Trainer Petrovic na handhaving in Eredivisie weg bij Willem II
TILBURG (ANP) - Willem II heeft afscheid genomen van Zeljko Petrovic, de trainer die de Tilburgers dit seizoen in de Eredivisie wist te houden. Volgens de clubleiding kan Willem II niet voldoen aan de wensen van Petrovic wat betreft de invulling van de selectie en de staf. De 55-jarige Petrovic werd eind januari aangesteld als opvolger van de ontslagen Adrie Koster.
Willem II stond toen met 10 punten op de voorlaatste plaats in de Eredivisie, met alleen FC Emmen onder zich. Petrovic, die bij Feyenoord werkte als assistent van Dick Advocaat, wist Willem II rechtstreeks in de Eredivisie te houden. De Tilburgers wonnen op de slotdag van de competitie met 2-1 van Fortuna Sittard en eindigden daardoor met 31 punten op de veertiende plaats.
"Hij heeft een geweldige prestatie neergezet door de club vanuit een sportief moeilijke situatie naar direct lijfsbehoud te loodsen", zegt technisch directeur Joris Mathijsen. "Daarvoor verdient hij onze complimenten en dankbaarheid. We hebben afgelopen week het seizoen uiteraard geëvalueerd en daarna over de toekomst gesproken. Daaruit is gebleken dat we aan zijn wensen qua invulling van staf en selectie voor komend seizoen niet kunnen voldoen."
Petrovic zei "trots" te zijn dat hij van Willem II de kans en het vertrouwen heeft gekregen om de club in de Eredivisie te houden. "Dat is het niveau waar de club thuishoort. Ik wil spelers, staf, directie en kantoorpersoneel bedanken voor de manier waarop ik ontvangen ben en heb kunnen werken", zei Petrovic, die in Nederland eerder hoofdtrainer was van ADO Den Haag. "Daarnaast ben ik blij voor de supporters dat we erin zijn gebleven."
Willem II gaat op zoek naar een nieuwe trainer voor volgend seizoen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
1 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
5 uur geleden