Trainer Kuijt wil ADO volgend seizoen naar Eredivisie leiden
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft Dirk Kuijt als nieuwe coach gepresenteerd. De 41-jarige oud-international staat voor zijn eerste klus als hoofdtrainer in het betaalde voetbal. Hij zette zijn handtekening onder een 1-jarig contract met een optie voor nog een seizoen bij de club die ook volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie uitkomt. Kuijt heeft John Metgod als assistent benoemd.
"Ik wil ADO binnen een jaar terugbrengen in de Eredivisie", zei hij tijdens een drukbezochte persconferentie. ADO is een club die in de Eredivisie thuishoort. ADO moet niet in het rechter rijtje maar linker rijtje van de ranglijst staan. We willen de goede spelers van nu behouden en ons het liefst nog versterken."
Kuijt is bij ADO de opvolger van interim-hoofdtrainer Giovanni Franken, die zondag met Den Haag promotie naar de Eredivisie misliep. ADO verspeelde tegen Excelsior in eigen stadion een voorsprong van 3-0 en verloor uiteindelijk via strafschoppen. Direct na afloop ontstonden zware rellen in en om het stadion.
Feyenoord
Kuijt sloot in 2017 zijn voetbalcarrière af met een hattrick in de kampioenswedstrijd van Feyenoord tegen Heracles Almelo (3-1). De 104-voudig international van Oranje bleef daarna bij Feyenoord om onder leiding van de toenmalige directeur Martin van Geel ervaring op te doen in het management. Kuijt werd een jaar later trainer van Feyenoord Onder 19 en hij liep tijdens de trainerscursus als stagiair mee bij de Rotterdamse hoofdmacht.
De oud-speler van FC Utrecht, Feyenoord, Liverpool en Fenerbahçe wilde graag hoofdtrainer bij Feyenoord worden, maar verliet de club begin vorig jaar toen bleek dat hij die kans voorlopig niet gaat krijgen. Kuijt was sindsdien regelmatig op tv te zien als voetbalanalist.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
27 minuten geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
4 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
7 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
19 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
19 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
21 uur geleden