Trainer Letsch ziet Vitesse te veel kansen missen tegen AS Roma
ARNHEM (ANP) - Trainer Thomas Letsch baalde van de thuisnederlaag van Vitesse tegen AS Roma (0-1) in de achtste finales van de Conference League. "We hebben in de eerste helft veel te veel kansen gemist", zei hij. "Op Europees niveau krijg je zelden zoveel kansen in één helft. Zeker niet tegen een sterke tegenstander als AS Roma."
Loïs Openda miste de grootste mogelijkheid van Vitesse. De spits schoot over terwijl hij slechts een meter voor de doellijn stond. "Ik dacht eerst, hoe kan dat nu", zei Letsch. "Maar misschien kwam het wel vanwege het slechte veld en stuiterde de bal net even voor zijn voeten."
Vitesse werd in de tweede helft nauwelijks meer gevaarlijk nadat trainer José Mourinho van AS Roma gebruikelijke basisspelers als Lorenzo Pellegrini, Stephan El Shaarawy, Bryan Cristante, Chris Smalling en de Nederlandse rechtsback Rick Karsdorp op het veld liet komen.
"Toen zag je hoe sterk ze zijn", erkende Letsch. "Maar laten we ons vasthouden aan de eerste helft. Een sterke ploeg als Atalanta kreeg afgelopen zaterdag veel minder kansen tegen AS Roma. Laten we vooral geloven in onszelf. Natuurlijk hebben we volgende week nog kans tijdens de return. Als we dat niet geloven, dan hoeven we niet eens meer te gaan."
Eli Dasa was het helemaal met zijn Duitse trainer eens. De rechtsback van Vitesse werd na de wedstrijd geprezen door trainer Mourinho. "We hadden het vooral lastig met Dasa", zei de Portugees. "Daar heb ik weinig aan", zei Dasa. "Ik had liever gehad dat hij ons had moeten feliciteren met een overwinning."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Doelman Bart Verbruggen is geblesseerd uitgevallen tijdens de laatste oefenwedstrijd voor het WK tegen Oezbekistan in New York. De doelman kwam in botsing met verdediger Abdukodir Khusanov van Manchester City. Hij speelde vervolgens nog even verder, maar liet zich vervangen door Mark Flekken.
33 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
8 uur geleden