Trainer Sarri van Juventus gelooft in gepasseerde De Ligt
TURIJN (ANP) - Trainer Maurizio Sarri van Juventus heeft nog steeds alle vertrouwen in Matthijs de Ligt. "Ik ben de eerste die ervan overtuigd is dat hij een van de beste verdedigers van de wereld zal worden", zei hij na de zege van zijn ploeg op Cagliari (4-0).
Sarri hield De Ligt opnieuw de hele wedstrijd op de bank. Hij gaf de voorkeur aan Merih Demiral. De Turk speelde samen met Leonardo Bonucci in het hart van de defensie van Juventus, dat nog steeds niet kan beschikken over de geblesseerde centrale verdediger Giorgio Chiellini. "Demiral geeft ons nu veel energie", verklaarde Sarri zijn keuze.
Juventus nam De Ligt afgelopen zomer voor 75 miljoen euro van Ajax. "Hij had een zware start", zei Sarri. "Hij moest veel leren over zijn nieuwe leven. Dat lijkt me ook vrij normaal."
De Ligt verloor vlak voor de winterstop zijn basisplaats. Hij kampte met een schouderblessure en had volgens Sarri rust nodig. Tijdens het duel met Cagliari van maandag bleek dat de verdediger van het Nederlands elftal er met Demiral een geduchte concurrent bij heeft gekregen.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geleden