Trainer Koeman kent het belang van Clásico
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman hoopt dat FC Barcelona zondag in de thuiswedstrijd tegen Real Madrid kan aantonen dat het op de goede weg is. Hij kan weer een beroep doen op Jordi Alba, die is hersteld van een enkelblessure. Ansu Fati lijkt ook klaar voor een basisplaats.
Barcelona won de laatste wedstrijden tegen Valencia (3-1) en Dinamo Kiev (1-0). Koeman is blij dat voorzitter Joan Laporta zijn vertrouwen in hem heeft uitgesproken. "Ik voel me gesteund, maar alles valt en staat met resultaten", beseft hij.
Barcelona heeft slechts 2 punten minder dan Real Madrid. "De eerste Clásico van het seizoen is niet beslissend", concludeerde Koeman. "Maar de trainer van Barcelona staat altijd onder druk als er een duel met Real Madrid aankomt. Ik weet hoe belangrijk deze wedstrijd is."
Fati kreeg woensdag tijdens het duel met Kiev in de Champions League rust. De aanvaller is pas net hersteld van een zware knieblessure. Koeman is voorzichtig met hem. "Ansu kan het niet alleen, maar hij is wel een aanvaller die voor ons het verschil kan maken", zei de voormalig bondscoach van het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
SPLIT (ANP) - Davy Klaassen vindt dat Ajax na een 2-1-nederlaag bij Hajduk Split "niet in de paniekstand" hoeft te schieten. Dat zei de aanvoerder van Ajax in Split na afloop tegen Ziggo Sport. "Als je niet kunt domineren dan zijn sommige momenten bepalend. Daar ging het mis", zei Klaassen, die voor de gelijkmaker van Ajax tekende in de 53e minuut.
7 minuten geledenSPLIT (ANP) - Ajax is slecht begonnen aan de Conference League. De ploeg van de Spaanse coach Míchel Sánchez blameerde zich met een 2-1-nederlaag in een door vuurwerk onderbroken duel met Hajduk Split. Ajax is daarmee nog zonder punten in de competitiefase van het weinig prestigieuze Europese toernooi.
16 minuten geledenSPLIT (ANP) - Ajax heeft de eerste wedstrijd in de competitiefase van de Conference League met 2-1 verloren bij HNK Hajduk Split. Het elftal van coach Míchel Sánchez ging in het uitverkochte Poljudstadion ten onder in een duel dat tijdelijk werd stilgelegd nadat de fans van de thuisclub vuurwerk afstaken.
22 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft met enige moeite de thuiswedstrijd tegen Hapoel Beër Sjeva in de Europa League gewonnen (2-1). Trainer Leeroy Echteld greep de ontmoeting met de regerend kampioen van Israël aan om spelers rust te geven. Dat bleef met dank aan Mexx Meerdink zonder grote gevolgen. De spits kwam in de 77e minuut in het veld toen zijn ploeg een strafschop kreeg. Hij maakte met zijn eerste balcontact het winnende doelpunt.
36 minuten geledenSPLIT (ANP) - De wedstrijd tussen HNK Hajduk Split en Ajax in de competitiefase van de Conference League is na een onderbreking weer begonnen.
37 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino roept op tot "eenheid" in het internationale voetbal. De FIFA-voorzitter stelde donderdag na een bijeenkomst van de FIFA-raad in Zürich dat "voetbal voor iedereen is, overal ter wereld". Infantino bood eerder op de dag zijn excuses aan voor de fouten die hij maakte met de presentatie van zijn omstreden commercialiseringsplannen voor het WK voetbal.
38 minuten geledenZEIST (ANP) - Clarence Seedorf treedt per direct terug als lid van de raad van commissarissen van de KNVB. De 50-jarige oud-voetballer heeft dat besluit genomen omdat hij trainer is geworden van het Braziliaanse Corinthians. Seedorf is deze week begonnen bij de club uit São Paulo waar Memphis Depay onder contract staat.
39 minuten geleden