Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Mourinho weet nog hoe hij verloor van Feyenoord

Trainer Mourinho weet nog hoe hij verloor van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho heeft vaak van Nederlandse clubs en trainers gewonnen. "Maar ik herinner me ook nog een nederlaag hier in De Kuip", blikte de coach vooruit op de uitwedstrijd van zijn AS Roma van donderdag in de kwartfinale van de Europa League tegen Feyenoord.

Mourinho doelde op een uitduel met Manchester United in Rotterdam. Tonny Vilhena maakte bijna zeven jaar geleden het enige doelpunt van die groepswedstrijd in de Europa League (1-0). Het bestuur van Feyenoord was destijds zo bang voor ongeregeldheden dat De Kuip slechts voor de helft gevuld was.

De leiding van de koploper van de Eredivisie laat tijdens de ontmoeting met AS Roma ruim 2000 stoeltjes leeg. Voor die tribune mag van de UEFA namelijk geen net hangen omdat daar alle televisiecamera's staan. Feyenoord wil er alles aan doen dat er na middenvelder Davy Klaassen van Ajax vorige week niet nog meer spelers bekogeld worden door toeschouwers in De Kuip.

Conference League

"Op het veld zullen er geen problemen zijn", reageerde Mourinho kort op de vijandige sfeer die er bij grote wedstrijden in het stadion van Feyenoord kan hangen. "Maar het wordt vervelend als mensen ervoor zorgen dat het bij een voetbalwedstrijd niet meer veilig is."

De 60-jarige Mourinho won vorig jaar met AS Roma van Feyenoord in de finale van de Conference League (1-0). Trainer Arne Slot en zijn spelers ergerden zich tijdens die eindstrijd aan de manier waarop ze werden geprovoceerd door de spelers en technische staf van de club uit de hoofdstad van Italië. "Ik herinner me niets meer van de finale. Maar iedere dag als ik bij onze club ben dan zie ik wel die mooie beker", antwoordde de ervaren Portugees.

Mourinho versloeg met Internazionale het Bayern München van Louis van Gaal in de finale van de Champions League. Hij won met Manchester United van Ajax in de eindstrijd van de Europa League. Maar voor het huidige Feyenoord is de coach van de huidige nummer 3 van de Serie A op zijn hoede. "Ze hebben een goede ploeg die kampioen in Nederland wordt. Ze spelen agressief en verzorgd voetbal. We zullen goed moeten zijn als we van ze willen winnen."

Meer uit Voetbal

De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

7 minuten geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

8 minuten geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

43 minuten geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

1 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

1 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
De Jong nu tweede aanvoerder van Oranje achter Van Dijk

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.

1 uur geleden