Trainer Kuijt ziet supportersrellen als maatschappelijk probleem
DEN HAAG (ANP) - De rellen na het promotieduel tussen ADO Den Haag en Excelsior van zondag hebben Dirk Kuijt niet doen twijfelen om aan de slag te gaan als hoofdtrainer van ADO. "Ik kijk vooral naar het voetbal en naar mooie positieve dingen. Er zaten hier zondag ruim 14.000 mensen die er wel een voetbalfeest van wilden maken", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van zijn nieuwe club.
ADO Den Haag verloor zondagavond na strafschoppen van Excelsior, dat daardoor promoveert naar de Eredivisie. Het play-offduel werd meerdere keren stilgelegd en na afloop braken er rellen uit binnen en buiten het stadion. Relschoppers van ADO betraden het speelveld en gooiden vuurwerk naar fans van Excelsior. Daarna zochten ze de confrontatie met de politie.
"Ik vind dat ADO goed op die problemen heeft gereageerd", zei Kuijt nadat hij een handtekening had gezet onder een 1-jarig contract met een optie voor nog een seizoen. "Je kan de club weinig aanrekenen denk ik. ADO kan hier weinig aan doen. Ik ben het eens met bondscoach Louis van Gaal. Dit is een maatschappelijk probleem. Je moet het veel breder trekken. We moeten de problemen samen aanpakken en indien nodig keihard optreden. Ik weet als speler van Liverpool hoe gevaarlijk het is als supporters op het veld komen. Maar ik wil me als trainer van ADO vooral op het voetbal concentreren. Ik hoop zulke ellende als zondag niet meer mee te maken."
Kuijt heeft een bewogen weekeinde achter de rug. Een dag voor het duel van ADO met Excelsior was hij als analist aanwezig bij de finale van de Champions League tussen Real Madrid en Liverpool. Zijn zoon en familie hadden van Liverpool kaarten voor de eindstrijd gekregen. Ze belandden tussen rellen die ontstonden toen fans zonder geldig toegangsbewijs het stadion probeerden in te komen. De zoon van Kuijt kreeg tijdens de ongeregeldheden pepperspray in zijn ogen gespoten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
2 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
9 uur geleden