Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Lille wil profiteren van ruimte die Ajax weg geeft

Trainer Lille wil profiteren van ruimte die Ajax weg geeft

LILLE (ANP) - Trainer Christophe Galtier hoopt donderdag met Lille te profiteren van de ruimte die Ajax de tegenstanders vaak gunt. "We hebben ze weer uitvoerig geanalyseerd", blikte hij vooruit op het thuisduel van zijn ploeg in de zestiende finales van de Europa League. "Ajax is nog steeds Ajax. Ze doen altijd hetzelfde."

Ajax won zo'n anderhalf jaar geleden met 3-0 en 2-0 van Lille in de Champions League. "Zij waren toen erg efficiënt", weet Galtier nog. "Wij kregen ook best veel kansen maar wisten niet te scoren. Ajax heeft een paar heel goede spelers verloren", doelde hij onder meer op Hakim Ziyech en Donny van de Beek. "En wij zijn juist sterker geworden. En het is voor ons geen nadeel dat André Onana, Sébastien Haller en Ryan Gravenberch niet meedoen. Onana is vaak een extra veldspeler. Ik zie Haller als de topscorer en Gravenberch is een groot talent."

Lille is koploper van de Franse Ligue 1, met een voorsprong van 1 punt op Paris Saint-Germain dat dinsdag Barcelona vernederde in de Champions League (1-4). Lille is al meer dan 600 minuten zonder tegentreffer en verstaat de kunst razendsnel te counteren. "We hebben een andere speelstijl dan Ajax", zei Galtier. "Maar we kunnen ze met onze snelheid en speelstijl wel pijn doen."

Meer uit Voetbal

Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

35 minuten geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

56 minuten geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

2 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

14 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

15 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

16 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

18 uur geleden