Trainer Paris Saint-Germain verdedigt opnieuw uitgefloten Messi
PARIJS (ANP) - Trainer Christophe Galtier heeft de supporters van Paris Saint-Germain opgeroepen te stoppen met het uitfluiten van Lionel Messi. Een deel van het publiek in het Parc des Princes floot toen de naam van de 35-jarige Argentijn voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen Olympique Lyon werd omgeroepen in het stadion. Dat gebeurde twee weken geleden ook al toen PSG thuis tegen Stade Rennes speelde. PSG verloor beide duels.
"Ik vind dat gefluit heel moeilijk", zei Galtier. "'Leo' is een speler die ons veel geeft. Dat heeft hij zeker in het eerste deel van het seizoen gedaan. Hij heeft de magie om uit het niets een assist te geven, te scoren of een juiste bal te geven. Maar je kan niet alles van hem en Kylian Mbappé verwachten."
Messi nam in 2021 in tranen afscheid van FC Barcelona en koos voor een lucratief, tweejarig contract in Parijs. De Argentijn heeft de hooggespannen verwachtingen bij PSG nog niet kunnen waarmaken. Het succes in de Champions League waar de Franse club zo naar snakt, bleef ook dit seizoen uit. Messi leidde Argentinië eind vorig jaar in Qatar wel naar de wereldtitel. De fans van PSG vinden dat ze de gedrevenheid die Messi op het WK uitstraalde te weinig terugzien bij hun club.
De leiding van PSG zei tijdens het WK herhaaldelijk dat Messi zou gaan bijtekenen, maar dat heeft hij nog altijd niet gedaan. De geruchten over een terugkeer naar Barcelona worden intussen steeds sterker.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
19 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
20 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geleden