Trainer Klopp ziet Van Dijk niet met Oranje op EK uitkomen
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool ziet Virgil van Dijk komende zomer niet met het Nederlands elftal op het EK uitkomen. "Met de informatie die ik op dit moment heb, zeg ik dat het niet heel waarschijnlijk is. Het is niet zo dat ik Virgil niet wil laten gaan. Maar het gaat om de ernst van de blessures. We hopen dat Virgil klaar is als onze voorbereiding op het nieuwe seizoen begint. Dan zijn we echt al heel blij."
Van Dijk liep vorig jaar oktober een zware knieblessure op na een wilde charge van doelman Jordan Pickford van Everton. Direct na een operatie is de aanvoerder van Oranje begonnen met revalideren. Van Dijk deelt soms op sociale media beelden die laten zien hoe hij individueel traint. Die beelden zien er hoopvol uit, maar Klopp liet al eerder weten dat de kans klein is dat hij dit seizoen nog in actie komt.
Klopp kreeg in de aanloop naar de competitiewedstrijd van maandag tegen Wolverhampton Wanderers van Engelse journalisten weer vragen over een mogelijke deelname van Van Dijk aan het EK. "Ik sta altijd open voor verrassingen. Wie weet staan hij en Joe Gomez straks plotseling toch op de groepstraining", zei de Duitse coach. "Maar daar heeft niemand het nog met mij over gehad. Dus aan het EK denk ik nog helemaal niet. Wanneer moet je helemaal fit zijn om mee te doen aan het EK? Een week voordat het toernooi begint? Of een dag? Ik weet het niet."
Bondscoach Frank de Boer van het Nederlands elftal schatte eerder al in dat de deelname van Van Dijk aan het EK een race tegen de klok wordt. "Het zou natuurlijk heel fijn zijn als Virgil aan het einde van het seizoen al een paar duels met Liverpool speelt", zei hij.
De laatste speelronde van de Premier League wordt op 23 mei afgewerkt.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
2 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
18 uur geleden