verliezen.
De keuze van Schmidt was best opmerkelijk. Hij had namelijk niet de beschikking over basisspelers Denzel Dumfries, Pablo Rosario, Cody Gakpo en Mario Götze. Op de reservebank zaten, naast Malen, slechts twee andere veldspelers.
"Het is een hele aparte situatie, een hele aparte aanloop. Veel jongens zijn er nu niet. Als team probeer je dicht bij elkaar te zijn", aldus Malen, die veel te vinden was aan de linkerkant. "In het centrum was het heel druk, ik probeerde de ruimte aan de zijkant te zoeken."
PSV leek in de slotfase een strafschop te krijgen, maar scheidsrechter Bas Nijhuis draaide die beslissing terug. "Dat hij de beelden ging bekijken, vond ik best opmerkelijk. Hij stond dichtbij de situatie en floot. Mij leek het wel een penalty. We hebben veel pech gehad vandaag."
PSV verloor donderdag in de Europa League ook met 2-1, toen van Granada. Malen: "Twee keer verliezen is nooit goed, zeker niet als PSV zijnde. We kennen een beetje onze situatie, maar daar moeten we het niet op gooien."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
50 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
6 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
16 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
16 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
1 dag geleden