Trainer Lukkien blijft strijdbaar met FC Emmen
WAALWIJK (ANP) - Trainer Dick Lukkien legt zich ook na de nederlaag van zijn FC Emmen bij RKC Waalwijk (1-0) niet neer bij degradatie uit de Eredivisie. "Ik blijf knokken", zei hij voor de camera van ESPN.
Lukkien gaf ook toe dat hij die strijdlust niet bij veel van zijn spelers had gezien. "We waren niet weerbaar genoeg. Dat stelt me wel teleur", zei hij. "We werden soms zo van de bal gelopen. Ik ben in de rust ook wel uit mijn slof geschoten. Er zat bij ons zo weinig gif in ons spel."
Emmen wacht na 22 competitieduels nog altijd op de eerste zege. Het verschil met RKC, dat vijftiende staat, is opgelopen tot 13 punten. Emmen heeft voorlopig 7 punten minder dan Willem II, dat zestiende staat. Die positie verplicht aan het einde van het seizoen tot deelname aan de play-offs tegen degradatie.
Emmen kreeg eigenlijk maar één goede kans tegen RKC. Michael de Leeuw schoot in de openingsfase van de tweede helt hard over. "Die bal moet ik maken", zei de aanvoerder van Emmen. "Dan kan het een heel andere wedstrijd voor ons worden. Maar ik schiet die bal zo slecht. Dat neem ik mezelf kwalijk."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
4 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
4 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
16 uur geleden