Trainer Mourinho weet nog hoe hij verloor van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho heeft vaak van Nederlandse clubs en trainers gewonnen. "Maar ik herinner me ook nog een nederlaag hier in De Kuip", blikte de coach vooruit op de uitwedstrijd van zijn AS Roma van donderdag in de kwartfinale van de Europa League tegen Feyenoord.
Mourinho doelde op een uitduel met Manchester United in Rotterdam. Tonny Vilhena maakte bijna zeven jaar geleden het enige doelpunt van die groepswedstrijd in de Europa League (1-0). Het bestuur van Feyenoord was destijds zo bang voor ongeregeldheden dat De Kuip slechts voor de helft gevuld was.
De leiding van de koploper van de Eredivisie laat tijdens de ontmoeting met AS Roma ruim 2000 stoeltjes leeg. Voor die tribune mag van de UEFA namelijk geen net hangen omdat daar alle televisiecamera's staan. Feyenoord wil er alles aan doen dat er na middenvelder Davy Klaassen van Ajax vorige week niet nog meer spelers bekogeld worden door toeschouwers in De Kuip.
Conference League
"Op het veld zullen er geen problemen zijn", reageerde Mourinho kort op de vijandige sfeer die er bij grote wedstrijden in het stadion van Feyenoord kan hangen. "Maar het wordt vervelend als mensen ervoor zorgen dat het bij een voetbalwedstrijd niet meer veilig is."
De 60-jarige Mourinho won vorig jaar met AS Roma van Feyenoord in de finale van de Conference League (1-0). Trainer Arne Slot en zijn spelers ergerden zich tijdens die eindstrijd aan de manier waarop ze werden geprovoceerd door de spelers en technische staf van de club uit de hoofdstad van Italië. "Ik herinner me niets meer van de finale. Maar iedere dag als ik bij onze club ben dan zie ik wel die mooie beker", antwoordde de ervaren Portugees.
Mourinho versloeg met Internazionale het Bayern München van Louis van Gaal in de finale van de Champions League. Hij won met Manchester United van Ajax in de eindstrijd van de Europa League. Maar voor het huidige Feyenoord is de coach van de huidige nummer 3 van de Serie A op zijn hoede. "Ze hebben een goede ploeg die kampioen in Nederland wordt. Ze spelen agressief en verzorgd voetbal. We zullen goed moeten zijn als we van ze willen winnen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
17 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
18 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
20 uur geleden