Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Letsch van Vitesse is boos en teleurgesteld

Trainer Letsch van Vitesse is boos en teleurgesteld

ARNHEM (ANP) - Trainer Thomas Letsch was naar eigen zeggen boos en teleurgesteld na de nederlaag van Vitesse tegen PSV (0-5). "Dat lijkt me ook wel logisch", zei hij. "Hoe kunnen we nu zo slecht verdedigen. Ik snap het niet."

Vitesse leed de vierde nederlaag op rij. Drie in de competitie en afgelopen woensdag tegen Ajax (5-0) in de kwartfinale van de KNVB-beker. De doelcijfers van de laatste vier wedstrijden van de club uit Arnhem zijn veelzeggend (1-16). "We trainen het hele jaar om wedstrijden te winnen", zei Letsch. "Dan is zo'n serie heel erg pijnlijk."

Vitesse leek tegen PSV vooral een speler op het middenveld tekort te komen. Dat kwam misschien ook omdat de club uit Arnhem tot aan de rust bleef vasthouden aan een speelwijze met vijf verdedigers. "Maar het gaat mij er vooral om hoe makkelijk we in de eerste helft drie doelpunten weggeven", zei Letsch.

"In de rust heb ik aangegeven dat we deze wedstrijd niet meer gaan winnen", zei Letsch. "Maar ik wilde wel mannen bij ons op het veld zien. Toch geven we in mijn ogen weer twee doelpunten makkelijk weg. Mijn spelers hebben zondag vrij. Maandag moeten we kijken hoe we dit gaan veranderen. We moeten onszelf 'resetten.' Want donderdag wacht alweer een duel met Rapid Wien in de Conference League."

Meer uit Voetbal

Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

3 minuten geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

2 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

3 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

15 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

16 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

16 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

17 uur geleden