Trainer Mourinho weet nog hoe hij verloor van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho heeft vaak van Nederlandse clubs en trainers gewonnen. "Maar ik herinner me ook nog een nederlaag hier in De Kuip", blikte de coach vooruit op de uitwedstrijd van zijn AS Roma van donderdag in de kwartfinale van de Europa League tegen Feyenoord.
Mourinho doelde op een uitduel met Manchester United in Rotterdam. Tonny Vilhena maakte bijna zeven jaar geleden het enige doelpunt van die groepswedstrijd in de Europa League (1-0). Het bestuur van Feyenoord was destijds zo bang voor ongeregeldheden dat De Kuip slechts voor de helft gevuld was.
De leiding van de koploper van de Eredivisie laat tijdens de ontmoeting met AS Roma ruim 2000 stoeltjes leeg. Voor die tribune mag van de UEFA namelijk geen net hangen omdat daar alle televisiecamera's staan. Feyenoord wil er alles aan doen dat er na middenvelder Davy Klaassen van Ajax vorige week niet nog meer spelers bekogeld worden door toeschouwers in De Kuip.
Conference League
"Op het veld zullen er geen problemen zijn", reageerde Mourinho kort op de vijandige sfeer die er bij grote wedstrijden in het stadion van Feyenoord kan hangen. "Maar het wordt vervelend als mensen ervoor zorgen dat het bij een voetbalwedstrijd niet meer veilig is."
De 60-jarige Mourinho won vorig jaar met AS Roma van Feyenoord in de finale van de Conference League (1-0). Trainer Arne Slot en zijn spelers ergerden zich tijdens die eindstrijd aan de manier waarop ze werden geprovoceerd door de spelers en technische staf van de club uit de hoofdstad van Italië. "Ik herinner me niets meer van de finale. Maar iedere dag als ik bij onze club ben dan zie ik wel die mooie beker", antwoordde de ervaren Portugees.
Mourinho versloeg met Internazionale het Bayern München van Louis van Gaal in de finale van de Champions League. Hij won met Manchester United van Ajax in de eindstrijd van de Europa League. Maar voor het huidige Feyenoord is de coach van de huidige nummer 3 van de Serie A op zijn hoede. "Ze hebben een goede ploeg die kampioen in Nederland wordt. Ze spelen agressief en verzorgd voetbal. We zullen goed moeten zijn als we van ze willen winnen."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
28 minuten geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
13 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
15 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
15 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
16 uur geleden