Trainer Pastoor vertrekt na het seizoen bij Almere City
ALMERE (ANP) - Trainer Alex Pastoor vertrekt aan het einde van het seizoen bij Almere City. De 57-jarige Pastoor promoveerde vorig seizoen met de club uit Flevoland naar de Eredivisie, voor het eerst in de clubhistorie.
Volgens Almere City is Pastoor "hoofdverantwoordelijk voor de grootste sportieve successen tot nog toe in de prille historie van de jongste betaaldvoetbalorganisatie van Nederland". Almere City speelt pas sinds 2005 betaald voetbal.
"Het was een geweldige tijd, waarbij het mijn opdracht was om de prestatiecultuur verder te ontwikkelen", aldus Pastoor in een verklaring van de club. "Dat is mijns inziens goed gelukt, vooral door de optimale samenwerking met de leiding van de club, de staf en de spelers. Deze reis is nog niet voorbij, wat voor ons allen inhoudt dat we de slotfase van de competitie met extra energie zullen ingaan."
Langer verblijf
Almere City staat met nog vier duels te gaan twaalfde in de Eredivisie. De club stevent af op een langer verblijf in de Eredivisie. Van de dertig gespeelde wedstrijden werden er zeven gewonnen, twaalf gelijkgespeeld en elf verloren.
Pastoor was sinds 2022 in dienst bij Almere City. Voor zijn periode in Flevoland was hij werkzaam bij onder meer AZ, NEC, Sparta en Excelsior.
Sportieve successen
"Alex heeft een hele belangrijke rol gespeeld in de ontwikkeling en de prachtige sportieve successen van Almere City en laat een technische blauwdruk achter waar wij verder op kunnen doorbouwen", aldus technisch manager Johan Hansma. "Ik kijk terug op een zeer fijne samenwerking en ik wens Alex en zijn gezin het beste voor de toekomst."
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
13 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
16 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
20 uur geleden