Trainer Mourinho belangrijk voor Wijnaldum bij keuze voor AS Roma
ROME (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft mede door trainer José Mourinho voor AS Roma gekozen als nieuwe club. "Vanaf het moment dat ik met hem had gesproken, wist ik dat ik naar deze club wilde komen. Ik denk dat elke speler met hem wil werken en ik ben hetzelfde", zei Wijnaldum bij zijn officiële presentatie in Rome. Mourinho is sinds vorig jaar trainer in de Italiaanse hoofdstad en won met AS Roma afgelopen seizoen de Conference League ten koste van Feyenoord.
Wijnaldum werd bij zijn aankomst op de luchthaven van Rome door veel supporters opgewacht. "Ik ben een best verlegen persoon als het op dit soort dingen aankomt, maar ik ben verbaasd over wat de fans voor me deden. Ik wist dat de sfeer hier heel goed kon zijn, maar toch vond ik de ontvangst hier geweldig." De Nederlander komt voor een jaar op huurbasis over van Paris Saint-Germain.
Wijnaldum stapte vorig jaar transfervrij over van Liverpool naar de Franse kampioen. De oud-speler van Feyenoord, PSV en Newcastle United begon het seizoen bij PSG als basiskracht, maar raakte zijn plek al snel kwijt. De 31-jarige middenvelder ontbrak eind vorig seizoen in de selectie van Oranje voor de start van de Nations League, hoewel hij normaal gesproken na Virgil van Dijk de tweede aanvoerder is.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
55 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
7 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
19 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
22 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
1 dag geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
1 dag geleden