Trainer Letsch ziet Vitesse te veel kansen missen tegen AS Roma
ARNHEM (ANP) - Trainer Thomas Letsch baalde van de thuisnederlaag van Vitesse tegen AS Roma (0-1) in de achtste finales van de Conference League. "We hebben in de eerste helft veel te veel kansen gemist", zei hij. "Op Europees niveau krijg je zelden zoveel kansen in één helft. Zeker niet tegen een sterke tegenstander als AS Roma."
Loïs Openda miste de grootste mogelijkheid van Vitesse. De spits schoot over terwijl hij slechts een meter voor de doellijn stond. "Ik dacht eerst, hoe kan dat nu", zei Letsch. "Maar misschien kwam het wel vanwege het slechte veld en stuiterde de bal net even voor zijn voeten."
Vitesse werd in de tweede helft nauwelijks meer gevaarlijk nadat trainer José Mourinho van AS Roma gebruikelijke basisspelers als Lorenzo Pellegrini, Stephan El Shaarawy, Bryan Cristante, Chris Smalling en de Nederlandse rechtsback Rick Karsdorp op het veld liet komen.
"Toen zag je hoe sterk ze zijn", erkende Letsch. "Maar laten we ons vasthouden aan de eerste helft. Een sterke ploeg als Atalanta kreeg afgelopen zaterdag veel minder kansen tegen AS Roma. Laten we vooral geloven in onszelf. Natuurlijk hebben we volgende week nog kans tijdens de return. Als we dat niet geloven, dan hoeven we niet eens meer te gaan."
Eli Dasa was het helemaal met zijn Duitse trainer eens. De rechtsback van Vitesse werd na de wedstrijd geprezen door trainer Mourinho. "We hadden het vooral lastig met Dasa", zei de Portugees. "Daar heb ik weinig aan", zei Dasa. "Ik had liever gehad dat hij ons had moeten feliciteren met een overwinning."
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
14 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
15 uur geleden