Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Napoli: de legende Maradona verdwijnt nooit

Trainer Napoli: de legende Maradona verdwijnt nooit

NAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli is extra gemotiveerd om dit seizoen een prijs te pakken. De club uit Napels wil de overleden Diego Maradona, icoon van de club en de stad, eren met een trofee. "Diego is een legende en die verdwijnt nooit. Hij is onsterfelijk", zei trainer Gennaro Gattuso na de zege in de Europa League op Rijeka (2-0).

Een dag na het overlijden van Maradona liepen de spelers van Napoli het veld op in shirts met daarop de naam van de Argentijn en diens vaste rugnummer 10. Rond het lege stadion San Paolo stonden duizenden fans, die vuurwerk afstaken. De hekken om het stadion hingen vol met posters, sjaals, foto's en bloemstukken, allemaal voor 'Pluisje'.

"In de stad hangt sinds woensdag een bijzonder droevige sfeer. Diego was een icoon, een kampioen. Hij is in Napels waarschijnlijk nog belangrijker dan San Gennaro", aldus Gattuso over de bisschop die wordt gezien als beschermheilige van de stad. "We zullen hier altijd over Maradona blijven praten. Dit is zijn stad. We hopen iets bijzonders aan hem te kunnen opdragen en een prijs voor hem te winnen."

Maradona speelde tussen 1981 en 1991 in het lichtblauwe shirt van Napoli. Hij bezorgde de club twee landstitels en winst van de UEFA Cup. "Ik snap dat iedereen bedroefd is, maar laten we vooral de mooie herinneringen koesteren", zei Dries Mertens, de Belgische aanvaller die zich sinds juni de topscorer aller tijden van Napoli mag noemen. "Diego is het symbool van Napels."

Napoli komt volgende week naar Alkmaar voor een duel met AZ in de groepsfase van de Europa League.

Meer uit Voetbal

Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

59 minuten geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

2 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

3 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

14 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

16 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

16 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

1 dag geleden