Trainer Mourinho weet nog hoe hij verloor van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho heeft vaak van Nederlandse clubs en trainers gewonnen. "Maar ik herinner me ook nog een nederlaag hier in De Kuip", blikte de coach vooruit op de uitwedstrijd van zijn AS Roma van donderdag in de kwartfinale van de Europa League tegen Feyenoord.
Mourinho doelde op een uitduel met Manchester United in Rotterdam. Tonny Vilhena maakte bijna zeven jaar geleden het enige doelpunt van die groepswedstrijd in de Europa League (1-0). Het bestuur van Feyenoord was destijds zo bang voor ongeregeldheden dat De Kuip slechts voor de helft gevuld was.
De leiding van de koploper van de Eredivisie laat tijdens de ontmoeting met AS Roma ruim 2000 stoeltjes leeg. Voor die tribune mag van de UEFA namelijk geen net hangen omdat daar alle televisiecamera's staan. Feyenoord wil er alles aan doen dat er na middenvelder Davy Klaassen van Ajax vorige week niet nog meer spelers bekogeld worden door toeschouwers in De Kuip.
Conference League
"Op het veld zullen er geen problemen zijn", reageerde Mourinho kort op de vijandige sfeer die er bij grote wedstrijden in het stadion van Feyenoord kan hangen. "Maar het wordt vervelend als mensen ervoor zorgen dat het bij een voetbalwedstrijd niet meer veilig is."
De 60-jarige Mourinho won vorig jaar met AS Roma van Feyenoord in de finale van de Conference League (1-0). Trainer Arne Slot en zijn spelers ergerden zich tijdens die eindstrijd aan de manier waarop ze werden geprovoceerd door de spelers en technische staf van de club uit de hoofdstad van Italië. "Ik herinner me niets meer van de finale. Maar iedere dag als ik bij onze club ben dan zie ik wel die mooie beker", antwoordde de ervaren Portugees.
Mourinho versloeg met Internazionale het Bayern München van Louis van Gaal in de finale van de Champions League. Hij won met Manchester United van Ajax in de eindstrijd van de Europa League. Maar voor het huidige Feyenoord is de coach van de huidige nummer 3 van de Serie A op zijn hoede. "Ze hebben een goede ploeg die kampioen in Nederland wordt. Ze spelen agressief en verzorgd voetbal. We zullen goed moeten zijn als we van ze willen winnen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
4 minuten geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
6 minuten geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
3 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.
4 uur geleden