Trainer Petrovic na handhaving in Eredivisie weg bij Willem II
TILBURG (ANP) - Willem II heeft afscheid genomen van Zeljko Petrovic, de trainer die de Tilburgers dit seizoen in de Eredivisie wist te houden. Volgens de clubleiding kan Willem II niet voldoen aan de wensen van Petrovic wat betreft de invulling van de selectie en de staf. De 55-jarige Petrovic werd eind januari aangesteld als opvolger van de ontslagen Adrie Koster.
Willem II stond toen met 10 punten op de voorlaatste plaats in de Eredivisie, met alleen FC Emmen onder zich. Petrovic, die bij Feyenoord werkte als assistent van Dick Advocaat, wist Willem II rechtstreeks in de Eredivisie te houden. De Tilburgers wonnen op de slotdag van de competitie met 2-1 van Fortuna Sittard en eindigden daardoor met 31 punten op de veertiende plaats.
"Hij heeft een geweldige prestatie neergezet door de club vanuit een sportief moeilijke situatie naar direct lijfsbehoud te loodsen", zegt technisch directeur Joris Mathijsen. "Daarvoor verdient hij onze complimenten en dankbaarheid. We hebben afgelopen week het seizoen uiteraard geëvalueerd en daarna over de toekomst gesproken. Daaruit is gebleken dat we aan zijn wensen qua invulling van staf en selectie voor komend seizoen niet kunnen voldoen."
Petrovic zei "trots" te zijn dat hij van Willem II de kans en het vertrouwen heeft gekregen om de club in de Eredivisie te houden. "Dat is het niveau waar de club thuishoort. Ik wil spelers, staf, directie en kantoorpersoneel bedanken voor de manier waarop ik ontvangen ben en heb kunnen werken", zei Petrovic, die in Nederland eerder hoofdtrainer was van ADO Den Haag. "Daarnaast ben ik blij voor de supporters dat we erin zijn gebleven."
Willem II gaat op zoek naar een nieuwe trainer voor volgend seizoen.
Meer uit Voetbal
EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
23 minuten geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
15 uur geleden