Trainer Lukkien blijft strijdbaar met FC Emmen
WAALWIJK (ANP) - Trainer Dick Lukkien legt zich ook na de nederlaag van zijn FC Emmen bij RKC Waalwijk (1-0) niet neer bij degradatie uit de Eredivisie. "Ik blijf knokken", zei hij voor de camera van ESPN.
Lukkien gaf ook toe dat hij die strijdlust niet bij veel van zijn spelers had gezien. "We waren niet weerbaar genoeg. Dat stelt me wel teleur", zei hij. "We werden soms zo van de bal gelopen. Ik ben in de rust ook wel uit mijn slof geschoten. Er zat bij ons zo weinig gif in ons spel."
Emmen wacht na 22 competitieduels nog altijd op de eerste zege. Het verschil met RKC, dat vijftiende staat, is opgelopen tot 13 punten. Emmen heeft voorlopig 7 punten minder dan Willem II, dat zestiende staat. Die positie verplicht aan het einde van het seizoen tot deelname aan de play-offs tegen degradatie.
Emmen kreeg eigenlijk maar één goede kans tegen RKC. Michael de Leeuw schoot in de openingsfase van de tweede helt hard over. "Die bal moet ik maken", zei de aanvoerder van Emmen. "Dan kan het een heel andere wedstrijd voor ons worden. Maar ik schiet die bal zo slecht. Dat neem ik mezelf kwalijk."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
4 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
9 uur geleden