Trainer Letsch begint bij Vitesse met gelijkspel
ARNHEM (ANP) - De Duitser Thomas Letsch heeft in zijn eerste wedstrijd als trainer van Vitesse genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De Arnhemse ploeg kwam achter gesloten deuren op trainingscomplex Papendal niet verder dan 3-3 in een oefenduel met Jong FC Utrecht. Oussama Darfalou scoorde twee keer, maar miste ook een strafschop.
De Algerijnse spits, vorig seizoen uitgeleend aan VVV-Venlo, kopte in het eerste half uur twee keer raak. Na de aansluitingstreffer van Giovanni de la Vega miste Darfalou een penalty. Tommy van Butselaar bracht Jong FC Utrecht kort na rust langszij, maar via de net ingevallen Daan Huisman kwam Vitesse in de 77e minuut opnieuw op voorsprong. In de slotfase trok Mohamed Mallahi de stand weer gelijk namens de Utrechtse beloften, die in de Keuken Kampioen Divisie spelen.
Letsch ondertekende eind mei een tweejarig contract bij Vitesse. Hij volgt interim-trainer Edward Sturing op bij de club die als zevende eindigde in de eredivisie.
Fortuna Sittard oefende zaterdag ook. De Limburgse ploeg van trainer Kevin Hofland versloeg de amateurs van RKSV Bekkerveld met 9-1.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
2 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
4 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
4 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
7 uur geleden