Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Napoli: de legende Maradona verdwijnt nooit

Trainer Napoli: de legende Maradona verdwijnt nooit

NAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli is extra gemotiveerd om dit seizoen een prijs te pakken. De club uit Napels wil de overleden Diego Maradona, icoon van de club en de stad, eren met een trofee. "Diego is een legende en die verdwijnt nooit. Hij is onsterfelijk", zei trainer Gennaro Gattuso na de zege in de Europa League op Rijeka (2-0).

Een dag na het overlijden van Maradona liepen de spelers van Napoli het veld op in shirts met daarop de naam van de Argentijn en diens vaste rugnummer 10. Rond het lege stadion San Paolo stonden duizenden fans, die vuurwerk afstaken. De hekken om het stadion hingen vol met posters, sjaals, foto's en bloemstukken, allemaal voor 'Pluisje'.

"In de stad hangt sinds woensdag een bijzonder droevige sfeer. Diego was een icoon, een kampioen. Hij is in Napels waarschijnlijk nog belangrijker dan San Gennaro", aldus Gattuso over de bisschop die wordt gezien als beschermheilige van de stad. "We zullen hier altijd over Maradona blijven praten. Dit is zijn stad. We hopen iets bijzonders aan hem te kunnen opdragen en een prijs voor hem te winnen."

Maradona speelde tussen 1981 en 1991 in het lichtblauwe shirt van Napoli. Hij bezorgde de club twee landstitels en winst van de UEFA Cup. "Ik snap dat iedereen bedroefd is, maar laten we vooral de mooie herinneringen koesteren", zei Dries Mertens, de Belgische aanvaller die zich sinds juni de topscorer aller tijden van Napoli mag noemen. "Diego is het symbool van Napels."

Napoli komt volgende week naar Alkmaar voor een duel met AZ in de groepsfase van de Europa League.

Meer uit Voetbal

Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

1 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

1 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

1 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

2 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

10 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

1 dag geleden