Trainer Letsch van Vitesse is boos en teleurgesteld
ARNHEM (ANP) - Trainer Thomas Letsch was naar eigen zeggen boos en teleurgesteld na de nederlaag van Vitesse tegen PSV (0-5). "Dat lijkt me ook wel logisch", zei hij. "Hoe kunnen we nu zo slecht verdedigen. Ik snap het niet."
Vitesse leed de vierde nederlaag op rij. Drie in de competitie en afgelopen woensdag tegen Ajax (5-0) in de kwartfinale van de KNVB-beker. De doelcijfers van de laatste vier wedstrijden van de club uit Arnhem zijn veelzeggend (1-16). "We trainen het hele jaar om wedstrijden te winnen", zei Letsch. "Dan is zo'n serie heel erg pijnlijk."
Vitesse leek tegen PSV vooral een speler op het middenveld tekort te komen. Dat kwam misschien ook omdat de club uit Arnhem tot aan de rust bleef vasthouden aan een speelwijze met vijf verdedigers. "Maar het gaat mij er vooral om hoe makkelijk we in de eerste helft drie doelpunten weggeven", zei Letsch.
"In de rust heb ik aangegeven dat we deze wedstrijd niet meer gaan winnen", zei Letsch. "Maar ik wilde wel mannen bij ons op het veld zien. Toch geven we in mijn ogen weer twee doelpunten makkelijk weg. Mijn spelers hebben zondag vrij. Maandag moeten we kijken hoe we dit gaan veranderen. We moeten onszelf 'resetten.' Want donderdag wacht alweer een duel met Rapid Wien in de Conference League."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League aanvoerder Virgil van Dijk een overwinning als cadeau geven voor zijn honderdste interland. Dat zei rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries, die zondag zelf aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal begint.
33 minuten geledenZEIST (ANP) - Verdediger Denzel Dumfries en bondscoach Xavi Hernández vinden het experiment van de UEFA met een lange interlandperiode met daarin vier wedstrijden in anderhalve week tijd niet geslaagd. Dat gaven ze zaterdag allebei aan in Zeist, waar ze tijdens een persconferentie vooruitkeken naar de ontmoeting van zondag met Servië in de Nations League.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández voert zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië een aantal wijzigingen door in zijn basisopstelling. Dat zei de Spanjaard zaterdagmiddag tijdens een persconferentie in Zeist.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het hoofd van de Turkse scheidsrechtersorganisatie is door de rechtbank in voorlopige hechtenis genomen. Ferhat Gündoğdu zou zich schuldig hebben gemaakt aan het manipuleren van onder meer aanstellingen en benoemingen van arbiters. Zijn aanhouding houdt ook verband met het omvangrijke gokschandaal in de Turkse scheidsrechterswereld. De voetbalbond schorste een jaar geleden 149 arbiters op verdenking van illegale weddenschappen op wedstrijden.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.
15 uur geledenHELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.
16 uur geledenLUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.
16 uur geleden