Trainer Kompany: beker heeft nu wél prioriteit bij Anderlecht
BRUSSEL (ANP) - Vincent Kompany hoopt maandag zijn eerste prijs te pakken als trainer van Anderlecht. De club uit Brussel neemt het in de bekerfinale op tegen AA Gent.
"De beker stond voor de club vaak niet bovenaan de agenda.Toen ik als jongeling in het eerste elftal speelde, kreeg het toernooi pas een beetje prioriteit vanaf de halve finales", aldus Kompany, die weet dat de situatie nu anders is. "Nu heeft elke prijs prioriteit, denk ik. We pakken alle trofeeën die we kunnen pakken. De opbouw naar de finale is voor mij als coach vergelijkbaar met toen ik zelf nog voetbalde. Ik heb dus ervaring hoe je qua voorbereiding naar zo'n finale moet toewerken. Hoe het tijdens de wedstrijd zelf gaat, zullen we nog moeten zien."
Anderlecht heeft een aantal slechte jaren achter de rug. De laatste landstitel dateert uit 2017. Anderlecht won de beker voor het laatst in 2008. In de finale werd Gent toen met 3-2 verslagen.
Meer uit Voetbal
TOULOUSE (ANP) - Ayase Ueda heeft direct zijn waarde bewezen voor zijn nieuwe club Lille. De Japanse spits, die maandag werd overgenomen van Feyenoord, maakte als invaller het enige doelpunt in de uitwedstrijd tegen Toulouse in de Franse competitie.
8 uur geledenGENUA (ANP) - Kingsley Ehizibue maakt in de Serie A de overstap van Udinese naar Genoa. De 31-jarige Nederlandse verdediger ondertekent een meerjarig contract bij zijn nieuwe werkgever.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA beschuldigt de UEFA van een lastercampagne tegen de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino. Dat blijkt uit een gerechtelijk document dat persbureau Reuters heeft ingezien.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ibrahim Sadiq vertrekt bij AZ. De Alkmaarders verkopen de 26-jarige Ghanese buitenspeler aan de Amerikaanse club Colorado Rapids, die uitkomt in de Major League Soccer (MLS).
11 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Marcos Llorente stelt zich niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Spanje. Dat maakte de 31-jarige verdediger van Atlético Madrid, die anderhalve maand geleden met zijn land de wereldtitel won, op Instagram bekend.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft Gabriel Martinelli verkocht aan de Saudische voetbalclub Al-Hilal. De Engelse landskampioen krijgt volgens Engelse media bijna 70 miljoen euro voor de Braziliaanse buitenspeler, die bij zijn nieuwe werkgever onder andere ploeggenoot wordt van Oranje-international Crysencio Summerville. Arsenal ontving nog niet eerder zoveel geld voor een speler.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Zidane Iqbal. De 23-jarige Irakese middenvelder, die in juni met zijn land meedeed aan het wereldkampioenschap, stapt over naar de Schotse club Dundee United FC.
12 uur geleden