Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Kuijt ziet supportersrellen als maatschappelijk probleem

Trainer Kuijt ziet supportersrellen als maatschappelijk probleem

DEN HAAG (ANP) - De rellen na het promotieduel tussen ADO Den Haag en Excelsior van zondag hebben Dirk Kuijt niet doen twijfelen om aan de slag te gaan als hoofdtrainer van ADO. "Ik kijk vooral naar het voetbal en naar mooie positieve dingen. Er zaten hier zondag ruim 14.000 mensen die er wel een voetbalfeest van wilden maken", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van zijn nieuwe club.

ADO Den Haag verloor zondagavond na strafschoppen van Excelsior, dat daardoor promoveert naar de Eredivisie. Het play-offduel werd meerdere keren stilgelegd en na afloop braken er rellen uit binnen en buiten het stadion. Relschoppers van ADO betraden het speelveld en gooiden vuurwerk naar fans van Excelsior. Daarna zochten ze de confrontatie met de politie.

"Ik vind dat ADO goed op die problemen heeft gereageerd", zei Kuijt nadat hij een handtekening had gezet onder een 1-jarig contract met een optie voor nog een seizoen. "Je kan de club weinig aanrekenen denk ik. ADO kan hier weinig aan doen. Ik ben het eens met bondscoach Louis van Gaal. Dit is een maatschappelijk probleem. Je moet het veel breder trekken. We moeten de problemen samen aanpakken en indien nodig keihard optreden. Ik weet als speler van Liverpool hoe gevaarlijk het is als supporters op het veld komen. Maar ik wil me als trainer van ADO vooral op het voetbal concentreren. Ik hoop zulke ellende als zondag niet meer mee te maken."

Kuijt heeft een bewogen weekeinde achter de rug. Een dag voor het duel van ADO met Excelsior was hij als analist aanwezig bij de finale van de Champions League tussen Real Madrid en Liverpool. Zijn zoon en familie hadden van Liverpool kaarten voor de eindstrijd gekregen. Ze belandden tussen rellen die ontstonden toen fans zonder geldig toegangsbewijs het stadion probeerden in te komen. De zoon van Kuijt kreeg tijdens de ongeregeldheden pepperspray in zijn ogen gespoten.

Meer uit Voetbal

FC Groningen 'verbolgen' over weren van uitsupporters tegen Ajax

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.

1 uur geleden
Geen uitsupporters bij play-offs FC Volendam en Ajax in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.

1 uur geleden
Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

14 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

15 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

16 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

16 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

17 uur geleden