Trainer Lukkien tekent contract voor drie jaar bij FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft Dick Lukkien voor de komende drie jaar aangesteld als hoofdtrainer. De 50-jarige Groninger komt na dit seizoen over van FC Emmen en ondertekende een contract tot de zomer van 2026. De overstap van Lukkien lekte zondag al uit, kort voor de competitiewedstrijd van Groningen tegen sc Heerenveen, en werd maandag afgerond.
FC Emmen en FC Groningen zijn momenteel concurrenten van elkaar in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie. Emmen staat met 21 punten op de zestiende plaats, Groningen met 4 punten minder daaronder. Alleen SC Cambuur heeft nog minder punten (16).
Lukkien, die zelf jaren voor BV Veendam voetbalde, werkte tussen 2010 en 2016 ook al bij FC Groningen. Eerst als trainer van het tweede elftal, daarna als assistent bij de hoofdmacht. FC Emmen promoveerde onder leiding van Lukkien in 2018 voor het eerst naar de Eredivisie.
Wormuth
FC Groningen begon dit seizoen met Frank Wormuth als trainer, maar de Duitser werd al na een paar maanden ontslagen. De club promoveerde assistent Dennis van der Ree tot interim-trainer nadat de leiding tevergeefs bij enkele andere trainers had aangeklopt. Zo probeerde Groningen in de winter al om Lukkien aan te trekken, maar FC Emmen hield de trainer toen aan zijn contract dat komende zomer afloopt.
Van der Ree maakt dit seizoen af, maar vertrekt daarna bij FC Groningen. "Ik heb ervoor gekozen na dit seizoen mijn eigen pad te kiezen", aldus de 43-jarige Van der Ree. "Het is belangrijk om snel deze duidelijkheid te verschaffen omtrent mijn toekomst, omdat voor nu slechts één ding telt: samen met de huidige stafleden en spelersgroep FC Groningen in de Eredivisie houden."
Lukkien enthousiast
Lukkien zegt uit te kijken naar zijn terugkeer in Groningen. "Naast FC Emmen heeft FC Groningen altijd een speciale plek in mijn hart gehouden", aldus de trainer, die pas na dit seizoen wordt gepresenteerd. "We zijn zeer gecharmeerd van zijn kwaliteiten als hoofdtrainer", zegt algemeen directeur Wouter Gudde. "Voor nu hebben wij met elkaar afgesproken dat we zowel bij FC Groningen als FC Emmen de focus willen hebben op de resterende maanden van dit seizoen."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
1 dag geleden