Trainer Lille wil profiteren van ruimte die Ajax weg geeft
LILLE (ANP) - Trainer Christophe Galtier hoopt donderdag met Lille te profiteren van de ruimte die Ajax de tegenstanders vaak gunt. "We hebben ze weer uitvoerig geanalyseerd", blikte hij vooruit op het thuisduel van zijn ploeg in de zestiende finales van de Europa League. "Ajax is nog steeds Ajax. Ze doen altijd hetzelfde."
Ajax won zo'n anderhalf jaar geleden met 3-0 en 2-0 van Lille in de Champions League. "Zij waren toen erg efficiënt", weet Galtier nog. "Wij kregen ook best veel kansen maar wisten niet te scoren. Ajax heeft een paar heel goede spelers verloren", doelde hij onder meer op Hakim Ziyech en Donny van de Beek. "En wij zijn juist sterker geworden. En het is voor ons geen nadeel dat André Onana, Sébastien Haller en Ryan Gravenberch niet meedoen. Onana is vaak een extra veldspeler. Ik zie Haller als de topscorer en Gravenberch is een groot talent."
Lille is koploper van de Franse Ligue 1, met een voorsprong van 1 punt op Paris Saint-Germain dat dinsdag Barcelona vernederde in de Champions League (1-4). Lille is al meer dan 600 minuten zonder tegentreffer en verstaat de kunst razendsnel te counteren. "We hebben een andere speelstijl dan Ajax", zei Galtier. "Maar we kunnen ze met onze snelheid en speelstijl wel pijn doen."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
53 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
8 uur geleden