Trainer Lampard praat spelers van Chelsea moed in
MADRID (ANP) - Trainer Frank Lampard van Chelsea heeft na de nederlaag bij Real Madrid (2-0) zijn spelers moed ingepraat. "Ik heb tegen ze gezegd dat in de return op Stamford Bridge speciale dingen kunnen gebeuren", aldus Lampard, wiens ploeg in Madrid de schade beperkt hield tijdens het eerste duel met Real in de kwartfinales van de Champions League.
Hoewel Chelsea het laatste half uur met tien man moest spelen na rood voor Ben Chilwell, heeft de ploeg van Lampard nog steeds uitzicht op een plek in de halve finales. Real Madrid verzuimde namelijk vooral in de slotfase om vaker te scoren. Chelsea kreeg zelf ook goede kansen via João Félix, Raheem Sterling en invaller Mason Mount.
"We hebben goede dingen laten zien, maar de uitslag is de realiteit", aldus Lampard, die het seizoen als interim-trainer afmaakt na het ontslag van Graham Potter. "De spelers zitten in een heel moeilijke periode en missen wat vertrouwen. Maar we moeten erin geloven. Want als je geen geloof hebt, lukt het in de topsport niet. Je mindset en het geloof dat je moet hebben, kunnen het verschil maken tussen winst of verlies. Ik heb zelf als speler ook wedstrijden meegemaakt waarin alles nog omdraaide. We hebben volgende week 90 minuten om dat te bewerkstelligen."
Hoewel Chelsea honderden miljoenen uittrok voor nieuwe spelers, staan de 'Blues' in de Premier League slechts op de elfde plaats. De club ontsloeg dit seizoen met Thomas Tuchel en Potter al twee trainers.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
5 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
45 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
2 uur geleden