Trainer Koeman is niet heel ontevreden over seizoen met Barcelona
EIBAR (ANP) - Ronald Koeman kijkt niet heel ontevreden terug op zijn eerste seizoen als trainer van FC Barcelona. "Als je me in augustus had verteld dat we een prijs zouden winnen en tot een paar duels voor het einde zouden meedoen voor de titel, dan had ik daar voor getekend", zei hij na de zege op Eibar (0-1) in de laatste speelronde van La Liga.
Barcelona won de Spaanse beker, eindigde als derde in La Liga en werd in de achtste finales van de Champions League uitgeschakeld door Paris Saint-Germain. Het was nooit rustig dit seizoen, met een dreigend vertrek van sterspeler Lionel Messi, een oplopende schuld van 1,2 miljard euro en de komst van de ambitieuze nieuwe voorzitter Joan Laporta.
Toch bouwde Koeman aan een nieuwe ploeg. Hij gunde jonge spelers Ilaix Moriba, Pedri, Sergiño Dest, Óscar Mingueza en Riqui Puig veel speeltijd. Barcelona ging ook beter spelen, maar liet het de laatste competitieduels toch weer liggen. "Tijdens het seizoen waren de verwachtingen te hooggespannen", zei Koeman. "Het was niet het best mogelijke seizoen, maar dat kan ook niet met een team in opbouw. Deze selectie heeft nog niet het niveau dat Barcelona moet nastreven."
Koeman heeft nog een contract tot volgend jaar zomer. Toch wordt er al weken gespeculeerd over een vertrek van de oud-bondscoach van het Nederlands elftal. "Ik denk niet dat het mijn laatste wedstrijd was", zei hij na de winst op het al gedegradeerde Eibar. "Ik heb nog een contract. Als de club wil veranderen, dan moeten ze met mij praten. Het is normaal dat ik moe word van steeds weer die vragen over mijn toekomst."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
7 uur geleden