Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Kompany: beker heeft nu wél prioriteit bij Anderlecht

Trainer Kompany: beker heeft nu wél prioriteit bij Anderlecht

BRUSSEL (ANP) - Vincent Kompany hoopt maandag zijn eerste prijs te pakken als trainer van Anderlecht. De club uit Brussel neemt het in de bekerfinale op tegen AA Gent.

"De beker stond voor de club vaak niet bovenaan de agenda.Toen ik als jongeling in het eerste elftal speelde, kreeg het toernooi pas een beetje prioriteit vanaf de halve finales", aldus Kompany, die weet dat de situatie nu anders is. "Nu heeft elke prijs prioriteit, denk ik. We pakken alle trofeeën die we kunnen pakken. De opbouw naar de finale is voor mij als coach vergelijkbaar met toen ik zelf nog voetbalde. Ik heb dus ervaring hoe je qua voorbereiding naar zo'n finale moet toewerken. Hoe het tijdens de wedstrijd zelf gaat, zullen we nog moeten zien."

Anderlecht heeft een aantal slechte jaren achter de rug. De laatste landstitel dateert uit 2017. Anderlecht won de beker voor het laatst in 2008. In de finale werd Gent toen met 3-2 verslagen.

Meer uit Voetbal

Transfer Driouech van PSV naar Rangers FC afgeblazen

EINDHOVEN (ANP) - De transfer van Couhaib Driouech van PSV naar Rangers FC gaat niet door. De vleugelaanvaller was al in Glasgow, maar keert terug naar Eindhoven.

26 minuten geleden
NEC huurt verdediger Kabar van Borussia Dortmund

NIJMEGEN (ANP) - Almugera Kabar speelt komend seizoen voor NEC. De club uit Nijmegen huurt de linksbenige verdediger van Borussia Dortmund.

2 uur geleden
Nieuw-Zeeland staat niet meer achter FIFA-voorzitter Infantino

WELLINGTON (ANP) - De voetbalbond van Nieuw-Zeeland staat niet meer achter Gianni Infantino en wil een onafhankelijk onderzoek naar het omstreden plan van de voorzitter van de FIFA om een deel van de aandelen van komende WK's te verkopen aan investeerders.

4 uur geleden
Coach Míchel ziet Ajax te veel duels verliezen tegen Shelbourne

DUBLIN (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax was na het gelijkspel tegen Shelbourne (2-2) niet tevreden over zijn ploeg. "We kwamen hier om te winnen en dat is niet gelukt", zei hij.

14 uur geleden
Ajax na gelijkspel tegen Shelbourne naar play-offs tegen Sion

DUBLIN (ANP) - Ajax heeft zich met het schaamrood op de kaken geplaatst voor de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club uit Amsterdam kwam in de uitwedstrijd tegen het povere Shelbourne uit Ierland niet verder dan een gelijkspel (2-2), na een zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-1).

14 uur geleden
PSG wint Europese Supercup opnieuw door zege op Aston Villa

SALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.

1 dag geleden
Xavi eerste buitenlandse bondscoach Oranje sinds Happel in 1978

ZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.

1 dag geleden