Trainer Koeman kent het belang van Clásico
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman hoopt dat FC Barcelona zondag in de thuiswedstrijd tegen Real Madrid kan aantonen dat het op de goede weg is. Hij kan weer een beroep doen op Jordi Alba, die is hersteld van een enkelblessure. Ansu Fati lijkt ook klaar voor een basisplaats.
Barcelona won de laatste wedstrijden tegen Valencia (3-1) en Dinamo Kiev (1-0). Koeman is blij dat voorzitter Joan Laporta zijn vertrouwen in hem heeft uitgesproken. "Ik voel me gesteund, maar alles valt en staat met resultaten", beseft hij.
Barcelona heeft slechts 2 punten minder dan Real Madrid. "De eerste Clásico van het seizoen is niet beslissend", concludeerde Koeman. "Maar de trainer van Barcelona staat altijd onder druk als er een duel met Real Madrid aankomt. Ik weet hoe belangrijk deze wedstrijd is."
Fati kreeg woensdag tijdens het duel met Kiev in de Champions League rust. De aanvaller is pas net hersteld van een zware knieblessure. Koeman is voorzichtig met hem. "Ansu kan het niet alleen, maar hij is wel een aanvaller die voor ons het verschil kan maken", zei de voormalig bondscoach van het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
20 minuten geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
49 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
4 uur geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
12 uur geleden