Trainer Rose van Borussia Mönchengladbach naar Dortmund
DORTMUND (ANP) - Trainer Marco Rose verruilt de Duitse voetbalclub Borussia Mönchengladbach na dit seizoen voor Borussia Dortmund. De 44-jarige Duitser heeft de leiding van Gladbach laten weten dat hij, ondanks een contract dat doorloopt tot medio 2022, in de zomer vertrekt. Rose maakt gebruikt van een clausule die het mogelijk maakt om na dit seizoen weg te gaan.
Rose is sinds de zomer van 2019 trainer van Borussia Mönchengladbach, dat vorig seizoen onder zijn leiding als vierde eindigde in de Bundesliga en zich daardoor plaatste voor de Champions League. Daarin wist de Duitse ploeg zich ook te kwalificeren voor de knock-outfase. Volgende week ontvangt Gladbach Manchester City in de achtste finales.
De Duitse krant Bild meldde vorige maand dat de leiding van Gladbach een gesprek zou hebben gehad met trainer Erik ten Hag van Ajax. Ten Hag ontkende dat. "Dat hebben ze fout. We spelen om de drie dagen een wedstrijd. Mijn focus ligt op Ajax", zei de trainer toen.
In de Duitse competitie hebben Gladbach en Dortmund na 21 wedstrijden evenveel punten (33). Ze staan daarmee respectievelijk op de zevende en zesde plaats, met 15 punten achterstand op koploper Bayern München.
Dortmund ontsloeg in december trainer Lucien Favre. Zijn assistent Edin Terzic maakt het seizoen af als interim-hoofdtrainer. Dortmund bereikte ook de achtste finales van de Champions League en neemt het daarin woensdag op tegen Sevilla. Rose werkte eerder bij Lokomotive Leipzig en Red Bull Salzburg, waarmee hij in 2018 en 2019 kampioen van Oostenrijk werd.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Bondscoach Sebastián Beccacece van Ecuador heeft zijn ontslag aangekondigd na de nederlaag van 2-0 tegen Mexico in de zestiende finales van het WK voetbal. De 45-jarige trainer zei dat hij graag was doorgegaan, maar dat hij zijn beloftes niet heeft kunnen waarmaken. "Ik denk niet dat we de prestatie die we beloofd hadden, hebben kunnen leveren: er het beste WK ooit van maken. Vandaag is het mijn beurt om afscheid te nemen", zei Beccacece.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Als de Verenigde Staten het WK voetbal winnen, stuurt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA een voetbal naar de maan. Dat zei de topman van het agentschap, Jared Isaacman, op een persconferentie. "We gaan de bal daar brengen. Het is een beetje motivatie voor de Amerikaanse ploeg", zei hij. "Klaar de klus dus, Team USA."
39 minuten geledenATHENE (ANP) - Panathinaikos heeft de komst van Stefan de Vrij bevestigd. De verdediger en 79-voudig international heeft een contract getekend van een jaar, meldde de Griekse voetbalclub op zijn website.
59 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de hoop om als één van de drie gastlanden van het WK voetbal te stunten levend gehouden. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre won in de zestiende finales in een uitzinnig en volledig gevuld Mexico City Stadium overtuigend met 2-0 van Ecuador. Mexico is al sinds 2013 ongeslagen in het iconische stadion waar in 1970 en in 1986 de WK-finale werd gespeeld.
3 uur geledenCOVENTRY (ANP/AFP) - Frank Lampard blijft de trainer van Coventry City. De 48-jarige oud-international van Engeland heeft een contractverlenging getekend tot 2029 bij de club waarmee hij promoveerde naar de Premier League.
11 uur geledenARLINGTON (ANP) - Noorwegen heeft zich ten koste van Ivoorkust geplaatst voor de achtste finales op het WK voetbal. In het Dallas Stadium werd het dankzij een late treffer van sterspeler Erling Haaland 2-1. Noorwegen was voor rust op voorsprong gekomen via Antonio Nusa. Amad Diallo tekende namens Ivoorkust voor de gelijkmaker.
12 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De KNVB maakt melding van online discriminerende reacties richting Oranje-internationals na de uitschakeling op het wereldkampioenschap voetbal tegen Marokko. Dat laat een woordvoerder weten.
15 uur geleden