Trainer Oosting baalt van tweede helft van FC Twente
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Joseph Oosting had na de nederlaag van FC Twente bij Ajax (2-1) geen goed woord over voor het spel van zijn ploeg in de tweede helft. "Ik herkende mijn team totaal niet", zei hij. "Ajax veranderde van systeem en ging met vier verdedigers spelen. Maar zo ingewikkeld hoeft dat toch niet te zijn?"
Oosting vond FC Twente na een half uur verdiend op voorsprong komen na een kopbal van Ricky van Wolfswinkel. "Daarna hadden we het tempo omhoog moeten gooien", zei hij. "Dan kan je de voorsprong uitbreiden. Deze nederlaag is gewoon heel pijnlijk."
Ajax kwam op voorsprong (2-1) na een strafschop waarvoor Serdar Gözübüyük aanvankelijk niet floot. De arbiter wees pas naar de stip nadat hij er door de videoscheidsrechter op was gewezen dat oud-Ajacied Anass Salah-Eddine op een enkel van Devyne Rensch was gaan staan. "Maar daar wil ik het niet eens over hebben", zei Oosting. "Daar lag het niet aan."
FC Twente blijft de nummer 3 van de Eredivisie, met een royale voorsprong van 5 punten op AZ. "Maar als we onze ambitie achterna willen gaan, dan hadden we hier moeten winnen", mopperde Oosting. "En dat is niet gebeurd."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
5 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
15 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
22 uur geleden