Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Kuijt ziet supportersrellen als maatschappelijk probleem

Trainer Kuijt ziet supportersrellen als maatschappelijk probleem

DEN HAAG (ANP) - De rellen na het promotieduel tussen ADO Den Haag en Excelsior van zondag hebben Dirk Kuijt niet doen twijfelen om aan de slag te gaan als hoofdtrainer van ADO. "Ik kijk vooral naar het voetbal en naar mooie positieve dingen. Er zaten hier zondag ruim 14.000 mensen die er wel een voetbalfeest van wilden maken", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van zijn nieuwe club.

ADO Den Haag verloor zondagavond na strafschoppen van Excelsior, dat daardoor promoveert naar de Eredivisie. Het play-offduel werd meerdere keren stilgelegd en na afloop braken er rellen uit binnen en buiten het stadion. Relschoppers van ADO betraden het speelveld en gooiden vuurwerk naar fans van Excelsior. Daarna zochten ze de confrontatie met de politie.

"Ik vind dat ADO goed op die problemen heeft gereageerd", zei Kuijt nadat hij een handtekening had gezet onder een 1-jarig contract met een optie voor nog een seizoen. "Je kan de club weinig aanrekenen denk ik. ADO kan hier weinig aan doen. Ik ben het eens met bondscoach Louis van Gaal. Dit is een maatschappelijk probleem. Je moet het veel breder trekken. We moeten de problemen samen aanpakken en indien nodig keihard optreden. Ik weet als speler van Liverpool hoe gevaarlijk het is als supporters op het veld komen. Maar ik wil me als trainer van ADO vooral op het voetbal concentreren. Ik hoop zulke ellende als zondag niet meer mee te maken."

Kuijt heeft een bewogen weekeinde achter de rug. Een dag voor het duel van ADO met Excelsior was hij als analist aanwezig bij de finale van de Champions League tussen Real Madrid en Liverpool. Zijn zoon en familie hadden van Liverpool kaarten voor de eindstrijd gekregen. Ze belandden tussen rellen die ontstonden toen fans zonder geldig toegangsbewijs het stadion probeerden in te komen. De zoon van Kuijt kreeg tijdens de ongeregeldheden pepperspray in zijn ogen gespoten.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

2 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

2 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

4 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

5 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

9 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

9 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

10 uur geleden