Trainer Napoli: de legende Maradona verdwijnt nooit
NAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli is extra gemotiveerd om dit seizoen een prijs te pakken. De club uit Napels wil de overleden Diego Maradona, icoon van de club en de stad, eren met een trofee. "Diego is een legende en die verdwijnt nooit. Hij is onsterfelijk", zei trainer Gennaro Gattuso na de zege in de Europa League op Rijeka (2-0).
Een dag na het overlijden van Maradona liepen de spelers van Napoli het veld op in shirts met daarop de naam van de Argentijn en diens vaste rugnummer 10. Rond het lege stadion San Paolo stonden duizenden fans, die vuurwerk afstaken. De hekken om het stadion hingen vol met posters, sjaals, foto's en bloemstukken, allemaal voor 'Pluisje'.
"In de stad hangt sinds woensdag een bijzonder droevige sfeer. Diego was een icoon, een kampioen. Hij is in Napels waarschijnlijk nog belangrijker dan San Gennaro", aldus Gattuso over de bisschop die wordt gezien als beschermheilige van de stad. "We zullen hier altijd over Maradona blijven praten. Dit is zijn stad. We hopen iets bijzonders aan hem te kunnen opdragen en een prijs voor hem te winnen."
Maradona speelde tussen 1981 en 1991 in het lichtblauwe shirt van Napoli. Hij bezorgde de club twee landstitels en winst van de UEFA Cup. "Ik snap dat iedereen bedroefd is, maar laten we vooral de mooie herinneringen koesteren", zei Dries Mertens, de Belgische aanvaller die zich sinds juni de topscorer aller tijden van Napoli mag noemen. "Diego is het symbool van Napels."
Napoli komt volgende week naar Alkmaar voor een duel met AZ in de groepsfase van de Europa League.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
1 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
1 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
2 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
3 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
4 uur geleden