
Trainer Rose van Borussia Mönchengladbach naar Dortmund
DORTMUND (ANP) - Trainer Marco Rose verruilt de Duitse voetbalclub Borussia Mönchengladbach na dit seizoen voor Borussia Dortmund. De 44-jarige Duitser heeft de leiding van Gladbach laten weten dat hij, ondanks een contract dat doorloopt tot medio 2022, in de zomer vertrekt. Rose maakt gebruikt van een clausule die het mogelijk maakt om na dit seizoen weg te gaan.
Rose is sinds de zomer van 2019 trainer van Borussia Mönchengladbach, dat vorig seizoen onder zijn leiding als vierde eindigde in de Bundesliga en zich daardoor plaatste voor de Champions League. Daarin wist de Duitse ploeg zich ook te kwalificeren voor de knock-outfase. Volgende week ontvangt Gladbach Manchester City in de achtste finales.
De Duitse krant Bild meldde vorige maand dat de leiding van Gladbach een gesprek zou hebben gehad met trainer Erik ten Hag van Ajax. Ten Hag ontkende dat. "Dat hebben ze fout. We spelen om de drie dagen een wedstrijd. Mijn focus ligt op Ajax", zei de trainer toen.
In de Duitse competitie hebben Gladbach en Dortmund na 21 wedstrijden evenveel punten (33). Ze staan daarmee respectievelijk op de zevende en zesde plaats, met 15 punten achterstand op koploper Bayern München.
Dortmund ontsloeg in december trainer Lucien Favre. Zijn assistent Edin Terzic maakt het seizoen af als interim-hoofdtrainer. Dortmund bereikte ook de achtste finales van de Champions League en neemt het daarin woensdag op tegen Sevilla. Rose werkte eerder bij Lokomotive Leipzig en Red Bull Salzburg, waarmee hij in 2018 en 2019 kampioen van Oostenrijk werd.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komende maanden niet de beschikking over aanvaller Mika Godts. De 18-jarige Belg kampt met een bovenbeenblessure.
53 minuten geledenSHEFFIELD (ANP) - Sheffield United heeft trainer Paul Heckingbottom ontslagen. De vorig seizoen gepromoveerde club van de Nederlandse middenvelder Gustavo Hamer staat op de laatste plaats in de Premier League. In de eerste veertien duels werden slechts 5 punten gepakt.
1 uur geledenDORTMUND (ANP/RTR) - Borussia Dortmund kan de komende week geen beroep doen op aanvaller Sébastien Haller. De 29-jarige oud-Ajacied kampt met een lichte knieblessure.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Gérald Darmanin, de Franse minister van Binnenlandse Zaken, heeft dinsdag een verbod uitgevaardigd voor supporters van Olympique Lyon om het inhaalduel met Olympique Marseille van woensdag bij te wonen. De wedstrijd werd eind oktober vlak voor aanvang uitgesteld, nadat de spelersbus van Lyon bij aankomst bij het stadion werd bekogeld door de aanhang van Marseille.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Assistent Michael Dingsdag neemt tot de winterstop bij FC Volendam de taken van trainer Matthias Kohler over. De Duitse coach verklaarde afgelopen vrijdag samen met de complete technische staf op te stappen uit onvrede over het besluit van de raad van commissarissen om het bestuur van voorzitter Jan Smit te ontslaan.
3 uur geledenZAGREB (ANP) - De voetballers van Kroatië gaan tijdens het EK in Duitsland trainen in het Volksparkstadion van Hamburger SV. Dat maakte de voetbalbond van het land bekend. De ploeg verblijft tijdens het toernooi van komende zomer in Neuruppin, in de deelstaat Brandenburg.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Atalanta heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie al voor de zesde keer een verlies geleden. Met de Nederlanders Teun Koopmeiners, Marten de Roon en Hans Hateboer in de basis en Mitchel Bakker als invaller ging de ploeg uit Bergamo bij Torino met 3-0 onderuit.
16 uur geleden