Trainer Letsch ziet Vitesse te veel kansen missen tegen AS Roma
ARNHEM (ANP) - Trainer Thomas Letsch baalde van de thuisnederlaag van Vitesse tegen AS Roma (0-1) in de achtste finales van de Conference League. "We hebben in de eerste helft veel te veel kansen gemist", zei hij. "Op Europees niveau krijg je zelden zoveel kansen in één helft. Zeker niet tegen een sterke tegenstander als AS Roma."
Loïs Openda miste de grootste mogelijkheid van Vitesse. De spits schoot over terwijl hij slechts een meter voor de doellijn stond. "Ik dacht eerst, hoe kan dat nu", zei Letsch. "Maar misschien kwam het wel vanwege het slechte veld en stuiterde de bal net even voor zijn voeten."
Vitesse werd in de tweede helft nauwelijks meer gevaarlijk nadat trainer José Mourinho van AS Roma gebruikelijke basisspelers als Lorenzo Pellegrini, Stephan El Shaarawy, Bryan Cristante, Chris Smalling en de Nederlandse rechtsback Rick Karsdorp op het veld liet komen.
"Toen zag je hoe sterk ze zijn", erkende Letsch. "Maar laten we ons vasthouden aan de eerste helft. Een sterke ploeg als Atalanta kreeg afgelopen zaterdag veel minder kansen tegen AS Roma. Laten we vooral geloven in onszelf. Natuurlijk hebben we volgende week nog kans tijdens de return. Als we dat niet geloven, dan hoeven we niet eens meer te gaan."
Eli Dasa was het helemaal met zijn Duitse trainer eens. De rechtsback van Vitesse werd na de wedstrijd geprezen door trainer Mourinho. "We hadden het vooral lastig met Dasa", zei de Portugees. "Daar heb ik weinig aan", zei Dasa. "Ik had liever gehad dat hij ons had moeten feliciteren met een overwinning."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
17 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
22 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
22 uur geleden