Trainer Maes per direct weg bij Willem II om slechte resultaten
TILBURG (ANP) - Trainer Peter Maes vertrekt per direct bij Willem II. Dat is een gevolg van de slechte resultaten na de winterstop, meldt de club uit Tilburg op zijn website. Willem II staat zestiende in de Eredivisie en vecht tegen degradatie. Assistent-trainer Kristof Aelbrecht maakt samen met de huidige stafleden het seizoen af.
Maes kwam in september 2023 aan het roer bij Willem II en de Belgische coach werd vorig seizoen met de ploeg kampioen in de eerste divisie. De terugkeer in de Eredivisie verliep aanvankelijk voortvarend met 22 punten in de eerste seizoenshelft. Na de winterstop belandde de ploeg in een enorme dip met slechts twee punten na de jaarwisseling. Willem II verloor de laatste acht wedstrijden.
"Het is de afgelopen maanden niet gelukt om de negatieve spiraal te doorbreken. Daarom hebben we na verschillende gesprekken in goed overleg besloten de samenwerking per direct te beëindigen", zegt interim-technisch directeur Freek Heerkens. "Het doet zeer om vroegtijdig afscheid te nemen van Peter. Hij heeft met ontzettend veel passie de club teruggebracht naar het hoogste niveau en daarvoor zijn we hem enorm dankbaar."
"Helaas zijn we na verschillende gesprekken tot deze pijnlijke beslissing gekomen. Er is een ommekeer nodig", aldus Maes. "Ik bleef strijdbaar, maar de resultaten bleven uit. Uiteindelijk telt maar één doel, en dat is handhaving voor Willem II. Ik hoop van harte dat de club dat doel weet te bewerkstelligen. Ik wil alle spelers, staf, medewerkers en supporters bedanken voor de steun en mijn tijd in Tilburg."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
6 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
21 uur geleden