Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Klopp verwacht rentree Van Dijk in Premier League

Trainer Klopp verwacht rentree Van Dijk in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool verwacht dat Virgil van Dijk zaterdag in de wedstrijd tegen Norwich City zijn rentree maakt in de Premier League. De Nederlandse verdediger is hersteld van een zware blessure aan een knie en speelde in de voorbereiding al geregeld mee. "Het ziet er goed uit", aldus de Duitse coach. "Ik denk dat hij speelt, maar zeker weet ik het nog niet."

Van Dijk raakte in oktober vorig jaar geblesseerd in de derby tegen Everton, na een onbezonnen actie van doelman Jordan Pickford. De centrale verdediger miste de rest van het seizoen bij Liverpool en ontbrak ook op het Europees kampioenschap bij Nederland. Mogelijk kan de nieuwe bondscoach Louis van Gaal nu een beroep op hem doen voor de belangrijke kwalificatie-interlands voor het wereldkampioenschap, die de komende maand worden gespeeld.

"De laatste afwegingen over wie aan de wedstrijd begint en wie eventueel invalt moet ik nog maken", aldus Klopp. "Maar ik heb het gevoel dat Virgil een hele wedstrijd aankan. Voor mij is er echter geen aanleiding om nu al deze beslissing te nemen. We wachten rustig de laatste trainingen nog even af. Ik heb geen haast. We kijken wat het beste is voor iedereen."

Mogelijk vormt Van Dijk achterin het centrale duo met Joe Gomez, die vorig seizoen eveneens lange tijd langs de kant stond. De vele blessures, vooral in de defensie, waren er volgens Klopp de oorzaak van dat Liverpool geen rol kon spelen in de strijd om de titel. Manchester City onttroonde de club als kampioen.

Meer uit Voetbal

International Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.

15 uur geleden
IOC verwerpt klacht mensenrechtengroep tegen FIFA-voorzitter

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.

15 uur geleden
Spaanse middenvelder Rodri ondergaat rugoperatie

MANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.

19 uur geleden
Gedegradeerd NAC versterkt zich met Seuntjens

BREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.

20 uur geleden
Sporttribunaal CAS buigt zich in oktober over Afrika Cup-zaak

LAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.

20 uur geleden
Van Bommel bondscoach België tot en met het EK van 2028

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.

22 uur geleden
Duitse voetbalbond bevestigt aanstelling Klopp als bondscoach

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.

1 dag geleden