Trainer Klopp ziet Van Dijk niet met Oranje op EK uitkomen
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool ziet Virgil van Dijk komende zomer niet met het Nederlands elftal op het EK uitkomen. "Met de informatie die ik op dit moment heb, zeg ik dat het niet heel waarschijnlijk is. Het is niet zo dat ik Virgil niet wil laten gaan. Maar het gaat om de ernst van de blessures. We hopen dat Virgil klaar is als onze voorbereiding op het nieuwe seizoen begint. Dan zijn we echt al heel blij."
Van Dijk liep vorig jaar oktober een zware knieblessure op na een wilde charge van doelman Jordan Pickford van Everton. Direct na een operatie is de aanvoerder van Oranje begonnen met revalideren. Van Dijk deelt soms op sociale media beelden die laten zien hoe hij individueel traint. Die beelden zien er hoopvol uit, maar Klopp liet al eerder weten dat de kans klein is dat hij dit seizoen nog in actie komt.
Klopp kreeg in de aanloop naar de competitiewedstrijd van maandag tegen Wolverhampton Wanderers van Engelse journalisten weer vragen over een mogelijke deelname van Van Dijk aan het EK. "Ik sta altijd open voor verrassingen. Wie weet staan hij en Joe Gomez straks plotseling toch op de groepstraining", zei de Duitse coach. "Maar daar heeft niemand het nog met mij over gehad. Dus aan het EK denk ik nog helemaal niet. Wanneer moet je helemaal fit zijn om mee te doen aan het EK? Een week voordat het toernooi begint? Of een dag? Ik weet het niet."
Bondscoach Frank de Boer van het Nederlands elftal schatte eerder al in dat de deelname van Van Dijk aan het EK een race tegen de klok wordt. "Het zou natuurlijk heel fijn zijn als Virgil aan het einde van het seizoen al een paar duels met Liverpool speelt", zei hij.
De laatste speelronde van de Premier League wordt op 23 mei afgewerkt.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
2 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
2 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
3 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
4 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
4 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
6 uur geleden