Trainer Kompany: beker heeft nu wél prioriteit bij Anderlecht
BRUSSEL (ANP) - Vincent Kompany hoopt maandag zijn eerste prijs te pakken als trainer van Anderlecht. De club uit Brussel neemt het in de bekerfinale op tegen AA Gent.
"De beker stond voor de club vaak niet bovenaan de agenda.Toen ik als jongeling in het eerste elftal speelde, kreeg het toernooi pas een beetje prioriteit vanaf de halve finales", aldus Kompany, die weet dat de situatie nu anders is. "Nu heeft elke prijs prioriteit, denk ik. We pakken alle trofeeën die we kunnen pakken. De opbouw naar de finale is voor mij als coach vergelijkbaar met toen ik zelf nog voetbalde. Ik heb dus ervaring hoe je qua voorbereiding naar zo'n finale moet toewerken. Hoe het tijdens de wedstrijd zelf gaat, zullen we nog moeten zien."
Anderlecht heeft een aantal slechte jaren achter de rug. De laatste landstitel dateert uit 2017. Anderlecht won de beker voor het laatst in 2008. In de finale werd Gent toen met 3-2 verslagen.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de vijfde wedstrijd van het seizoen de eerste punten verspeeld in de Bundesliga. In eigen huis gaf de koploper tegen Werder Bremen een 2-0-voorsprong weg en moest genoegen nemen met 2-2.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft de eerste periode in de eerste divisie gewonnen. De club van trainer Vincent Heilmann won met 3-0 van RKC Waalwijk en stelde daarmee de periodetitel veilig.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste competitiewedstrijd na de interlandbreak met 2-0 gewonnen van sc Heerenveen. De landskampioen won in Eindhoven dankzij een treffer van Guus Til en een eigen doelpunt van Marcus Linday, een opsteker na de nederlaag in het vorige Eredivisieduel met FC Twente.
8 uur geledenFELCSÚT (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn een stap dichter bij een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Nederland boekte in de eerste van twee play-offwedstrijden tegen Hongarije de grootste overwinning onder bondscoach Arjan Veurink: 0-8. In de Pancho Aréna in het Hongaarse Felcsút was het klasseverschil groot; bij rust was het al 0-4.
8 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Servië moet de volgende thuiswedstrijd spelen zonder publiek. De Europese voetbalbond UEFA bestraft het land vanwege "racistisch en/of discriminerend" gedrag van Servische supporters tijdens de Nations League-wedstrijden tegen het Nederlands elftal en Griekenland. Ook moet de Servische voetbalbond FFS om die reden een boete van 50.000 euro betalen, meldt de UEFA vrijdag.
10 uur geledenFELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.
10 uur geleden