Trainer Kuijt ziet supportersrellen als maatschappelijk probleem
DEN HAAG (ANP) - De rellen na het promotieduel tussen ADO Den Haag en Excelsior van zondag hebben Dirk Kuijt niet doen twijfelen om aan de slag te gaan als hoofdtrainer van ADO. "Ik kijk vooral naar het voetbal en naar mooie positieve dingen. Er zaten hier zondag ruim 14.000 mensen die er wel een voetbalfeest van wilden maken", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van zijn nieuwe club.
ADO Den Haag verloor zondagavond na strafschoppen van Excelsior, dat daardoor promoveert naar de Eredivisie. Het play-offduel werd meerdere keren stilgelegd en na afloop braken er rellen uit binnen en buiten het stadion. Relschoppers van ADO betraden het speelveld en gooiden vuurwerk naar fans van Excelsior. Daarna zochten ze de confrontatie met de politie.
"Ik vind dat ADO goed op die problemen heeft gereageerd", zei Kuijt nadat hij een handtekening had gezet onder een 1-jarig contract met een optie voor nog een seizoen. "Je kan de club weinig aanrekenen denk ik. ADO kan hier weinig aan doen. Ik ben het eens met bondscoach Louis van Gaal. Dit is een maatschappelijk probleem. Je moet het veel breder trekken. We moeten de problemen samen aanpakken en indien nodig keihard optreden. Ik weet als speler van Liverpool hoe gevaarlijk het is als supporters op het veld komen. Maar ik wil me als trainer van ADO vooral op het voetbal concentreren. Ik hoop zulke ellende als zondag niet meer mee te maken."
Kuijt heeft een bewogen weekeinde achter de rug. Een dag voor het duel van ADO met Excelsior was hij als analist aanwezig bij de finale van de Champions League tussen Real Madrid en Liverpool. Zijn zoon en familie hadden van Liverpool kaarten voor de eindstrijd gekregen. Ze belandden tussen rellen die ontstonden toen fans zonder geldig toegangsbewijs het stadion probeerden in te komen. De zoon van Kuijt kreeg tijdens de ongeregeldheden pepperspray in zijn ogen gespoten.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
21 uur geleden