Trainer Mourinho belangrijk voor Wijnaldum bij keuze voor AS Roma
ROME (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft mede door trainer José Mourinho voor AS Roma gekozen als nieuwe club. "Vanaf het moment dat ik met hem had gesproken, wist ik dat ik naar deze club wilde komen. Ik denk dat elke speler met hem wil werken en ik ben hetzelfde", zei Wijnaldum bij zijn officiële presentatie in Rome. Mourinho is sinds vorig jaar trainer in de Italiaanse hoofdstad en won met AS Roma afgelopen seizoen de Conference League ten koste van Feyenoord.
Wijnaldum werd bij zijn aankomst op de luchthaven van Rome door veel supporters opgewacht. "Ik ben een best verlegen persoon als het op dit soort dingen aankomt, maar ik ben verbaasd over wat de fans voor me deden. Ik wist dat de sfeer hier heel goed kon zijn, maar toch vond ik de ontvangst hier geweldig." De Nederlander komt voor een jaar op huurbasis over van Paris Saint-Germain.
Wijnaldum stapte vorig jaar transfervrij over van Liverpool naar de Franse kampioen. De oud-speler van Feyenoord, PSV en Newcastle United begon het seizoen bij PSG als basiskracht, maar raakte zijn plek al snel kwijt. De 31-jarige middenvelder ontbrak eind vorig seizoen in de selectie van Oranje voor de start van de Nations League, hoewel hij normaal gesproken na Virgil van Dijk de tweede aanvoerder is.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
3 uur geledenLEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
21 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geleden